Meta paduota į teismą dėl slapto vartotojų duomenų rinkimo – įmonė apėjo Apple privatumo politiką

San Francisko federaliniame teisme buvo pateiktas ieškinys, kuriame Meta (kuriai priklauso Facebook ir Instagram) kaltinama Apple privatumo politikos ir federalinių bei Kalifornijos įstatymų, ribojančių neteisėtą asmens duomenų rinkimą, pažeidimu. Ieškiniui gali būti suteiktas kolektyvinio statusas, praėjusią savaitę tas pats teismas gavo panašų ieškinį dėl tų pačių kaltinimų.

Ieškiniai kilo dėl duomenų privatumo eksperto Felixo Krause atlikto tyrimo, kuris nustatė, kad „Facebook“ ir „Instagram“ mobiliosios programėlės, skirtos „Apple iOS“, pridėjo JavaScript kodą kiekviename vartotojų atidarytame puslapyje. Kodas, pasak Krause, leidžia programoms sekti „viską, ką darote bet kurioje svetainėje“, įskaitant slaptažodžių įvedimą. Programos nustatymuose nėra parinkties, leidžiančios atidaryti nuorodas per numatytąją sistemoje įdiegtą naršyklę, tai yra, neįmanoma išvengti stebėjimo.

Meta atmetė visus kaltinimus. „Šie kaltinimai yra nepagrįsti ir mes aktyviai ginsime savo poziciją. Savo naršyklę programoje sukūrėme gerbdami vartotojų privatumo pasirinkimą, įskaitant tai, kaip duomenys gali būti naudojami reklamai“, – „MacRumors“ sakė „Meta“ atstovas.

Ieškovai teigia, kad naudotojų duomenų rinkimas per „Meta“ programėles apeina „Apple“ privatumo politiką, pristatytą 2021 m. – atnaujintose taisyklėse reikalaujama gauti vartotojo sutikimą prieš stebint jų veiklą internete ar neprisijungus. Pačios Meta skaičiavimais, vien 2022 metais bendrovė dėl to neteks 10 milijardų dolerių pajamų iš reklamos. „Apple“ privatumo politikos apėjimas pasireiškia tuo, kad nuorodos į išorinius išteklius iš „Facebook“ ir „Instagram“ programų atsidaro integruotoje naršyklėje, o ne numatytojoje sistemoje, rašoma naujausiame ieškinyje.