Šiuolaikinių technologijų galimybės: virtuvės prietaisų valdymas naudojant išmanųjį įrenginį

Buitinė technika yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Nors tikrai galėtume išgyventi be įvairių virtuvės prietaisų, bet jie iš tiesų gerokai palengvina buitį ir pagreitina daugelį darbų. Kadangi virtuvės prietaisai yra tokie paklausūs, jų gamintojai nuolat siūlo įvairias naujoves. Pastaruoju metu daugelis tradicinių įrenginių virsta išmaniaisiais prietaisais ir stebina savo galimybėmis. Jei jus domina perėjimas nuo paprastos buitinės technikos prie išmaniosios virtuvės namuose, šis straipsnis gali jums padėti. Kviečiame susipažinti su populiariausiais išmaniaisiais virtuvės prietaisais ir jų teikiamomis naudomis.

Šaldytuvai

Kadangi šaldytuvas yra vienas iš tų virtuvės prietaisų, kurie yra nuolat įjungti, išmanios jo funkcijos gali būti labai naudingos. Bene svarbiausia išmaniųjų šaldytuvų funkcija yra durų jutikliai, kurie leidžia į telefoną gauti pranešimą apie paliktas praviras šaldytuvo duris. Ypač ši funkcija naudinga šeimoms, auginančioms mažus vaikus. Jei vaikas netyčia paliks šaldytuvą pravirą, o jūs nebūsite šalia, gausite pranešimą į išmanųjį įrenginį, kad šaldytuvas nėra gerai uždarytas ir galėsite jį nedelsiant uždaryti. Tai padeda sutaupyti elektros energijos suvartojimą ir ilgiau išlaikyti šviežius produktus bei apsaugoti įrenginį.

Dar viena puiki išmaniųjų šaldytuvų funkciją, kurią turi kai kurie šaldytuvų modeliai yra priekinėje durelių dalyje įmontuotas LCD ekranas, kuris gali būti naudojamas kaip šeimos skelbimų lenta. Jame galima matyti kalendorius, kurie sinchronizuojami su šeimos narių telefonuose esančiais kalendoriais. Taip pat LCD ekranas yra puiki vieta palikti žinutei ar priminimui kitiems šeimos nariams. Jei šaldytuvas yra gerai matomoje vietoje, ekraną galima naudoti kaip didelį planšetinį kompiuterį receptams ieškoti arba mėgstamoms laidoms žiūrėti.

Viena iš pažangiausių išmaniųjų šaldytuvų funkcijų yra šaldytuvo viduje įmontuota kamera, kuri leidžia žvilgtelėti į šaldytuvo turinį, kai esate parduotuvėje ir negalite prisiminti, kokių maisto produktų trūksta namuose. Tačiau ši naujovė kol kas yra tik mažoje dalyje modelių. Taip pat išmaniesiems šaldytuvams galima netgi nurodyti produktų galiojimo pabaigos datas ir jie įspės, kad laikas sunaudoti kai kuriuos produktus, kol jie dar nepaseno.

Kavos aparatai

Ryte išgerti šviežiai pagamintos kavos, neįdedant daug pastangų į ruošimo procesą, gali būti vienas iš didžiausių gyvenimo malonumų. Tokią galimybę gali suteikti įvairūs kavos aparatai. VIs dėlto, asortimente inovatyviausiomis funkcijomis dažniausiai pasižymi būtent automatiniai kavos aparatai. Kaip jau galite numanyti, šiais laikais, kai viską valdome išmaniaisiais įrenginiais, ne išimtis ir kavos aparatai – kai kurių buitinės įrangos gamintojų kavos aparatai gali būti valdomi telefonais. Tai leidžia užprogramuoti kavos paruošimo laiką, todėl galite nustatyti, kad kavos aparatas dar prieš jums pabundant pradėtų ruošti kavą ir jus pažadintų šviežios kavos aromatas. Kavą galite ruošti netgi ir gulėdami – gulėdami lovoje galite įjungti kavos aparatą ir pradėti ruošti kavą tomis dienomis, kai nesate suplanavę aiškaus kėlimosi laiko. Tokios funkcijos tapo itin naudingomis žmonėms, kurie įprato dirbti namuose ir nori mėgautis kavos pertraukėlėmis tam nesugaištant daug laiko.

Asociatyvi nuotrauka iš Pexels.com

Išmanieji kavos aparatai pasižymi dar vienu aspektu – jie idealiai nustato kavos pupelių, vandens, pieno proporcijas, todėl kiekvieną dieną mėgausitės nepriekaištingu skoniu. Dalis išmaniųjų kavos aparatų leidžia reguliuoti vandens temperatūrą, pupelių malimą ir kavos stiprumą nuotoliniu būdu per telefoninę programėlę, taip pat daugelį funkcijų galite aktyvuoti balso komandomis.

Orkaitės

Naudojant išmaniąją orkaitę maistą paruošite greičiau ir lengviau, bet ji, deja, negali visko padaryti už jus. Vis tiek teks plauti, lupti, pjaustyti ir kitaip apdoroti maisto produktus. Tačiau yra nemažai išmaniųjų orkaičių funkcijų, kurios gali padėti. Viena iš naudingiausių – tai įrenginio valdymas telefonu. Tarkim, važiuojate iš darbo ir žinote, kad norėsite vakarienės patiekalą gaminti orkaitėje, todėl galite įjungti orkaitę savo telefonu ir, kol grįšite namo, ji jau bus įkaitusi. Teliks įdėti maistą vidun ir laukti, kol iškeps. Nuotolinio įjungimo ir išjungimo funkcija taip pat gali būti nepamainoma, jei namuose palikote įjungtą orkaitę ir netikėtai kur nors užtrukote. Tereikia prisijungti prie išmaniajame telefone įdiegtos programėlės ir galite lengvai išjungti orkaitę, kad ir kur būtumėte.

Dar vienas išmanių orkaičių privalumas, kurį verta paminėti – galite gauti pranešimus į telefoną apie besibaigiantį kepimo laiką, jei esate toliau nuo orkaitės ir negirdite įspėjimo signalų. Pranešimo taip pat sulauksite, jei naudojate termometrą matuoti kepsnio temperatūrai. Išmanioji orkaitė praneš, kad kepsnys yra iškepęs tobulai ir atėjo laikas pietauti.

Vis dėlto, nepaisant šių modernių sprendimų, maisto gaminimas vis dar yra sunki užduotis modernioms technologijoms. Kaip galbūt ateityje atrodys mūsų virtuvės, galite pamatyti čia.

Indaplovės

Turbūt nesuklysime pasakę, jog visiems kur kas labiau patinka mėgautis maistu nei plauti indus. Šiuo atžvilgiu indaplovės yra nepakeičiamos pagalbininkės, taupančios laiką ir sunaudojamą vandenį. Tačiau ar išmaniosios funkcijos gali turėti dar kokios nors papildomos naudos? Indaplovės su integruotomis išmaniosiomis funkcijomis dažnai pasižymi aukščiausia kokybe rinkoje. Pavyzdžiui, jose yra geresni filtrai, galingesnė vandens srovė ir talpesnė indų plovimo erdvė. Be to išmanios indaplovės paprastai turi daugiau įvairių funkcijų ir plovimo programų.

Žinoma, išmaniąsias indaploves galima valdyti telefonu ir tai akivaizdžiai yra viena dažniausių išmaniųjų virtuvės prietaisų galimybių. Indaplovę galite įjungti, išjungti ar patikrinti jos būseną nebūdami namuose. Kai kurių modelių indaplovės leidžia pažymėti laiką telefonu, iki kurio indaplovė turėtų būti išplovusi indus, ir ji pati pradės plovimą, kad indai būtų švarūs iki jūsų pasirinkto laiko.

Kita verta dėmesio funkcija yra galimybė gauti pranešimus į telefoną apie skalavimo skysčio ar ploviklio trūkumą. Taip pat naudingi yra jutikliai, kurie nustato indų nešvarumo lygį ir pagal tai galima pasirinkti tinkamiausią indų plovimo programą. Be to, kai kurios indaplovės suteikia galimybę telefone stebėti, kiek indų plovimo metu sunaudojama energijos. Tai gali padėti taupyti elektros energijos suvartojimą ir vandenį.

Taigi, išmanieji virtuvės prietaisai sparčiai skverbiasi į mūsų buitinę techniką ir gali nustebinti savo galimybėmis. Daugelis juose įdiegtų funkcijų gerokai sutrumpina daug laiko reikalaujančius procesus, taip palengvindami kasdienį gyvenimą.