„Huawei P Smart 2019“ apžvalga

„Huawei P Smart 2019“ yra praėjusių metų „P Smart“ atnaujinimas, kuris labai skiriasi nuo pirmtako dizainu, atrodo daug modernesnis ir labiau panašus į šiais metais išleistą „P Smart+“, tačiau, skirtingai nei pastarasis, „P Smart 2019“ palaiko NFC.

Dizainas ir ergonomika

Huawei P Smart 2019
Huawei P Smart 2019

Pernykštis „Huawei P Smart“ atrodo gana paprastai – ekranas su 2:1 proporcijomis ir pagal šiandienos standartus santykinai masyviais rėmeliais aplink ekraną, bei tuomet įprastu metaliniu korpusu su plastikiniais įdėklais viršuje ir apačioje. „Huawei P Smart 2019“ atrodo visiškai kitaip – rėmeliai tapo daug plonesni, viršuje atsirado lašo formos išpjova, o galinė pusė kartu su kraštais dabar visiškai plastikinė ir išoriškai primena stiklą. Testuojamas prietaisą jau gavome nusėtą smulkiais įbrėžimais, todėl galima neabejoti, kad laikui bėgant išvaizda turėtų pastebimai nukentėti. Laimei, mėlynoje versijoje tai nėra labai pastebima, tačiau juodo korpuso atveju šie reikalai bus prastesni. Telefonas tepasi labai greitai ir reikalauja nuolatinės priežiūros. Kita vertus, plastikas turėtų būti už stiklą atsparesnis smūgiams.


Modelis pateikiamas dviejų spalvų – juodos (Midnight Black) ir mėlyno gradiento („Aurora Blue“). Juoda versija atrodo griežtai, bet gana tradiciškai. Tuo tarpu mėlyna, mūsų nuomone, atrodo labiau įdomi, tačiau kiekvienam patinka ryškios spalvos.

SAMSUNG CSC

Iš priekinio skydelio iš apačios išnyko įmonės logotipas, taigi viskas, ką galima pamatyti čia, yra priekinis fotoaparato objektyvas ir vos pastebimas siauras pokalbio garsiakalbis, esantis virš jo, bei apačioje įmontuotas pranešimų indikatorius. Šoninėje pusėje įtaisyti įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai , o kairėje visiškai nėra jokių elementų – SIM kortelės dėklas yra viršuje. Šalia pastarojo matyti triukšmo slopinimo mikrofono anga.

SAMSUNG CSC

Apačioje rasite garso mini lizdą, o šalia jo yra mikro USB prievadas, kurio vis dažniau atsisako išmaniųjų telefonų kūrėjai keisdami jį modernesniu USB Type-C. Čia taip pat yra pokalbių mikrofonas ir daugialypės terpės garsiakalbis.

Pagal šiuolaikinius standartus vidutinio dydžio išmanusis telefonas dėl siauros konstrukcijos atrodo kompaktiškesnis nei jis iš tikrųjų yra, patogiai guli rankoje rankai. Pirštų atspaudų skaitytuvas galinėje dalyje įtaisytas pakankamai aukštai ir gana giliame įdubime, todėl jį apčiuopti nėra sudėtinga.

Ekranas

„Huawei P Smart 2019“ aprūpintas 6,2 colio IPS ekranu (šiek tiek mažesnis nei „Huawei P Smart +“) su 19,5:9 kraštinių santykiu ir 1080 × 2340 taškų raiška (416 PPI). Ekranas užima apie 82,8% priekinio skydelio ploto.

Kaip jau minėta, matrica gavo lašo formos išpjovą priekinei kamerai. Atrodo, kad per pastaruosius keletą metų būtent šis sprendimas pakeis daug kam nepatinkantį „iPhone“ stiliaus „antakį“. Jei norite, galite jį užmaskuoti, įjungdami juodąją juostą ekrano viršuje.

Ekrano nustatymuose galite persijungti tarp dviejų režimų – „normalus“ ir „gyvas“. Antruoju atveju spalvos tampa sodresnės, o vaizdas įgauna aiškų šaltą atspalvį – tai gali būti iš dalies pataisyta spalvų temperatūros rato pagalba, pasirenkant šilčiausią segmentą, tačiau „normaliame“ režime vaizdas tampa pastebimai šiltesnis.

Apskritai ekranas palieka malonų įspūdį ir tokia vaizdo kokybė neretai matoma brangesniuose įrenginiuose. Apsauginis stiklas padengtas plėvele ir matyt ne be reikalo, nes vargu ar čia naudojamas „Gorilla“. Kadangi „Huawei“ jo pagailėjo gerokai brangesniam P20, čia tikėtis „Corning“ sprendimo būtų naivu.

