Bitcoinas artėja prie $20 000 – šiandien kriptovaliutos kursas pasiekė 19 762 JAV dolerių ribą

Beveik visą savaitę Bitcoinu buvo prekiaujama gana siaurose, apie $ 17.000 ribose, tačiau pastarosiomis dienomis pasitikėjimas didžiausia kriptovaliuta šoktelėjo į naują istorinį viršūnę, po aktyvumo bangos Azijoje, t.y. Japonijos ir Korėjos rinkose. Tuo metu Bitcoin svertinis vidurkis pirmą kartą viršijo 19 000 $ ribą. Gruodžio 17 d. Bitkoin kaina pasiekė 19 762 JAV dolerių rekordinę vertę, o vėliau vėl šiek tiek sumažėjo. Taigi, per pastarąsias 24 valandas šios kriptovaliutos vertė padidėjo 7%. Tuo pačiu metu, jo kapitalizacija išaugo iki 318 mlrd. USD.

Šis augimas neigiamai atsiliepė altocoinams Ripple, Litecoin, IOTA, kurie buvo priversti paaukoti savo  pozicijas – daugeliui jų buvo būdingi beveik nuliniai ar neigiami rodikliai.

Dabartinė Bitcoino kapitalizacija viršija vertinimus rinkos gigantų, tokių kaip „Bank of America“ (302 milijardai JAV dolerių), „Wells Fargo“ (295 mlrd. $), „Walmart“ ($ 288 mlrd.) ir „Visa“ (257 mlrd. $), bei artėja prie „Exxon“ (352 mlrd. $), tačiau pagrindiniu tikslu ir toliau išlieka „JPMorgan“ su 368 mlrd $. Nors praėjusią savaitę Bitcoin kursas išaugo 30%, tačiau per šį laikotarpį neapsieita be staigių šuolių, kuriuos mes matėme praėjusio mėnesio pabaigoje ir šio pradžioje. Nepastovumas gerokai sumažėjo nuo paskutinio sekmadienio, kai Čikagos opcionų biržoje pradėjo veikti biržos ateities sandoriai. Analitikai sako, kad šis įvykis tapo tolesnio augimo katalizatoriumi.

Tuo pat  metu, už kriptovaliutų erdvės ribų toliau didėja susirūpinimas dėl šioje rinkoje esančių pinigų sumos. Penktadienį buvo paskelbtas bendras Englio Raskino universiteto, Dublino Trinity koledžo ir Dublino miesto universiteto tyrimas, kurio autoriai teigia, kad Bitcoinas tampa grėsme pinigų sistemos ir tradicinių rinkų stabilumui.

„Mes nustatėme, kad Bitcoino kursas yra dirbtinai didinamas spekuliaciniais instrumentais, o tai paverčia jį „burbulu“, – sako Larisa Jarovaya, viena iš ataskaitos autorių ir Englio Ruskino universiteto lektorė. „Nors Bitcoino vyriausybės nekontroliuoja, tačiau jis gali turėti įtakos tradicinėms rinkoms, nes kriptografinės valiutos rinka yra susijusi su kitais finansiniais aktyvais“.

Tuo tarpu „Deutsche Bank“ jau nustatė tuos, kurie bus atsakingi už finansų sistemos žlugimą: „Nikkei“ duomenimis, 40 proc. kriptografinių valiutų prekybos spalio-lapkričio mėnesiais įvyko kartu su jena. Tikėtina, kad uždarius biržas Kinijoje, Japonijos prekybininkai sudaro apie pusę sandorių.