„Apple“ pristatė „Apple Watch“

„Apple“ savo pirmajame šių metų pristatyme, pavadintu „Spring Forward“, kaip ir tikėtasi, papasakojo apie išmaniuosius laikrodžius „Apple Watch“.

Apple Watch
Apple Watch

„Apple Watch“ siūlomas dviejų dydžių – 38 ir 42 mm. Išmaniųjų laikrodžių ekranas gavo pavadinimą „Retina“, 340 х 272 skiriamąja gebą 38 mm modeliuose ir 390 х 312 pikselių raišką 42 mm versijose. Prietaise naudojamas „Apple S1“ procesorius. „Apple Watch“ veikia valdomas operacinės sistemos „iOS 8.2“ ir esant vidutiniam naudojimo intensyvumui, be įkrovimo gali veikti 18 valandų. Kitaip tariant, laikrodį įkrauti teks kiekvieną dieną, o aktyviai naudojant – dar dažniau. Palyginimui: „Moto 360“ ir „LG G Watch“ autonomiškai gali veikti dvi dienas.

Apple Watch
Apple Watch

Integruotas garsiakalbis ir mikrofonas leidžia skambinti arba priimti skambučius tiesiogiai per laikrodį garsiu ryšiu. „Digital Touch“ technologija leidžia iškviesti norimus kontaktus iš anksto nustatytų pirštų judesių kombinacija ekrane. Laikrodis labai orientuotas į sveikatą – netgi gali priminti savininkui, kad jis ilgai užsisėdėjo toje pačioje vietoje – reikėtų atsistoti ir pavaikščioti, kad nebūtų pakenkta sveikatai.

Visi į „iPhone“ įeinantys pranešimai gali būti rodomi laikrodyje. Be to, laikrodis gali patogia forma rodyti naujienas, socialinių tinklų atnaujinimus, sporto rezultatus, ir panašiai. Visa tai gali ir konkurentai, naudojantys „Android Wear“. Savaime suprantama, svarbi vartotojo aplinkos dalis yra asmeninis balso asistentas „Apple Siri“. „Apple Watch“ bus galima naudoti atsiskaitymams „Apple Pay“ mokėjimų terminaluose. Programa „Passbook“ skirta saugoti bilietus, kredito kortelės, leidimus ir t.t. Verta paminėti, kad sprendžiant iš pristatymo, visos programos pasikrauna su nedideliu vėlavimu.

Apple Watch
Apple Watch

Įmontuotas NFC jutiklis laikrodį leidžia naudoti kaip išmaniojo namo durų raktą. Paprastai tam naudojamos maitinimo nereikalaujančios plastikinės kortelės, tačiau „Apple Watch“ ketina tai išgyvendinti.

Pigiausias 38 mm „Sport“ modelis kainuos 349 dolerius, o 42 mm – 399 dolerius. Jo ekranas apsaugotas ne safyro, kaip kituose modeliuose, o tik „Ion-X“ stiklu.

Nerūdijančio plieno modelių kainos svyruos nuo 549 iki 1049 JAV dolerių.

Apple Watch Edition
Apple Watch Edition

„Apple Watch Edition“, kurio korpusas pagamintas iš „ypatingai apdoroto“ 18 karatų aukso, kainos prasidės nuo 10 000 JAV dolerių. Jo Ekranas yra apsaugotas poliruoto safyro stiklo danga, o galinis skydelis, taip pat kaip ir pigesniuose modeliuose, pagamintas iš keraminio stiklo. Dirželis ir tvirtinimo detalės gaminamos iš tos pačios medžiagos kaip ir korpusas. Taip pat yra odiniai ir fluoroplastiniai variantai.