„Apple“ pristatė naują „MacBook“

„Apple“ pristatė naują „MacBook“. Pamatėme tai ko tikėjomės – lengvas, minimalus jungčių kiekis ir „iPhone“ spalvos.

MacBook
MacBook

Nešiojamojo kompiuterio storis yra tik 13,1 mm (ploniausioje vietoje 0,35 mm), matmenys – 28,05 x 19,65 mm. Svoris – 920 gramų – nerekordinis sprendimas, atsižvelgiant į ekrano dydį (13 colių „NEC Lavie“ sveria tik 779 gramų). 12 colių ekranas su 2304 × 1440 pikselių skiriamąja geba (žinoma, jis vadinamas „Retina“) yra ploniausias (0,88 mm) ekranas kompanijos istorijoje. Nepaisant padidintos raiškos, jis sunaudos 30 % mažiau energijos.

Apple MacBook
Apple MacBook

„Intel Core M“ procesoriaus dėka „Apple“ inžinieriams pavyko atsisakyti aktyvaus aušinimo – tai pirmasis „Mac“ be ventiliatoriaus. Pagrindinė plokštė užima mažiau vietos už jutiklinę dalį, o visa likusi erdvė užpildyta akumuliatoriais, kurie atkartoja korpuso kontūrus. Panašūs akumuliatorių tipai jau sutinkami išmaniuosiuose telefonuose, tik ten yra pilna baterija su papildomais „laipteliais”, kurie užima erdvę lenktose arba kūginėse korpuso dalyse. „Sluoksniuota baterija“ leido pasiekti 10 valandų darbo trukmę vienu įkrovimu vaizdo atkūrimo režime ir iki 9 valandų naudojant naršyklę. Rodikliai nėra pribloškiantys, bet tinkami kompaktiškam kompiuteriui, kuriame nebus atliekamos daug išteklių reikalaujančios užduotys.

akumas

Visos pagrindinės sąsajos prijungiamos prie USB-C jungties. Tai vienintelė jungtis (neskaitant ausinių), visos kitos pakeistos bevielėmis technologijomis, kurių dalis veikia tik „Apple“ ekosistemoje. Labai ginčytinas sprendimas. „Apple” atsisakydama CD diskų įrenginio paskubėjo mažiausiai porą metų, o dabar gali tekti laukti net daugiau, kol vidutinis vartotojas pasijus patogiai su vienintele jungtimi. Nešiojamąjį kompiuterį prijungus įkrovimui per laidą prie jo neįmanoma prijungti USB duomenų laikmenų.

Apple MacBook
Apple MacBook

Kompiuteryje naudojama nauja jutiklinė dalis „Force Touch“, kuri sugeba atpažinti paspaudimo jėgą ir imituoti paspaudimų pojūtį, t.y. vartotojas jus paspaudimus nors fiziškai jų nebus.

„MacBook“ klaviatūra naudoja naują paspaudimų apdorojimo sistemą, kuri klavišus leido padaryti mažesnius, be to, dabar kiekvienas mygtukas turi atskirą apšvietimą. Minimali mygtukų eiga leidžia suprasti, kad ši klaviatūra ne daug skirsis nuo naudojamos „iPad’e“, to taip pat negalima pavadinti protingu sprendimu.

Apple MacBook
Apple MacBook

Visiškai naujas „MacBook“ prekyboje pasirodys balandžio 10 dieną „Apple“ internetinėje parduotuvėje, taip pat gamintojo mažmeninės prekybos ir kai kurių įgaliotų atstovų parduotuvėse. „MacBook“ su 1,1 GHz dviejų branduolių „Intel Core M“ procesoriumi, 8 GB operatyviosios ir 256 GB SSD disku bei „Intel HD Graphics 5300“ grafika kainuos 1299 JAV dolerių. Versija su 1,2 GHz procesoriumi ir 512 GB SSD kainuos 1599 $. Nešiojamasis kompiuteris bus parduodamas su sidabro, pilkos ir aukso spalvos korpusais.