Ekovatos pūtimas: galimybės, privalumai ir trūkumai

Užtepti izoliuojančią ekovatą ar išpūsti specialios įrangos pagalba yra gana paprastas ir netgi įdomus darbas, kuriam nereikia išleisti pinigų ir tai galite padaryti patys. Tam visai nebūtina įsigyti pūtimo mechanizmo. Galite tiesiog išsinuomoti.

Susipažinę su techniniu procesu ir montavimo sistema, pereikite prie šiltinimo.

Kas yra celiuliozinė vata?

Sudėtis
Celiuliozinė vata mūsų laikais yra viena populiariausių izoliacinių medžiagų. Prekės pavadinime priešdėlis eco atsirado ne veltui.

Įdomu tai, kad 80% jos sudėties yra paprasčiausia celiuliozė. Kitaip tariant, perdirbtas popierius. Likę elementai priklauso boro druskoms (suteikia apsaugą nuo ugnies) ir boro rūgščiai (antiseptikai). Visos ekovatos dalys yra netoksiškos ir visiškai nekenksmingos.

Chemiškai neaktyvi aplinka, kurią suteikia medžiaga, negali sukelti netoliese esančių metalų korozijos, o tai taip pat laikoma didžiuliu pliusu naudojant ekovatą.

Kaip naudoti?
Apšiltinti galite rankiniu būdu arba naudodami specialią ekovatai skirtą įrangą, o norėdami sutaupydami galite ją išpūsti savo rankomis.

Įrangą tokiu atveju taip pat bus pigiau išsinuomoti arba bet kuriuo atveju įsigyti naudotą įrenginį už mažą kainą.

Medžiaga supakuota po 15 kg viename maišelyje. Sunaudojimas gali būti nuo 2,5 maišo 1 m3, jei purškimo tankis yra 35 kg.

Ekovatos privalumai

  • Geros garso ir šilumos izoliacijos savybės
  • galimybė naudoti medžiagą be siūlių
  • užtikrina drėgmės kontrolę namuose
  • aplinkai nekenksminga ir nedegi medžiaga
  • neskatina pelėsių, graužikų ir vabzdžių atsiradimo.

Jei palygintume dvi medžiagas: mineralinę vatą ir ekologišką vatą, pastaroji tam tikrais punktais taip pat laimi:

  • klojimas min. vata reiškia, kad yra siūlių, o ekovatos danga gali būti vientisa;
  • celiuliozės vata gerai toleruoja drėgmę, ko negalima pasakyti apie jos varžovę.

Trūkumai
Naudojant rankiniu būdu, padidėja medžiagų sąnaudos, galimas susitraukimas.

Medžiagos uždėjimas

Rankinis
Pirmiausia medžiagą turi būti išpurenta bet kurioje tinkamoje talpykloje, o tada klojama ant šilumos izoliacijai paruoštų paviršių.

Rankinis uždėjimo procesas yra gana sunkus ir sudėtingas ir pateisinamas tik nedideliuose izoliacijos plotuose.

Be to, dažniausiai neįmanoma užtikrinti tokio pat ekovatos tankio ant sunkiai prieinamo paviršiaus.

Patarimai

  • Ekologišką vatą geriausia pirkti su 10-15% atsarga, nes apskaičiuotas suvartojimas visada yra mažesnis nei faktinis.
  • Geras ekovatos sluoksnio tankis yra nuo 60 iki 70 kg/m3, jei sienos apšiltintos, o grindims – nuo ​​35 iki keturiasdešimties kilogramų/m3.
  • Paklojus šilumos izoliatorių, geriau palaukti apie 3 savaites ir, nuslūgus paklotam sluoksniui, dėti naują, o tada realiai apkalimą.

Mašininis sausas naudojimas

Šis metodas reikalauja dviejų sąlygų:

  • reikiamo kiekio medžiagos
  • įrangos sausam ekovatos pūtimui.

Yra mechanizmų su įmontuotu maišytuvu, bet yra ir be. Pastarajame įgyvendinimo variante medžiaga turės būti sumušta savarankiškai, pavyzdžiui, naudojant grąžtą.

Norėdami uždėti šilumos izoliatorių, jei apdorojamas paviršius yra uždaras, jums tereikia padaryti skylutes išilgai žarnos skersmens.

Instaliacija sumontuota taip, kad žarna netrukdytų jūsų judesiams. Pati mašina maitinama 220 W įtampos tinklu.

Jei apšiltinama ertmė atvira, puikus pasirinkimas yra nuleisti žarną ant jos dugno ir, atsižvelgiant į erdvės užpildymo pobūdį, patraukti žarną aukščiau. Dėl to medžiagos tankis bus vienodas be nereikalingų tuščių vietų.

Uždaroje ertmėje, joje padarius angą žarnai, įdedamas tiekimo komponentas ir įjungiamas aparatas. Užpildydami tuštumą medžiaga, turite tvirtai laikyti žarną arba tiesiog pritvirtinti ją skylėje. Taip dažniausiai tarpai tarp mūro išorinėse sienose yra apšildomi.

Patarimas

  • Negalima leisti įrangai veikti, kai žarna panardinta į ekologišką vatą, kitaip neišvengiamas perkaitimas ir galimas gedimas.
  • Įrangos komplekte esančios žarnos turėtų pasiekti bet kurį izoliuoto objekto kampą.

Automatizuotas šlapias apšiltinimas

Šis metodas atliekamas naudojant įprastą įrenginį su drėkinimo įrenginiu arba specialia įranga. Vargu ar galima apsieiti be purškimo antgalio.

Šis būdas puikiai tinka apšiltinant atvirus konstrukcijos paviršius.

Būtent tokiu pritaikymu galima pasiekti daug tankesnį klojimą, taigi ir geresnę šilumos ir garso izoliaciją.

Metodika

Į įrangą dedama ekologiška vata ir pripilama vandens. Įjungus mechanizmą, iš žarnos pučiama sudrėkinta medžiaga. Išmirkytas ligninas užtikrina puikų šilumos izoliatoriaus lipnumą prie paviršiaus.

Atsirandantis sluoksnis užpildo labai mažas tuštumas be jokių siūlių. Tereikia darbininkui perkelti purškimo komponentą ir kontroliuoti užtepamo sluoksnio storį.

Užtepus visus medžiagos likučius galima pašalinti naudojant specialų volelį, kuris labai lengvai nupjauna visus nereikalingus.

Patarimas

Geriau turėti pagalbininką, kuris išpils naują medžiagos porciją, tada procesas vyks nenutrūkstamai. Darbo metu turite apsisaugoti respiratoriumi.

Ekovatos pūtimo aparatą galite išsinuomoti witaspro.eu