“Google” pristatė antros kartos „Chromebook“.

“Google” pristatė antros kartos nešiojamąjį kompiuterį su „Chrome OS“ operacine sistema „Chromebook Pixel“. Naujasis „chrombukas“ turi beveik identišką korpusą, bet pastebimai pagerinta jo techninė įranga, darbo vienu įkrovimu laikas ir jis kainuoja šiek tiek pigiau.

Chromebook Pixel
Chromebook Pixel

Bazinės konfigūracijos 2015 metų versija siūlo visą tokį pat jutiklinį 12,85 colių ekraną su 2560×1700 pikselių raiška ir 3:2 kraštinių santykiu, naujausią „Intel“ penktosios kartos 2,2 GHz „Core i5“ procesorių su integruota „Intel HD Graphics 5500“ vaizdo plokšte, 8 GB RAM ir 32 GB SSD diską. Pažangesnė kompiuterio versija turės 16 GB RAM ir 64 GB SSD, 2,4 GHz „Intel Core i7“ procesorių, bet LTE modulio šį kartą jame nebus. Tam kad kompensuoti salyginai nedidelę SSD talpą, kiekvienas klientas nemokamai trejus metus gauna 1 TB vietos „Google Drive“ duomenų saugykloje.

„Chromebook Pixe“ matmenys yra 297,7х224,55х15,3 mm, svoris 1,5 kg. Naujiena turi po dvi „USB Type-C“ ir „USB 3.0“ jungtis, taip pat kortelių skaitytuvą. Madingas šiuolaikinis standartas Type-C, kaip ir neseniai pristatytame „MacBook“, čia naudojamas maitinimo prijungimui. Vieno baterijos įkrovimo, pasak “Google”, pakaks iki 12 valandų. Be to, kompiuteris palaiko greitą įkrovimą – dviem darbo valandoms prietaisą galima įkrauti per 15 minučių.

Chromebook Pixel
Chromebook Pixel

Tarp kitų patobulinimų pažymimas tvirčiau fiksuotas ekrano laikiklis, kas yra svarbu jutikliniam ekranui, pagerintas pelės manipuliatorius ir klaviatūra. Be to, “Google” atkreipė dėmesį į nedidelius išvaizdos pokyčius – dabar išorėje matoma mažiau grotelių ir varžtų. Aliuminis korpusas, kaip ir ankstesnė „Chromebook“ versija, ant dangtelio turi šviesos indikatorių.

Naujasis „Chromebook Pixel“, nepaisant to, kad yra pigesnis už savo pirmtaką, tebėra brangiausias „chrombukas“ rinkoje – jo kainos prasideda nuo 999 JAV dolerių.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau