Kaip išsirinkti šildymo sistemą savo namams?

Vėstantys orai dažnai paskatina diskusijas tarp šalies gyventojų apie artėjantį šildymo sezoną. O ypač sparčiai į aukštumas kopiančios šildymo kainos, būtent jos kelia didžiausią susirūpinimą, tad vis ieškome atsakymo klausdami, koks šildymo sistemos pasirinkimas leistų ne tik mėgautis šiluma, bet ir sutaupyti? Tačiau tam, kad atsakytume sau į klausimą, koks gi yra tas geriausias šildymo būdas, turėtume įvertinti ne vien tik ekonominius niuansus, šildymo sistemų privalumus bei trūkumus, bet ir asmeninius poreikius bei lūkesčius.

Į ką atkreipti dėmesį: pagrindiniai aspektai

Nors tikrai nėra vienareikšmio atsakymo, kokį šildymą rinktis namui ar butui, tačiau yra keletas pagrindinių aspektų, į kuriuos kiekvienam verta atkreipti dėmesį. Viena iš šildymo pramonės lyderių „Ferroli“ gali pasiūlyti individualų sprendimą Jums iš savo plataus asortimento https://e-ferroli.lt/ ir tik todėl, kad visą savo veiklos istoriją remiasi trimis svarbiausiais aspektais:

  • dėmesys energijos taupymui;
  • nuolatinės inovacijų paieškos;
  • rūpestingas požiūris į aplinkos tausojimą.

Visų pirma – dėmesys energijos taupymui, o tam svarbios būsto techninės sąlygos, šildomo ploto dydis bei energinė klasė, nes tai leidžia įvertinti, kiek šilumos pavyks išsaugoti ir visą šildymo sezoną jaustis komfortiškai, neieškant papildomų ir vienalaikių šilumos šaltinių.

Kitas labai svarbus aspektas, nuo kurio itin priklauso šildymo sistemos pasirinkimas – inovatyvumas. Būtent įvairios technologinės inovacijos išstumia kai kurias šildymo sistemas iš populiarumo viršunių, nes suteikia kur kas didesnį komfortą ir leidžia maksimaliai sumažinti žmogaus kišimąsi į šildymo procesą.

Ir paskutinis – trečiasis – aspektas yra poreikis tausoti aplinką. Aplinkos taršos rodikliai Lietuvoje ir visame pasaulyje tikrai nėra džiuginantys, tad svarstant, kokį šildymą rinktis, svarbu pagalvoti apie mažesnės taršos šildymo sistemą.

Kokį šildymą rinktis: populiariausi pasirinkimai

Iš plataus produktų asortimento ir didelės pasirinkimų pasiūlos išsirinkti bus kur kas lengviau, jeigu žinosite pagrindines populiariausių šildymo sistemų bruožus ir jų privalumus, tuomet nesunkiai nuspręsite, koks yra geriausias šildymo būdas būtent Jums ir Jūsų namams.

  • Dujiniai katilai. Tai vienas ekonomiškiausių ir paprasčiausių šildymo būdų, tinkantis tiek privačių namų, tiek butų savininkams, norinties alternatyvaus ir nuo centralizuoto šildymo sistemos nepriklausančio sprendimo.
  • Šilumos siurbliai. Paklausus variantas norintiems alternatyvos dujiniam ar elektriniam šildymui. Didžiausias jų privalumas yra tai, kad jie ekologiškesni ir ekonomiškesni, sunaudoja mažiau elektros energijos. Daugiausiai dėmesio susilaukia aeroterminiai šilumos siubliai, patalpų šildymui naudojantys orą iš lauko, kuriuo tesiogiai šildo patalpos orą arba vandens sistemas, kuriomis vėliau šiluma keliauja po namus.
  • Granuliniai katilai. Nors priklauso kietojo kuro šildymo sistemų tipui, tačiau svarstant, kokį šildymą rinktis namui, užima pirmaujančias pozicijas. Šildymas granulėmis yra pigesnis nei įprastu kietuoju kuru, mažiau pelenų ir suodžių, tad mažiau teršia aplinką, o automatizuojas katilas leidžia žmogui kuo mažiau įsitraukti į šildymo procesą.

Šildymo sistemos pasirinkimas – svarbus ir ilgalaikis sprendimas, tad svarbu ne tik asmeniškai apsispręsti, bet ir pasikonsultuoti su šildymo pramonės profesionalais, kad ilgai džiaugtumėtės šiluma namuose!

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau