LG 55EC930V: unikalus lenktas OLED televizorius

OLED (organinių šviesos diodų) technologija teoriškai idealiai tinka kurti ekranus. Bet ilgą laiką matėme ją tik nedideliuose mobiliuose įrenginiuose ar eksperimentiniuose televizoriuose. Su lengvu LG stumtelėjimu OLED technologija pamažu nustoja būti egzotiška, kai kalbama apie 55 cm įstrižainę.

Šie televizoriai prekyboje yra nuo praėjusių metų ir puikus kontrastas ir minimalus storis dažnai sukelia vartotojų susižavėjimą. Po metų jų kaina sumažėjo 2,5 karto, ir matyt, LG rengiasi rimtam masinio segmento puolimui. Tam skirta padėti naujas 55 colių OLED-TV modelis – LG 55EC930V, kuriam yra skirta ši apžvalga.LG 55EC930V

Pagrindinės charakteristikos

  • Ekrano dydis: 55 colių (140 cm)
  • Matrica: elektroliuminescencinių organinių šviesos diodų (OLED)
  • Papildomas baltas subpikselis (WRGB)
  • Technologija: Color Refiner
  • Ekrano raiška: 1920×1080 taškų („Full HD”)
  • Poliarizacijos technologija: CINEMA 3D
  • Garso sistema: plačiajuosčiai garsiakalbiai 2×20 W
  • Judesio atkūrimo gerinimo technologija: 1000Hz Motion Clarity Index
  • Interaktyvi sistema: LG Smart TV, paremta webOS
  • Nuotolinis pultas Magic Remote su judesio detekcija
  • Kaina apie 2519 Eurų

 

Išvaizda

EC930V serijos OLED televizorių korpuso pagrindas iš esmės išliko nepakitęs. Išlenktas 55 colių ekranas, turintis tik 4,3 mm storį, išskyrus jo dalį, kuriame yra televizoriaus įranga. Tai vis dar subtiliausias ir grakščiausias televizorius su tokiu ekrano dydžiu.LG 55EC930V

Pagrindinis skirtumas nuo ankstesnių versijų – stovas. „Krištolinė” skaidri „koja“ užleido vietą metaliniai aptakios formos stovui, su ja TV geriau apsaugotas nuo virtimo. Ir svarbiausia – naujas lenktas OLED televizorius dabar gali būti pakabintas ant sienos, tam yra ypatingos konstrukcijos priedas, kuris yra parduodamas atskirai. Su jų pagalba, televizorių galima pakabinti ant standartinio VESA laikiklio.

Modifikacija EC930V ne mažiau įspūdinga už ankstesnes versijas. Tegul anglies apdaila ir įdomus skaidrus stovas yra praeityje, televizijos tapo labiau praktiškas. Galimybė montuoti ant sienos, mūsų nuomone, bus labai naudinga.55EC930V

Sąsajos, valdymas ir funkcionalumas

LG 55EA980V sąsajų rinkinys gana standartinis. Už televizoriaus įsikūrę 4xHDMI, 3xUSB 2.0, kortelės Common Interface (CI) lizdas, taip pat LAN tinklo jungtis, satelitinės antenos ir kitos atitinkamos sąsajos. Analoginės sąsajos Y/Pb/Pr ir SCART padarytos nuotolinio adapterio forma.

LG 55ES930V gali priimti daugelį modernių formatų: DVB-T2 (skaitmeninis antžeminis transliavimas), DVB-C (skaitmeninė kabelinė televizija) ir palydovinės DVB-S2 signalus.

Komplekte yra du nuotolinio valdymo pultai. Vienas iš jų – nereiklus mygtukinis pultas, kuris patogiai telpa rankoje ir suteikia pažįstamą navigaciją po televizoriaus meniu. Tačiau didžiausiam Smart funkcijų naudojimo patogumui, LG siūlo kita nuotolinio valdymo pultą – „stebuklingą“ Magic Motion su judesio davikliais.

LG Smart TV (webOS)

Visi privalumai matomi iš pirmo žvilgsnio: multitasking, suprantama sąsaja, daug priedų, funkcionali naršyklė ir t.t. WebOS sistema siūlo daug galimybių, ir yra tik vienintelis trūkumas susijęs su darbo greičiu: Jei naudojate kelis lygiagrečius procesus, sistemos veikimas sulėtėja. Tačiau tai yra neišvengiama kaina už laisvę „sumažinti” procesus ir grįžti į juos – tokio daugiafunkciškumo vis dar nėra daugumoje kitų televizorių.

Garsas

Naujo modelio EC930V garso sistema supaprastinta. Garsiakalbiai persikėlė į televizoriaus korpusą, garsas yra labiau plokščias ir „suspaustas” nei ankstesnėse versijose su garsiakalbiais stove. Tačiau, bet kuriuo atveju, įmontuotas garsas nėra nuostabus. Tokiam televizoriui tikrai verta pirkti išorinę garso sistemą – čia pasirinkimas yra didžiulis.

Vaizdas

55EC930V vaizdo režimai panašūs į kitų televizorių iš LG – yra iš ko pasirinkti. Jis siūlo keletą iš anksto nustatytų režimų: „Ryškus”, „Standartinis”, „eko”, „Kinas”, „Žaidimai” ir du režimai „ISF Expert”, kurie yra skirti profesionaliam kalibravimui. Įdomu, kad THX sertifikacija OLED televizoriuje dingo, tačiau praktiškai tai nėra joks rodiklis. Pavyzdžiui, režimas „Kinas” ir be specialaus sertifikato gali nudžiuginti tinkamu spalvų atkūrimu.EC9300

OLED televizorius LG 55EC930V specifiškai elgiasi kalibravimo metu, viską turėsite atlikti labai tiksliai.

Kontrastas – bene geriausias OLED kategorijos televizorių privalumas. Šiuo atžvilgiu jis yra kažkur savo lygoje, kadangi jokia kita technologija, negali suteikti nulinę juodą spalvą. Juodi taškai OLED praktiškai visiškai išjungti o ekrano atspindžio lygis nėra pernelyg didelis. Todėl OLED televizorius suteikia pribloškiantį kontrastą tamsoje ir ryškioje šviesoje, todėl vaizdas labai gilus ir gyvas. Išmatuotas kontrasto santykis formaliai artėja prie begalybės.

Jei juoda spalva viskas aišku, verta pažymėti, kad OLED TV ryškumas – ne toks pastovus. Jei vaizdas turi daug baltos spalvos, bendras ryškumas sumažėja. Ryškumo svyravimus, vienu ar kitu būdu, galite pamatyti ir išbandymo klipuose ir realiame vaizde. Tačiau, ryškumo rezervas yra toks didelis, kad žiūrint dienos metu problemų nebus. Tik norėtųsi kad „gyvas“ reguliavimas būtų lygesnis ir labiau paslėptas.

Technologija LG OLED, nepaisant greito taškų reagavimo laiko, naudoja ekrano atnaujinimo metodą, panašų į skystųjų kristalų. Todėl, vaidas judesyje „išplaukia“, vaizdo efektas ne daug skiriasi nuo LCD. Standartiniame streso teste Motion Resolution pagal nutylėjimą galima atskirti tik 300 linijas iš 1080.

Padėtį truputį padeda pagerinti tarpinių kadrų interpoliacijos sistema TruMotion. Įjungti režimai „aiškus” arba „tolygus” gali padidinti atskiriamų eilučių skaičių iki maždaug 600. Tuo pačiu metu atsiranda nepageidaujamų apdorojimo artefaktų ir „muilo operos” efektas filmuose… Apskritai, judėjimo perdavimas yra viena iš OLED probleminių pusių.

Organinių šviesos diodų (OLED) matrica suteikia iš esmės geresnius apžvalgos kampus nei skystų kristalų ekranų rūšis. Kiekvienas OLED matricos pikselis skleidžia šviesą tolygiai visomis kryptimis, todėl ryškumas ir spalva atvaizdo atrodo maždaug taip pat žiūrint skirtingais kampais. Tuo požiūriu OLED televizoriai yra panašūs plazmos. Lenktas ekranas padeda sumažinti nereikalingą atspindį ekrane, OLED televizorius LG EC930V puikiai žiūrisi iš skirtingų kampų.

Dėl to kad OLED technologija dar tik pradedama vystytis dideliu mastu, matricos vienodumas yra ne visada idealus. Sprendžiant pagal matavimus, spalvos temperatūra skirtinguose mūsų apžvelgiamo ekrano taškuose skiriasi beveik 5% į abi puses. Dėl to matyti žalsvos arba rausvos plotai vienodai pilkame fone.

Kita vertus, ryškumo svyravimai per ekrano plotą yra minimalūs ir jokių atspindžių negali būti iš esmės. Todėl OLED daug geriau nei LCD.

Vaizdo mastelio keitimas ir su tuo susijęs perdirbimo OLED televizoriuje LG EC930V nesukelia jokių nusiskundimų. Žemos rezoliucijos signalai pakankamai tiksliai konvertuojami į Full HD, išlaikant gerą detalizavimą ir mažą artefaktų skaičių. Didelis kontrastas padeda suteikti papildomą dinamiškumą net neaiškiam standartinės raiškos vaizdui.

Tačiau situacija keičiasi pereinant prie High Definition formato su aukšta rezoliucija. Jei pažvelgti į sudėtinius kontūrų derinius, tai galima pastebėti, kad net ir su išjungtu apdorojimu LG EC930V naudoja šiek tiek triukšmo mažinimo. Tai veda prie smulkių detalių ir niuansų nuostolių – pavyzdžiui, tekstūros paviršius susilieja į dėmes ir pan. Pradiniam vaizdui suteikiamas kiek „plastikinis“, sterilius vaizdas, kur jis turėtų atrodyti natūraliau.

Jei nekreipti dėmesio į papildomą vaizdo apdorojimą, tai jis sukelia tikrą susižavėjimą. Pakankamas spalvų atkūrimas yra užtikrinamas net gamyklos režimu „filmas”, o puikus kontrastas padaro vaizdą nepamainomai sodriu. Žinoma, OLED televizorius, net su kai kuriais trūkumais atrodo daug labiau įtikinančiai nei dauguma LCD televizorių. Vaizdas pasiekė naują lygį. Belieka tik ištaisyti klaidas ir niuansus, kuriems, tikriausiai pakaks programinės įrangos korekcijos.

Išlenktas ekranas išlieka kontraversišku elementu, ir šiuo atveju televizoriaus dydis yra ne toks didelis, kad pajusti stiprų efektą. LG pasirinko sklandų lanką, o ne kiekvienas žiūrovas nustatyti ar televizoriaus yra išlenktas. Tačiau toks sprendimas leido išvengti nereikalingų geometrinių iškraipymų. Apskritai, lenktas ekranas čia suteikia daugiau estetinį poveikį: labai plonas lenktas televizorius atrodo dar labiau elegantiškas nei plokščias.

3D

LG 55EA980V naudoja poliarizacinę CINEMA 3D technologiją su visais jos pliusais ir minusais. Pagrindinis trūkumas – tai neišvengiamas vertikalios raiškos sumažinimas per pusę, nes abu stereo vaizdo kadrai ekrane rodomi vienu metu. Šį nuostolį yra lengva pamatyti, žiūrint į smulkias detales ir 3D vaizdo kontūrus – čia skirtumas su Full HD 3D bus akivaizdus.

Kita vertus, šios technologijos privalumai daug žmonių taps lemiamu veiksniu. Pasyvieji poliarizuoti 3D akiniai yra labai lengvi ir patogūs ir dar jie nemirga ir nedaug iškreipia ryškumą ir spalvas vaizde.

Poliarizacinė technologija kartu su OLED matrica veikia puikiai, suteikdama labai gilių ir stabilų 3D efektą. Kokybės skirtumas lyginant su 2D režimu minimalus, išskyrus raišką. Nors OLED televizoriuose net 2D vaizdas atrodo gana gilus ir „trimatis”.

Išvados

Atsižvelgiant į visus LG55EC930V aspektus, maži vaizdo apdorojimo trūkumai nesugadino bendro įspūdžio apie produktą.Tai tikrai modernus, gerai sukomplektuotas televizorius, naudojantis naujos kartos technologijas.

Privalumai:

  • Pažangi OLED technologija
  • Aptakus dizainas
  • Didžiausias kontrastas
  • Geras spalvų atkūrimas
  • Universalus skaitmeninis imtuvas
  • Patogus nuotolinio valdymo pultas Magic Remote
  • Funkcionali webOS

Trūkumai:

  • Yra trūkumų vaizdo apdorojime
  • 3D poliarizacija mažina aiškumą
  • Tvirtinimas ant sienos parduodamas atskirai