Istoriškai susiklostė, kad kiekvieną spalį „Huawei“ pristato „Mate“ liniją, pradedant „Lite“ versija ir baigiant pažangiausia „Pro“ modifikacija. Šiais metais buvo nuspręsta atskirti brangesnių ir pigiausio modelio anonsus ir „Huawei Mate 20 Lite“ buvo pristatytas rugpjūčio mėn. Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2018“. Išmanusis telefonas atrodo besąs gana geras vidutiniam biudžetui, tačiau teoriją visuomet verta patikrinti praktiškai. Tuo ir užsiėmėme pastarąsias pora savaičių, o dabar pasidalinsime savo nuomone.
„Huawei Mate 20 Lite“ specifikacijos
„Huawei Mate 20 Lite“ 6,3 colio įstrižainės ekranas pagamintas taikant IPS LCD technologiją. Matricos raiška yra 1080 × 2340, taškų tankis – 409PPI, o kraštinių santykis – 19,5: 9. 12 nm procesorius „HiSilicon Kirin 710“ (4×2.2 GHz Cortex-A73 ir 4×1.7 GHz Cortex-A53) yra atsakingas už efektyvų veikimą, o grafiką apdoroja „Mali-G41 MP4“ grafinę lustą. Testuojamas modelis turi 4 GB RAM ir 64 GB vidinės atminties su galimybe išplėsti pastarąja naudojant MicroSD korteles, kurių maksimali talpa gali būti iki 256 GB. Išsamios specifikacijos matyti paveikslėlyje (spausti):
Už nuotraukas atsakinga dviguba pagrindinė 20 megapikselių (f / 1.8) + 2 MPx kamera su LED blykste, o priekinį modulį sudaro 24 MPx (f / 2.0) ir 2 MP objektyvai. Ryšių rinkinį atstovauja Dual Band Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, LTE, Bluetooth 4.2, NFC, GPS su A-GPS, GLONASS ir BDS. „Huawei Mate 20 Lite“ taip pat siūlo USB-C ir 3,5 mm lizdus. 3750 mAh talpos baterija palaiko greitą įkrovimą. Įrenginyje veikia „Android 8.1 Oreo“ OS su „EMUI 8.2“ sąsaja. Įtaiso dydis yra 158,3 × 75,3 × 7,6 mm, o svoris – 172 gramai.
Dizainas
Išmaniojo telefono korpusas pagamintas iš labai geros kokybės metalo ir grūdinto stiklo. Ant pastarojo, savaime suprantama, lieka ir pirštų atspaudai, tačiau geros oleofobinės dangos dėka jie lengvai nusivalo telefonui pabuvus kišenėje. Žinoma, retkarčiais teks „Huawei Mate 20 Lite“ nuvalyti skudurėliu. Rėmeliai pagaminti iš poliruoto metalo, kuris suteikia išorei prabangos, be to, dėl glotnaus paviršiaus jį malonu.
Nugarėlėje įtaisyti du atskiri objektyvai, o po jais įsikūrė pirštų atspaudų skaitytuvas. Šalia aiškiai matomas blykstės diodas.
Garsumo ir užrakto mygtukai yra dešinėje išmaniojo telefono pusėje. Viršutinis kraštas atiteko triukšmo slopinimo mikrofonui, o kairysis – hibridiniam SIM ir atminties kortelių dėklui. Apatinėje dalyje įsikūrė 3,5 mm ir USB-C lizdai bei vienas garsiakalbis.
Priekyje turime didelį ekraną su kukliais rėmeliais bei išpjova viršuje, kurioje rasite dvi kameras, jutiklius ir pokalbių garsiakalbį, kuriame paslėptas pranešimų diodas. „Mate 20 Lite“ ekrano apsauga kelia abejonių, nes čia naudojamas ne „Gorilla Glass“ o kitas apsauginis stiklas. Internete galima rasti nusiskundimų, kad braižosi jis gana sparčiai. Negalime to nei patvirtinti nei paneigti, nes po dviejų savaičių bandymo ekranas atrodo puikiai, tačiau telefonas neišgyveno jokių ekstremalių išbandymų. Spėju, kad čia bus „Huawei P20 Lite” matytas stiklas, kuris iš tiesų negali pasigirti geru atsparumu įbrėžimams.
Aplamai, „Huawei Mate 20 Lite“ dėl puikiai tarpusavyje derančių medžiagų ir simetriško elementų išdėstymo atrodo solidžiai ir harmoningai, todėl jis savo išvaizda pranoksta ne vieną flagmaną.