Techninės įrangos platforma ir našumas

„Huawei P Smart 2019“ naudoja firminę gamintojo platformą „Kirin 710“ (4 „Cortex-A73“ branduoliai, veikiantys iki 2,2 GHz dažniu, 4 x „Cortex-A53“ 1,7 GHz, GPU – Mali-G51 MP4). Šis mikroschemų rinkinys našumu panašus į „Qualcomm Snapdragon 636/660“. „Kirin 710“ puikiai susitvarko su visomis kasdienėmis užduotimis, o sąsaja veikia sklandžiai ir greitai, be sutrikimų.

Lietuvoje oficialiai parduodamas modelis su 3 GB RAM ir 64 GB vidine atmintimi. Pastarąją galite padidinti naudodami iki 512 GB talpos „microSD“ atminties kortelę (įdiegiama vietoj antrosios nanoSIM).

Belaidės sąsajos standartinės: „Wi-Fi 802.11 b / g / n“, „Bluetooth 4.2“, „aptX HD“ palaikymas ir NFC, leidžiantis naudoti išmanųjį telefoną bekontakčiams mokėjimams, naudojant „Google Pay“.

Pirštų atspaudų skeneris veikia greitai ir tiksliai, o veido atpažinimo funkcija dažnai „susimąsto” porai sekundžių ir ne visuomet atpažįsta savininką.

Prietaiso daugialypės terpės galimybės yra vidutinės ir nestebina šio kainų diapazono prietaisų atveju. Garsiakalbis yra vienas, o jo galia ir kokybė yra gana aukšta.

Programinės įrangos platforma

„Huawei P Smart 2019“ veikia valdomas „Android 9“, papildytos firmine sąsaja EMUI 9.0.1. Vizualiai OS šiek tiek skiriasi nuo aštuntosios versijos, tačiau kūrėjai supaprastino navigaciją: visų pirma 10% sumažino sąsajos elementų skaičių, pridėjo valdymo gestus, kad būtų patogiau valdyti telefoną su „ištemptu“ ekranu, be to buvo optimizuotas programų paleidimas ir bendras sistemos darbas. Visais kitais atžvilgiais tai tebėra ta pati, gerai pažystama EMUI su minimalistiniu dizainu, lanksčiu pritaikymu, patogia paieška ir daugybe kitų naudingų funkcijų, pvz., energijos taupymo.

Kameros

Kaip ir ankstesnių metų modelis, „Huawei P Smart 2019“ gavo dvigubą pagrindinę kamerą (13 + 2 megapikselių) ir 8 MP priekinį jutiklį. Antrasis pagrindinio fotoaparato modulis naudojamas norint gauti informacijos apie lauko gylį, kad būtų galima sulieti foną. Kamera labai nežymiai iškyla virš korpuso.

Kameros programa niekuo nesiskiria nuo kitų „Huawei“ išmaniųjų telefonų – režimai perjungiami naudojant juostiniu meniu, esančiu po vaizdo ieškiklio langu. Kaip ir daugelyje kitų modelių, dirbtinio intelekto, kuris nustato scenos tipą ir atlieka atitinkamą kadro optimizavimą, jungiklis matomas pagrindiniame ekrane ir nėra paslėptas giliai nustatymuose.

Nuotraukų kokybė priimtina šiam kainų intervalui: kokybiški vaizdai dieną, gana geri kambaryje ir nekokie naktį.

Dirbtinis intelektas veikia „švelniai“, dažniausiai atliekant nedidelius šešėlių / spalvų prisotinimo pokyčius ir teisingai naudojant HDR kontrastingose ​​scenose. Todėl pastarąjį galima laikyti įjungtą nuolat.

Neredaguotas nuotraukas rasite čia.

Vaizdo įrašo kokybė nėra vienas iš „Huawei P Smart“ privalumų. Įrenginys leidžia filmuoti maksimaliai „Full HD“ režimu, pasirenkant dažnį 30 arba 60 kadrų per sekundę. Dienos metu kokybė nėra bloga, o vakare vaizdo įrašo detalizacija smarkiai sumažėja.

Baterija

Nepaisant didelės IPS matricos ir nerekordinės talpos akumuliatoriaus išmanusis telefonas pasižymi puikia autonomija mišraus naudojimo ir ypač vaizdo atkūrimo metu. Aktyviai naudojant prietaisas „išgyvena“ visą dieną – apie 7 valandas aktyvaus ekrano. Vaizdo atkūrimas nustačius pusę ryškumo „skrydžio“ režimu energijos atsargas išsekina per maždaug 11 su puse valandos. Tuo tarpu PUBG žaidimo valanda „suvalgo“ 23 proc. Išmanusis telefonas nuo 0% iki 100% įkraunamas per 1 valandą 40 minučių.

Išvados

Šiuolaikiškas dizainas, geras ekranas su lašo formos išpjova ir „Kirin 710“ platforma yra bene svarbiausi „Huawei P Smart 2019“ privalumai. Šiuo metu Lietuvoje šis modelis kainuoja maždaug 220 € ir atrodo vertas šios sumos.

Nuvilti gali dėvėjimuisi neatsparios medžiagos ir mikro-USB jungtis.