9 patarimai kaip taupyti baterijos energiją

Dalis skaitytojų čia neras nieko naujo, ypač tie, kurie naudojasi išmaniaisiais telefonais ilgą laiką. Tačiau nemažai žmonių dar tik pradeda naudotis išmaniaisiais telefonais. Perėjimas nuo paprasto telefono prie išmaniojo gali sukelti nemažai nepatogumų, vienas iš jų – žymiai trumpesnis baterijos darbo laikas. Žemiau pateikiami devyni patarimai, kaip reikėtų elgtis, norint sutaupyti kuo daugiau energijos baterijoje.

1. Kad ir kokie gražūs būtų gyvi darbalaukio fonai, tačiau jie reikalauja daug baterijos resursų. Paprasti, statiški paveikslėliai yra žymiai “draugiškesni” baterijai. Geriausias rezultatas pasiekiamas naudojant paprastą, juodos spalvos foną. Tai ypač efektyvu AMOLED pagrindu veikiančiuose ekranuose, nes spalviniai pikseliai naudoja energiją, o juodi – ne. Pateikiame juodą paveikslėlį, kurį galite naudoti kaip foną – siųstis.

2. Neperkraukite telefono valdikliais (widgets). Nors valdikliai yra smagūs žaisliukai, dažnai labai naudingi ar padedantys greičiau pasiekti norimas funkcijas, bet jie prideda papildomos apkrovos baterijai, o kartu ir visai telefono sistemai. Todėl kartais gali pasijusti spartos sumažėjimas. Pavyzdžiui, vietoje trijų atskirų laiko, datos ir oro sąlygų valdiklių, galite naudoti vieną bendrą, pvz.: Beautiful Widgets.

Nereikėtų pamiršti ir valdiklių atnaujinimo intervalo. Juk nebūtina atnaujinti orų prognozę kiekvieną kart atrakinus telefoną, pakanka tą padaryti kas 4-8 valandas. Rečiau atnaujinami duomenys leis sutaupyti šiek tiek energijos. Nemažai valdiklių galima nustatyti rankinio atnaujinimo rėžimą. Tai ypač naudinga naudojant duomenų srautui reiklius valdiklius, pvz.: Facebook.

 
3. Ekrano apšvietimas sunaudoja bene daugiausiai energijos. Dauguma įrenginių turi automatinį apšvietimo lygio reguliavimą, kuomet naudojamas įrenginyje esantis aplinkos šviesumo sensorius. Tokią funkciją naudoti patartina visada, nebent ilgus laiko tarpus praleidžiate vidaus patalpose, pavyzdžiui biure ar namuose. Tokiu atveju, įėjus į patalpą, geriau yra apšvietimą sumažinti rankiniu būdu. Tikriausiai pastebėjote, kad esant patalpoje beveik visada minimalus apšvietimas yra visiškai pakankamas. Labai patogu apšvietimą valdyti per integruotą Android valdiklį “Power Control”, kuriame kartu galėsite greitai įjungti ir išjungti Wifi, GPS ir kitas funkcijas.
4. Laikykite Wifi ir GPS išjungtus, kai nesinaudojate. Įjungtas, bet nenaudojamas Wifi pastoviai ieško bevielių tinklų, todėl suvartoja daug energijos. Panašiai yra ir su GPS imtuvu. Todėl geriausias būdas taupyti baterijos resursus yra išjungti minėtas funkcijas, kai jos nėra naudojamos.

 

5. Jei keliaujate per ne ryšio zoną arba esate pastate, į kurį mobilusis ryšys neprasiskverbia, reikėtų įjungti “skrydžio” rėžimą (Airplane mode). Kai ryšio nėra ar jis itin prastas, telefone esantys radijo įrenginiai smarkiai sustiprina signalus, bandydami užmegzti ar sustiprinti ryšį, todėl labai padidėja suvartojamos energijos kiekis.  “Skrydžio” rėžimas įjungiamas Meniu > Settings > Wireless and Networks punkte arba “Power Control” valdiklyje.

6. Pasirinkite tinkamą ekrano išjungimo laiką. Atlikus norimus veiksmus su telefonu, spaudžiame “Įjungimo (Power)” mygtuką ir telefonas užsirakina, o ekranas išsijungia. Tačiau kartais tą padaryti užmirštama arba telefono modelis tokios galimybės neturi. Tokiais atvejais reikia iki minimumo sumažinti laiko tarpą, iki kol telefonas pats išjungia ekraną. Šis parametras nustatomas Meniu > Settings > Display punkte.

7. Tinkamai prižiūrėkite bateriją. Geras būdas atnaujinti baterijai yra 2-3 įkrovimo ciklai. Baterija pilnai įkraunama ir naudojama kol telefonas pats išsijungia. Tuomet baterija vėl pilnai įkraunama, telefonui esant išjungtam. Šį procesą reikia kartoti bent du kartus.

Tačiau, jei telefonas yra senesnis nei metai, gali būti, kad baterija yra pernelyg susidevėjusi. Ją reikėtų pakeisti nauja. Geros baterijos kainuoja nemažai, tačiau dažniausiai veikia ilgiau nei standartinė gamintojo baterija, nors yra vienodos talpos. Jei nuspręsite pirkti pigų analogą, galite nepajusti jokio pagerėjimo arba jis bus trumpalaikis. Tad geriau nekeiskite originalios baterijos į prastos kokybės gaminį.

8. Stebėkite fone veikiančias aplikacijas. Dažnai pasitaiko, kad aplikacijos veikia visą laiką, nors jums atrodo, kad jas išjungėte. Keletas tokių veikiančių aplikacijų ir telefono baterija iškraunama daug greičiau. Patartina atkreipti dėmėsį į naujai įrašytas aplikacijas, kurios ne visada praneša apie veikimą fone. Visas šiuo momentu veikiančias aplikacijas galima matyti pasirinkus Meniu > Applications > Running services punktą. Norint pamatyti ilgalaikę ataskaitą apie tai, kokia aplikacija ir kiek energijos suvartojo, reikia nueiti į Meniu > Settings > Battery punktą.

 

9. Standartinis leistukas (launcher) ne visada yra geriausias sprendimas. Gražiai atrodanti Sense vartotojo sąsaja HTC telefonuose ar TouchWiz esanti Samsung telefonų modeliuose, nėra idealiai pritaikytos silpnesniems išmaniesiems telefonams. Todėl verta pagalvoti apie tokias pat funkcionalias, bet mažiau resursų naudojančias alternatyvas:  Go Launcher EX, ADW Launcher EX ar nemažai kitų. Šie leistukai turi begales grafinių temų ir nustatymų, todėl tiks net ir išrankiausiems vartotojams.

Tai tikrai ne visi būdai ir patarimai kaip taupyti baterijos energiją, tačiau pritaikius bent dalį iš jų, galima prailginti laiką tarp įkrovimų net keliomis valandomis. Komentaruose visada galite pasidalinti savo metodais, kaip tausojate baterijos energiją.