Ekranas
Kaip jau minėjome, „Huawei Mate 20 Lite“ gavo 6,3 colių IPS LCD ekraną su 1080 × 2340 px skiriamąja geba, 19,5:9 kraštinių santykiu ir 409 PPI. Matrica dengia maždaug 81% priekinio skydelio. Rėmeliai nėra pernelyg masyvūs, o 2.5D formos stiklo užapvalinti kraštai leidžia prietaisą laikyti patogiau.
Atkuriamo vaizdo kokybė pakankamai aukšta, o ryškumo diapazonas platus, todėl neturėjome problemų tiek saulės šviesoje, tiek tamsoje. Tiesa, mūsų skoniui automatinis ryškumo reguliavimas galėtų prikirti šiek tiek aukštesnes reikšmes. Nustatymuose gamintojas siūlo galimybę keisti spalvų temperatūras. Tam numatyta keletas automatinių pasirinkimų arba norimą atspalvį galite apsirinkti iš visos RGB paletės. Be to, galima nustatyti grafiką akių apsaugai, kuri sumažins mėlynosios šviesos intensyvumą. Žinoma, čia galite koreguoti paveikslėlių, teksto ir programėlių mastelį.
Ekrano skiriamoji geba taip pat pasiduoda mūsų kontrolei. Galite pasirinkti standartinį FullHD + (1080 × 2340) arba HD+ (1560 × 720). Pastarasis režimas pastebimai taupo energiją.
Kameros
„Huawei Mate 20 Lite“ fotografuojant naudoja du pagrindinės kameros modulius. 20 MPx objektyvas su f/1,8 diafragma atlieka pagrindinio vaidmenį, o 2 megapikselių pagalbinis skirtas gylio efektams. Esant būtinybei jiems padeda šviesos diodų blykstė. Fotoaparato programinė įranga pasižymi funkcijų gausa. Čia rasite 3D panoramą, diafragmos reikšmių nustatymą, tapymą šviesa, Pro režimą, filtrus ir t.t.
Įdomi funkcija yra AR (papildyta realybė) objektyvas, suderinta su „Snapchat“ ir Animoji. Galima pasirinkti, filtrus, animuotus veidų atvaizdus ir kaukes. Fotoaparatas taip pat aprūpintas AI (dirbtiniu intelektu), pažįstamu iš daugelio „Huawei“ išmaniųjų telefonų. Jis atpažįsta fotografuojamas scenas ir parenka joms tinkamus nustatymus. Esant pakankamam apšvietimui nuotraukos atrodo ryškios, išraiškingos, o spalvos gerai subalansuotos ir iš pirmo žvilgsnio nei kiek ne prastesnės už flagmanų. Prietemoje, juo labai naktį, detalizacija ir ryškumas drastiškai krenta, tačiau vidutinės klasės išmaniajam tai dovanotina. Nuotraukų pavyzdžius rasite čia.
Priekyje esanti dviguba kamera sugeba sukurti sulietą foną (Bokeh efektas), o jos nuotraukų kokybė socialinių tinklų vartotojų daugeliu atvejų taip nuvilti neturėtų.
„Mate 20 Lite“ įrašo video FullHD formatu 60 arba 30 kadrų per sekundę dažniu, tačiau 4K neįstengia. Be to įrašant 60 kadrų dažniu, elektroninis vaizdo stabilizavimas neveikia. Vaizdo įrašų kokybė yra patenkinama, turint omenyje prietaiso kainą. Spalvos yra atkurtos tiksliai, o fokusavimas yra teisingas. Žinoma, naktiniai vaizdo įrašai yra daug blogesni trūksta aštrumo, daug triukšmo ir tamsių spalvų.
Programinė įranga
Išmanusis telefonas „Huawei Mate 20 Lite“ naudoja operacinę sistemą „Android 8.1 Oreo“ su firmine sąsaja „EMUI 8.2“. Jau nemažai apie ją rašėme ankstesnėse „Huawei“ išmaniųjų apžvalgose, todėl čia paminėsime tik kitų gamintojų sprendimuose rečiau sutinkamas naudingas funkcijas. Labai naudinga pasirodė galimybė automatiškai atsiliepti pakėlus telefoną prie ausies ir prietaiso išjungimas ir įjungimas nustatytu laiku. Apvertę prietaisą galite išjungti įeinančius skambučius ir signalus, o jį pakėlę – sumažinti skambučio ir signalo garsumą. Čia taip pat rasite gebėjimą keisti temas ir pranešimų rodymą skydelyje (piktograma arba numeris), juodąjį ir baltąjį telefono numerių sąrašą, antivirusinį skenerį, netrikdyti režimą, žingsniamatį, apsaugą nuo atsitiktinio veikimo kišenėje ir t.t.
