Geriausi televizoriai 2014 – 2015
Žinoma Europos organizacija EISA, kuri vienija penkiasdešimt gerbiamų leidinių apžvelgiančių techninius sprendimus vaizdo ir garso srityje, parengė eilinę ataskaitą apie vertas dėmesio šio sezono naujienas. Tarp geriausių šiuolaikinės stacionarios ir mobilios garso, vaizdo ir fotografijos įrangos pavyzdžių, taip pat buvo įvardinti geriausi 2014-2015 metų televizorių modeliai.
Geriausių 2014 – 2015 metų televizorių modelių, parduodamų Europoje, rinkimas vyko keturiose kategorijose:
- Premium lygio televizorius;
- Smart televizorius;
- Full HD televizorius;
- Ultra HD (4К) televizorius.
LG77EC980V – geriausias Premium lygio televizorius
Šioje nominacijoje pelnytai laimėjo 77 colių OLED televizorius „LG 77EC980V” su originalia įgaubta ekrano forma.
Jo išskirtinis bruožas, be novatoriškų formų ultra aukštos rezoliucijos OLED ekrano, yra speciali matricos formavimo technologija pagal spalvų schemą WRGB, kurioje prie tradicinių trijų RGB subpikselių pagrindinių spalvų buvo pridėtas dar vienas baltas LED diodas. Dėl šio sprendimo, pavyko smarkiai išplėsti ekrano spalvų gamą ir ant jo vaizdas tapo neįprastai aiškus, kontrastingas ir natūralus. Be to, panašiems OLED televizoriams sąvoka „ribiniai apžvalgos kampai” prarado savo aktualumą.
Taip pat aukščiausios kokybės televizoriuje 77EC980V buvo įgyvendintos visos pažangiausios LG technologinės naujovės: naujausia „Smart WebOS” platforma su papildomomis funkcijomis, poliarizacinė trimačio vaizdo sistema, platus modernių sąsajų rinkinys ir stilingas dizainas.
LG77EC980V kainuoja apie 24 500 eurų.
LG 55LB870V – geriausias Smart televizorius
Vienareikšmė pergalę šioje nominacijoje „55LB870V” televizoriaus modeliui iš LG užtikrino nauja ir labai perspektyvi išmanioji platforma WebOS, anksčiau korėjiečių įsigyta iš amerikiečių kompanijos „Hewlett-Packard „.
Nauja „protinga“ platforma išsiskiria intuityvia prieigos sistema prie populiariausių interneto svetainių ir paslaugų, gebėjimu konfigūruotis pagal naudotojo pageidavimus, taip pat įspūdingu funkcijų kiekiu. Smart modelio valdymą palengvina specialiai pritaikytas nuotolinio valdymo pultas Magic Remote, taip pat interaktyvus televizoriaus konfigūravimo asistentas, organiškai integruotas į jo programinę įrangą.
Specialus programinės ir techninės įrangos rinkinys, siekiantis pagerinti vaizdo ir garso kokybę, kartu su originaliu plonu dizainas ir Full HD raiška daro šį televizorių puikiu pasirinkimu net labai išrankiems vartotojams.
„LG 55LB870V” kaina yra apie 1 050 eurų.
Samsung UE55H7000 – geriausias Full HD televizorius
Šioje kategorijoje pripažintu lyderiu paskelbtas Pietų Korėjos kompanijos „Samsung” kūrinys – televizorius „UE55H7000”.
Jo gebėjimas kokybiškiausiai perduoti Full HD raiškos televizijos vaizdą ir nulėmė vienareikšmišką EISA specialistų pasirinkimą.
Aukšti kontrasto parodymai buvo pasiekti naudojant firminė lokalinio užtemdymo technologiją „Micro Dimming Pro”, o sklandų sparčiai judančių objektų perėjimą ir bendrą televizoriaus veikimą, užtikrina galingas keturių branduolių procesorius.
Atsižvelgiant į tai kad televizorius komplekte turi specialus nuotolinio valdymo pultelį „Smart Touch Control”, gebėjimą kalibruoti ekraną, ilgą sąrašą laidinių ir belaidžių komunikacijos metodų, nepamirštamą „Floating Canvas” dizainą, galima sakyti, kad EISA pasirinkimas yra suprantamas.
Samsung UE55H7000 kaina apie 1 250 eurų.
Sony KD-65X9005B – geriausias Ultra HD (4K) televizorius
Šioje kategorijoje geriausiu modelis tapo Japonijos kompanijos „Sony” Premium klasės modrlis „KD-65X9005B”. Šį televizorių galima pavadinti tobuliausiu šiai dienai prietaisu, galinčiu rodyti idealiai rodyti ultra aukštos rezoliucijos vaizdą su daugiakanaliu garsu. KD-65X9005B praktiškai nesvarbu vaizdo ir garso šaltinis, kaip ir komunikacijos su juo būdas.
65 colių televizoriaus ekrano matrica yra pagaminta naudojant unikalią patentuotą technologiją Triluminos, žymiai išplečiančia spalvų gamą ir sugebančią perduoti natūralias spalvas ir atspalvius. O suderintas dviejų revoliucinių technologijų „4K X-Reality PRO” ir „X-Tended Dynamic Range” darbas leidžia ne tik padidinti bet kokios mažesnės raiškos vaizdą iki 4K, bet taip pat leidžia išplėsti dinaminį ekrano diapazoną.
Be kitų dalykų, šis modelis parodo rimtas garso galimybes. Į ploną „KD-65X9005B” firminio Sony Wedge dizaino korpusą įmontuoti naujo tipo „Magnetic Fluid” garsiakalbiai, siekiant išspręsti pagrindinę tokių televizorių problemą – gilaus garso trūkumą.
Labiausia užkietėjusiems melomanams, ypač vertinantiems sodrų bosą, Sony siūlo savo firminį gaminį – papildomą išorinį žemų dažnių garsiakalbį SWF-BR100, sinchronizuojamą su TV belaidžiu ryšiu.
Sony KD-65X9005B kaina yra apie 3 700 eurų.