„Panasonic” apie savo televizorius papasakojo viską
Japonijos gamintojas „Panasonic“ kiekvienais metais rengia konferenciją, kurios metu papasakoja apie savo naujausius pasiekimus ir pristato gaminius. Šiais metais „Panasonic Convention 2015” vyko Frankfute.
Spaudos konferencijoje bendrovės atstovai pažymėjo, kad Europos rinka – labai svarbus regionas visam „Panasonic“ verslui. Bendrovė ateinančiais metais čia ketina pasiekti didelį augimą, nes technologijos ir dizainas kuriamas pagal Europos vartotojų aukštus reikalavimus.
„Panasonic“ televizorių pristatymas prasidėjo daug žadančiais žodžiais: „Formatas 4K – tai daugiau nei raiška“. Nors apie „Ultra HD“ formatą pradėta daug kalbėti prieš dvejus metus, „Panasonic” dabar į tai sutelkė ypatingą dėmesį. Taškų skaičius nėra svarbiausia, vietoj to gamintojas akcentuoja dinaminį diapazoną ir spalvų atkūrimą – tai yra, vaizdo kokybės parametrus.
Ne paslaptis, kad 4K buvo sumanytas kaip profesionalus formatas skaitmeniniams kino teatrams. „Panasonic” televizijos padalinys glaudžiai bendradarbiavo su mokslinių tyrimų centru „Panasonic Hollywood Lab (PHL)“, siekdami vartotojams suteikti kiek įmanoma daugiau iš to, kas yra prieinama profesionalams. Šio bendradarbiavimo rezultatu tapo naujas vaizdo apdorojimo sprendimas „4K Studio Master“. Ši technologija naudoja labai pažangius spalvų korekcijos, mastelio didinimo ir kitus vaizdo signalo apdorojimo sprendimus. Kitos iš profesionalų pasaulio atėjusios funkcijos yra atkūrimo technologija HDR (High Dynamic Range) ir plati spalvų gamos aprėptis, pasiekianti 98 % DCI P3.
HDR technologija pagrįsta vietiniu ekrano apšvietimu, kuris padeda tikroviškai atkurti ryškius objektus kadre. Kaip pavyzdys konferencijoje buvo rodoma saulėlydžio scenos, kuriose HDR režimu buvo matoma akinanti saulė, o įprastu režimu vaizdas atrodė išblyškęs. Tuo pat metu, HDR režimas padeda išvengti vietinių apšvietimų, o tamsios scenos atrodo labiau įtikinamai dėl gilių šešėlių ir spalvų.
Išplėstinė spalvų gama pasiekiama dėl pritaikytos „Wide Colour Phosphor“ technologijos, kuri naudoja LED apšvietimą su specialiu liuminoforu ir spalvų filtru. Tai leido pasiekti 98 % VBP P3 spalvų gamos aprėptį, išlaikant aukštą energijos vartojimo efektyvumą. Palyginimui, neįvardintas (lengva atspėti kieno) konkurentų televizorius su kvantiniais taškais apima tik 92 % VBP P3 ir atsilieka apšvietimo efektyvumu ir ryškumu.
Flagmanų serijai atstovauja 4K raiškos 55 ir 65 colių įstrižainės televizoriai su lenktu ekranu „Panasonic CR850“. Atkreipkite dėmesį, kad lenkti modeliai pirmąkart pristatyti ne kaip kažkas antgamtinio. CR850 serija naudoja „4K Studio Master“ procesorius, palaiko HDR ir 98 % DCI spalvų gamos. Subtilus darbas su atspalviais ir spalvų atkūrimu – „Panasonic“ šeimos bruožai, paremti 10 bitų signalo apdorojimu. Naujienos dizainas, kaip įprasta, neišsiskiriantis, bet naudojamų medžiagų kokybę aukšta. Flagmanas turi gana geras perspektyvas tapti vienu iš pažangiausių metų 4K televizorių.
