Kaip 5g tinklas galėtų pakeisti mobiliuosius žaidimus?

Naujos kartos mobilieji tinklai jau pakeliui. Tokios pasaulyje pirmaujančios technologijų kompanijos kaip Verizon, Samsung, Nokia ar Huawei stipriai dirba su 5G technologija, kuri įžengus į rinką labai stipriai pakeis bei įtakos ir mobiliųjų žaidimų pasaulį. Tikimasi ir numatoma, kad 5G ryšys mus turėtų pasiekti jau 2020 metais. Spėjama, kad parsisiuntimo greitis gali būti net 100 kartų didesnis nei dabartinis 4G ryšio greitis, taip pat ryšio bei signalo kokybė bus žymiai geresnė.

Didesnis duomenų siuntimosi greitis ir didesnis prisijungimų skaičius kvadratiniame kilometre yra labai svarbu, tačiau yra dar du papildomi privalumai, kuriuos pajus būtent mobiliųjų žaidimų žaidėjai, kai pradės naudoti 5G ryšį. Žaidėjai pagaliau galės pajausti, ką reiškia mobiliuoju įrenginiu žaisti greito interneto reikalaujančius žaidimus ir tam jiems nereikės ieškoti prisijungimo prie WiFi ar stacionarių interneto tiekėjų. Taip pat žymiai patobulėjusios vietovės nustatymo technologijos leis žaidėjams susiburti ir žaisti žaidimus kartu ir žaidimai, kuriuose atkartoma realybė, iš 5G ryšio tikrai pajus naudą. Norėdami žaisti pokeris online, galite išbandyti kai kurias internetines peržiūros svetaines, kad gautumėte daugiau informacijos.

Gali atrodyti keista, tačiau būtent 5G ryšys turės įtakos bei pakeis šiuo metu vyraujančius mobiliųjų žaidimų pramonės standartus. Aprašyti patobulinimai tikrai labai aiškiai bus matomi realiems žaidėjams, tačiau tikrasis poveikis apims dar platesnę sferą – reklamos skleidėjai atras naujus formatus, tokiu būdu padidindami tikslinės auditorijos pasiekiamumą, o žaidimų kūrėjai bei platintojai optimizuos esamas skelbimų vietas taip, kad žaidėjai nepatirs to dažnai erzinančio jausmo, kai žaidimas arba jo pradžia yra pertraukiami reklamos.

Didesnis atsisiuntimo greitis leis žaisti galingesnius žaidimus

5G technologija žymiai paspartins duomenų perdavimą, lyginant su visomis kitomis belaidėmis sistemomis. Praktiškai tai padidins atsisiunčiamų duomenų per sekundę kiekį. Kaip pranešė tarptautinė telekomunikacijų sąjunga, 5G ryšys veiks net 10 gigabaitų greičiu, kai šiuo metu mes turime apribojimus iki maksimalaus 1 gigabaito per sekundę. Šis neįtikėtinai skambantis greitis patobulins didelio duomenų kiekio reikalaujančius žaidimus, todėl vaizdo žaidimus bus galima atkurti ir transliuoti tiesiai iš debesies.

Minimalus vėlavimo greitis

Kitas svarbus pranašumas – vaizdo ir duomenų perdavimo vėlavimo sumažėjimas, t. y. iki minimumo sumažėjęs laikas, praėjęs nuo duomenų išsiuntimo iki gavimo.Tikimasi, kad 5G sumažins dabartinį 4G delsimo laiką (apie 50 milisekundžių) iki mažiau nei šešių milisekundžių. Tad sėkmė žaidime priklausys nuo žmogaus refleksų lygio, t.y. išoriniai veiksniai nebedarys įtakos žaidimui bei žaidėjo gebėjimams.

Daugybė jungčių viename kvadratiniame metre

5G sukurtas taip, kad galėtų pasiūlyti didelį tinklo prieinamumą, o tai reiškia, kad gerokai padidės jungčių skaičius, kurias bus galima valdyti. Vienas iš būdų, kaip šis technologinis reiškinys gali būti išnaudotas – galima bus apjungti sporto mobiliuosius žaidimus su realiais sporto renginiais, realiomis profesionalų varžybomis.

Geresnis padėties nustatymo tikslumas

Viena įdomiausių AR (angl. Augmented reality gaming – Papildytos realybės žaidimai) aplinkos tendencijų buvo žaidimai, susiję su padėtimi ir vieta, kurioje žaidėjas žaidžia savo žaidimus. Naujos penktosios kartos tinklų geografinės padėties nustatymo galimybės ne tik pagerins šių žaidimų tikslumą, bet ir išplės funkcionalumą žaidimams, žaidžiamiems patalpose ir perkrautoje miesto aplinkoje. Nors 4G tikslumas svyruoja nuo 10 iki 500 metrų, naujoji karta užtikrins vietovės nustatymą vieno metro tikslumu daugumoje prietaisų. Šis milžiniškas patobulinimas privers žaidimų kūrėjus persvarstyti naudojimąsi technologijomis, kuriose reikia kuo tikslesnio vietos nustatymo, nes daugelis vengė GPS, kadangi tai labai sekindavo mobiliųjų prietaisų bateriją. Mobiliųjų AR žaidimų sesijos su 5G ryšiu galės būti ilgesnės, tikslesnės ir labiau įtraukiančios.

Nepakartojama žaidimo patirtis

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad prastas internetinio tinklo veikimas yra ypač didelis minusas VR (virtualios realybės) žaidimams, palyginti su tuo, kai jie žaidžiami su asmeniniais kompiuteriais. Dėl precendento neturinčio tinklo greičio ir nedidelio atsilikimo, po dešimtmečius trukusio vystymosi bus įmanoma sėkmingai kurti virtualios realybės (VR) ir papildytos realybės žaidimus (AR). Netolimoje ateityje išvysime žaidimus su 3D vaizdo įrašais, lytėjimo patirtimi virtualioje aplinkoje ir netgi sąveika realiuoju laiku per lytėjimo internetą.

Naujos reklamos galimybės

Turbūt ne tokie akivaizdūs yra sukurtų mašinų mokymosi pranašumai, atsirandantys dėl patobulintų vietovės nustatymo galimybių ir IoT sprogimo, kurio tikimasi išleidžiant 5G. Tinklo matomumo sprendimai padės stebėti didelius informacijos kiekius iš šaltinių ir pasiekti auditorijos duomenis, kaip niekas kitas iki šiol negalėjo. Šie duomenys, kai bus gauti, reklamuotojams ir leidėjams leis efektyviau pasiekti savo tikslinę auditoriją.

Be pagerėjusios žaidimo patirties, 5G ryšys turės tiesioginės įtakos vadinamai „dėmesio ekonomikai“. Reklaminiai skelbimai bus įkeliami greičiau, reklamuotojai pateiks geresnės kokybės vaizdo įrašus (HD) ir naujus interaktyvius formatus (VR, AR, 360 laipsnių).

Kada tikėtis 5G ryšio?

Kaip mes matome, su 5G ryšiu žaidimų technologijos labai pasikeis. Nors tikimasi, kad 2020 m. jis pradės veikti visame pasaulyje, investiciniai ir norminiai reikalavimai tikriausiai bus įgyvendinami kiekvienoje šalyje skirtingais tempais nuo kitų metų.