Patvarusis išmanusis Samsung Galaxy XCover S5690

Šiandien aš liūdžiu. Iki šiol dar niekada nebuvo gaila skirtis su testavimui gautu įrenginiu – ar tai būtų Galaxy telefonas ar išmanusis televizorius, bet Samsung Galaxy XCover mane sužavėjo nuo pirmos akimirkos jį išvydus ir iki pat atvykstant kurjeriui jo pasiimti.

Suprantu, kad dauguma nesupras mano aistros šiam telefonui, bet bent jau pastovūs skaitytojai pagaliau galės šyptelėti, kad atsirado telefonas patikęs ir pesimistiškajam praeiviui. Pastarieji beje jau turėjo progą išvysti šio telefono nuotrauką praeitoje Samsung Galaxy Note apžvalgoje, o šiandien pradėsiu nuo keleto iliustracijų:

Jeigu išvaizda jūsų nesužavėjo, tai atkreipkite dėmesį į užrašą IP67 certificated. Apie šį patvarumo standartą esu užsiminęs kai apžvelgiau patvarųjį Samsung B2710. Kas jau užmiršo priminsiu, kad pirmas skaitmuo 6 tai aukščiausias apsaugos lygis nuo dulkių, o antrasis skaitmuo 7 nurodo apsaugą nuo drėgmės – šiuo konkrečiu atveju leidžiamas pilnas telefono panardinimas iki 1 metro. Jeigu pažiūrėsite B2710 apžvalgą, tai įsitikinsite, kad tai ne blefas. Nors kam, žvelgti į vakar dieną, jeigu galime pažiūrėti kaip atrodo patvarieji išmanieji telefonai:

Tas užraktas ne butaforinis ir tikrai neleis telefonui išsitėkšti išmetus jį iš rankų:

Kaip matote atminties kortelės lizdas yra po baterija. Tai šis telefonas tikrai netiks pižonams mėgstantiems dažnai kaitalioti korteles. O man svarbiausia, kad duomenys kortelėje būtų saugūs ir saugiau jau turbūt nelabai ir įmanoma. Bent jau už tokią kainą tai tikrai.

Nors vėlgi sunku suprasti apie ką kalbą kai nėra su kuo palyginti. Tai va, keletas nuotraukų kuriose pozuoja mano senukas Galaxy 550 ir Galaxy Xcover:

Jeigu vis dar negalite susigaudyti kokio dydžio tai telefonas, tai tikslius išmatavimus rasite žemiau, o kol kas dar vienas palyginimas su Galaxy 550:

Dabar, kai jau pateikiau Xcover iš visų pusių belieka pridurti, kad šis telefonas prikibo man prie rankos nuo pirmojo prisilietimo. Daugiau ar mažiau yra tekę pažaisti su absoliučia dauguma Lietuvos rinkoje prekiaujamais išmaniaisiais telefonais, bet nei vienas, pasikartosiu – anei vienas nepaliko tokio įspūdžio, kad: – Vau, NORIU!

Jeigu manote, kad tai tuščios liaupsės iš Samsung gerbėjo lūpų, tai klaikiai klystate – šis telefonas iš tikrųjų palieka malonų įspūdį tik paėmus jį į rankas ir visiems netikintiems siūlau susirasti artimiausia prekybos vietą ir patiems tuo įsitikinti.

Kai mano požiūris į Xcover jau kaip ir aiškus beliko pridurti keletą techninių smulkmenų:

Operacinė sistemaAndroid v2.3.6 su Samsung TouchWiz
ProcesoriusMarvel MG2 800MHz
Atmintis512 MB RAM
Ekranas3,65 colių ir 320×480 raiškos su Gorilla Glass braižymui atspariu stiklu .
Kamera3,2 mln. taškų fotokamera galinti filmuoti VGA raiška;
Ryšiai3G ir wi-fi b/g/n bei bluetooth v3 ir GPS su A-GPS
Matmenys122 x 66 x 12 mm
Svoris116g
Baterija1500mAh.

Taip ir matau nutįsusius iš nusivylimo kai kurių skaitytojų veidus sužinojus techninius parametrus. Taip, 800MHz egzotiškas procesorius kuris greičiausiai niekada nesulauks nei Adobe Flash, nei Android ICS palaikymo kai kuriuos gali ir nuvilti. 9cm ir 320×480 raiškos ekranas irgi švelniai tariant neįspūdingi. Kaip ir 3,2 megapikselių kamera – tikrai norėtus kiek kokybiškesnės. Pastovios atminties irgi nerasta – būtina išorinė SD kortelė. Akumuliatorius tik 1500mAh – aktyviai naudojant geriausiu atveju užtenka tik kelioms dienoms.

Žodžiu visi belaukiantys telefonų su 5 branduolių ir kelių gigahercų procesoriais tikrai šio telefono nesirinks. Bet tokiems laukiniams iš laukinio miško kaip aš šis telefonas pats tas. Jeigu kiti Samsung modeliai jums atrodė nepatvarūs, tai Xcover tikrai duos į kaulus kitų gamintojų garsėjančių patvaresniais telefonais modeliams.

Suprantu, kad visi tikisi mėtymo ar skandinimo testų rezultatų… Bet niekaip negalėjau prisiversti to padaryti. Aktyviai naudojausi juo kelias savaites ir tikėjausi, kad bent kartą, bent jau naudojantis su pirštinėmis jis man išslys ir galėsiu parašyti, kad jis atlaikė ir kritimą, ir sniegą. Deja to ne įvyko – kaip jau minėjau jis laikėsi kaip prikibęs prie rankos visą laiką.

Atsiprašau visų kuriuos nuvyliau neatlikęs šių testų, bet aš pasitikiu Samsung kompanija ir tikiu, kad jeigu Xcover turi IP67 sertifikuotą, tai su juo nebaisu ir į ugnį dulkes ir į vandenį. Jeigu ieškote patvaraus telefono ir norėtumėte neatsilikti nuo technologijos naujienų, tai Samsung Galaxy Xcover S5690 puikus pasirinkimas. Aš pats jeigu artimiausiu laiku pirksiu naują išmanųjį telefoną, tai rinksiuosi būtent Xcover.