Klasikinių plokščių ekranų gerbėjams „Panasonic“ parodė CX800 seriją, kuri apima 40, 50, 55 ir 65 colių įstrižainės televizorius. Vaizdo kokybės atžvilgiu jie analogiški CR850 – platforma su „„4K Studio Master““ procesoriumi, HDR palaikymas ir plati spalvų gama su vietiniu dinaminiu apšvietimu. 40 colių versija, naudoja „Edge LED“ be vietinės apšvietimo kontrolės. Nepaisant to, serija CX800 atrodo daug žadanti – aukšto lygio savybės gali būti labiau prieinamos nei pas artimiausius konkurentus.
Vidurinio segmento serijos sparčiai pereina į 4K. Į „Panasonic” 4K liniją patenka pradinio lygio 3D palaikantys televizoriai CX400 su plokščiu ekranu ir CR430 (lenktas). Hierarchijoje laipteliu auščiau rasime plokščius 4K televizorius su „Firefox OS“ – CX680 ir 3D palaikančią CX700 serijas. Vidutinės klasės viršūnė – CR730 ir CX750.
Full HD raiškos „Panasonic” asortimente liko nedaug – tai pradinės C300 serija, taip pat vidutinio lygio CS500 ir CS600.
Dauguma 2015 metų išmaniųjų „Panasonic“ televizorių naudoja „Mozilla Foundation“ sukurtą „Firefox OS“. Šiuo žingsniu bendrovė tikisi nušauti du zuikius vienu šūviu: pirma, atvirojo kodo programos vystosi aktyviau nei patentuoti sprendimai, ir, antra, tai palengvina gyvenimą programuotojams. Daugelyje savo programų „Panasonic“ naudoja HTML5.
Pagrindiniame ekrane pagal nutylėjimą matyti trys skyriai: Live TV (antžeminės TV), Apps (programos) ir Devices (prijungti ir tinkle esantys prietaisai). Naujoji operacinė sistema atrodo labai tvarkinga ir lengva, nes vartotojo sąsaja pritaikyta prie ekrano dydžio. Didelės piktogramos yra lengvai skaitomas ir nevargina akių. Į pradžios ekraną lengvai galima pridėti norimas programas ar funkcijas.
Nuo šių metų, „Panasonic” glaudžiai bendradarbiauja ne tik su „Mozilla Foundation“, bet ir su „Netflix“ – vaizdo paslaugų lyderiu. Srautinės 4K transliacijos naujuose „Panasonic“ modeliuose nėra paskutinėje vietoje ir pristatymo metu buvo pademonstruota „Netflix 4K“ transliacija, palaikanti HDR. Šiuo formatu antroje metų pusėje galės veikti „Netflix“. Naujos „Marco Polo” serijos demonstracija padarė įspūdį padidintu dinaminiu diapazonu – ryškios scenos žymiai turtingesnės detalėmis išsamiai, bet „Netflix“ 4K vaizdo suspaudimas dar toli nuo idealo. Vis dėlto, 15 Mbit/s spartos aiškiai per mažai 4K raiškai – dėl didelio suspaudimo detalės atrodė tik šiek tiek geriau nei Full HD.
„Panasonic” toliau plėtoja 2013 metų idėją su dviem skaitmeniniais imtuvais. Nuo 2014 metų gamintojo televizoriai gali priimti televiziją mobiliesiems įrenginiams ne tik namuose, bet ir nuotoliniu būdu per internetą. Dabar pažangesni modeliai galės perduoti palydovinę televizija į kitą televizorių. Tai padės išvengti papildomos įrangos ir kabelių pirkimo ir montavimo. Šios funkcijos demonstracija parodė, kad DVB-S2 transliacija tinklu išlaiko puikią vaizdo kokybę.
Atskirame tamsiame kampe buvo parodytas 65 colių įstrižainės išlenktas 4K OLED televizoriaus prototipas. Po žlugusių planų patiems gaminti OLED ekranus, šią technologiją „Panasonic“ atstovai komentavo nenoriai. Dabartiniame prototipe naudojamas „LG Display“ pagamintas OLED ekranas. Pasak jį mačiusių, vaizdas atrodo laibai įspūdingai. Tuo patikėti nėra sunku, žinant kad prototipe naudojama labai aukšto kontrasto OLED matrica ir pažangios „Panasonic” 4K vaizdo apdorojimo technologijos.