Dalinių krovinių pristatymo ypatumai

Kartu su didelėmis siuntomis, kurios užima visą erdvę krovininiame automobilyje ar kitame transporte, populiaru siųsti ir smulkias prekių partijas. Bet verslininkams ar privatiems užsakovams neapsimoka mokėti už visą erdvę – pristatymas labai brangus. Tačiau yra pelningas sprendimas – daliniai kroviniai.

Daliniu vadinamas didelis krovinys, susidedantis iš dešimčių ar net šimtų smulkių krovinių partijų iš skirtingų siuntėjų. Jų pristatymo paslaugomis aktyviai naudojasi kaip individualūs verslininkai, taip ir didelės įmonės.

Kokias prekes galima pristatyti

Dalinių krovinių sudėtyje gabenamos įvairaus pobūdžio prekės – nuo drabužių ir maisto iki technikos ir automobilių atsarginių dalių. Tačiau yra svarbi sąlyga: gabenamos prekės neturi kelti pavojaus kitiems kroviniams – jų vientisumui, fizinei būklei ir pan. Dėl šios priežasties tokiu būdu nepristatomi skysčiai ir dujos, kurie priskiriami pavojingiems, negabaritiniai kroviniai, reikalaujantys laikytis specialių gabenimo taisyklių. Pristatymas taip pat netinka ir greitai gendantiems produktams, nes paprastai tai trunka 5 ir daugiau dienų.

Kaip konsoliduojami kroviniai

Transporto ir logistikos kompanija pristato krovinį iš siuntėjo į sandėlį. Sandėlyje prekės turės „palaukti“, kol bus surinktas reikiamas mažų partijų kiekis krovininio transporto erdvei užpildyti. Paprastai laukimas trunka iki 7 dienų. Sandėlio specialistai šį laiką naudoja prekių kiekio tikrinimui, dokumentacijos tvarkymui.

Laikinojo saugojimo sandėliai yra gerai įrengti: juose įrengtos pakrovimo ir iškrovimo sistemos, numatyti atskiri blokai kroviniams laikyti. Visa tai svarbu siekiant užtikrinti prekių saugumą ir vientisumą.

Kokiu transportu pristatomos prekės

Daliniai kroviniai gabenami įvairiomis transporto rūšimis – tame tarpe geležinkeliu ir oru. Tačiau dažniausiai naudojami automobilis (pristatymui nedideliais atstumais) ir jūrų laivai (gabenimui dideliais atstumais – tame tarpe tarp žemynų). Šie pristatymo būdai suderina paslaugos teikimo kokybę su demokratiniais tarifais.

Į kokias šalis galima pristatyti krovinius

Daliniai kroviniai gabenami visame pasaulyje. Pavyzdžiui, į Lietuvą kasdien atvyksta prekės iš Kinijos ir kitų Azijos šalių, iš Europos šalių (Prancūzija, Estija, Ispanija, Belgija ir kt.), Skandinavijos (Danija, Švedija, Norvegija).

Dalinių krovinių pristatymas – tai pelninga

Toks prekių gabenimo būdas leidžia ne tik sutaupyti laiko, bet ir sumažinti finansines išlaidas:

  • Dokumentai daliniams kroviniams įforminami tik vieną kartą. Tai reiškia, kad prekės daug greičiau pasieks gavėją.
  • Siuntėjas moka tik už erdvę, kurią faktiškai užima jo krovinys. Tai ekonomiškai tikslinga.

Taip pat atsižvelkite į tai, kad transporto ir logistikos kompanijos vežamas prekes draudžia nuo visų rizikų. Todėl, susidarius nenumatytoms aplinkybėms, siuntėjas gaus kompensaciją.