Saugumas
Pirštų atspaudų skaitytuvas įtaisytas ant „Huawei Mate 20 Lite“ nugarėlės žemiau kamerų, todėl neatrodo svetimkūniu. O tuo gali pasigirti toli gražu ne visi išmanieji. Skeneris veikia tiksliai ir labai greitai, todėl neturėjome jokių problemų per visą bandymo laikotarpį. Pirštų atspaudų skaitytuvas palaiko gestus, leidžiančius, pavyzdžiui, slinkti galerijoje esančias nuotraukas arba naršyti pranešimų juostą.
Veido atpažinimas gana lėtai atrakina ekraną ir kartais „susimąsto“ vienai ar dviem sekundėm. Šį autentifikavimo būda galima pagirti už tai, kad tamsoje veikia stebėtinai gerai.
Garsas
Daugelis melomanų nudžiugs, kad „Huawei Mate 20 Lite“ išsaugojo turi 3,5 mm lizdą. Įtaisas veikia labai gerai. Tačiau komplekte esančios ausinės vargu ar ką nors priblokš savo kokybe – jos blogai laikosi ausyse, o garso kokybė panaši pigių aksesuarų lygį.
Išmanioje apačioje įtaisytas vienas multimedijos garsiakalbis, kurio skleidžiamas garsas yra aiškus, maksimalus garsumas yra pakankamas.
Našumas
Su tipiškomis užduotimis „Mate 20 Lite“ susidoroja sklandžiai ir greitai, tačiau „Kirin 710“ geimeriams entuziazmo nesukels. Daugelis šiuolaikinių žaidimų tinkamai veiks tik pasirinkus vidutinius kokybės nustatymus. Sintetinių testų rezultatai:
Ryšiai
Šiuo atžvilgiu „Huawei Mate 20 Lite“ tikrai gerai aprūpintas. Jis turi dviejų kanalų Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac”, LTE, Bluetooth 4.2, NFC ir GPS, palaikančią A-GPS, GLONASS ir BDS. Navigacija tiksli ir greitai suranda palydovus. Nesusidūrėme su jokiomis skambučių kokybės problemomis – pašnekovai girdėjo mus labai gerai, kaip ir mes juos. NFC buvimas Lietuvoje kol nėra labai didelis privalumas, tačiau bekontakčiai mokėjimai jau ateina ir pas mus, o tokį modulį gauna toli gražu ne visi šios kainų kategorijos išmanieji.
Autonomija
„Mate 20 Lite“ maitina 3750 mAh talpos ličio jonų baterija, palaikanti greitą įkrovimą (9V) su komplekte esančiu krovikliu. Iki 50% šio akumuliatoriaus įkrovimas trunka apie 40 minučių, o 100% prireikia truputį daugiau nei pusantros valandos.
Vienu įkrovimu telefonas gali lengvai atlaikyti vieną intensyvaus naudojimo dieną net įjungus WiFi ir LTE. Ekonominiu režimu galite pasiekti pusantros ar dvi dienas. Esant aktyviam ekranui energijos pakanka 6-7 valandoms.
Išvados
„Huawei Mate 20 Lite“ turi viską, ko galima tikėtis iš vidutinės klasės išmaniojo: puiki išvaizda, neblogos kameros, didelis ekranas sąlyginai kompaktiškame korpuse ir vidutinė autonomija. Kaip trūkumus galima įvardinti abejotiną stiklo atsparumą ir ribotas grafikos galimybes žaidimuose.
Straipsnio rašymo metu „Mate 20 Lite“ Lietuvoje kainuoja apie 330 €, o tai atitinka panašių galimybių konkurentų lygį. Kita vertus, Kinijoje už panašią sumą galima įsigyti beveik flagmaną, pvz. „Meizu 16X“, „Lenovo Z5 Pro“, „Xiaomi Pocophone F1“, „Xiaomi Mi 8 SE“, „Vivo Z1“. Pastarieji modeliai mūsų apžvalgos herojų pranoksta procesoriau galia, tačiau kitais atžvilgiais „Huawei Mate 20 Lite“, ko gero, nėra prastesnis, na, išskyrus stiklą.
Geras išmanusis telefonas
- Dizainas
- Ekranas
- Našumas
- Autonomija
- Kameros
- Kaina