Nešiojamojo kompiuterio „Acer Aspire R14“ apžvalga
„Acer Aspire R14“ yra vienas iš nešiojamųjų kompiuterių-transformerių. Daugiafunkcis ekrano tvirtinimas leidžia prietaisą naudoti įvairiais režimais, pavyzdžiui, „palapinė“. Tokiu atveju vartotojas prietaisą gali valdyti su lietimui jautriu ekranu, žinoma, nėra jokių kliūčių prijungti išorinę klaviatūrą ar pelę.
Pas mus pateko modelis „Aspire R14 R3-471TG“ su dviejų branduolių „Core i5“ procesoriumi ir pradinio lygio grafikos plokšte „GeForce 820M“. Kompiuterio spartos pakaks daugumai kasdienių užduočių, įskaitant žaidimus žemais grafikos nustatymais.
Išorė
Plastikinis korpusas panašus į aliuminį ir žiūrisi patraukliai, kitaip tariant, nešiojamasis kompiuteris neatrodo pigus. Surinkimas yra patvarus ir neturi jokių matomų trūkumų. „Aspire R14“ svoris tolygiai pasiskirsto visame kompiuteryje, todėl jį patogu laikyti ant kelių ir atidaryti su viena ranka.
Ekrano vyriai gali pasisukti beveik 360 laipsnių kampu ir yra labai stabilūs – net stiprus kratymas nepakeičia nešiojamojo kompiuterio atidarymo kampo. Ekrano dangčio storis yra 0,9 cm, viso kompiuterio – 2,4 centimetrai. Svoris vos nesiekia 2 kilogramų ribos.
Jungtys ir sąsajos
Iš trijų USB jungčių tik viena naudoja didelės spartos USB 3.0 standartą, likusios siūlo tik 480 Mbps pagal USB 2.0 protokolo normas. Komplekte prie HDMI vaizdo išvesties yra adapteris, kuris vaizdą į išorinį monitorių ar projektorių gali perduoti per analoginį VGA standartą. Kompiuteris turi „WiFi b/g/n“ ir „Bluetooth 4.0“ modulius.
Integruota kamera ir mikrofonas gana gerai susidoroja su savo pareigomis, nors pirmasis įrenginys „nemėgsta“ tamsių patalpų, o antrasis tiesiog netoleruoja triukšmingos aplinkos.
Įvesties įranga
Energingai rašantis vartotojas greitai pastebės, kad klaviatūros paviršius šiek tiek linksta į vidų. Klavišų tamprumas yra toli nuo idealo be to jis įvairiose vietose skirtingas. Eigos gylis mažas, o bendri lytėjimo ir naudojimo pojūčiai nėra patys maloniausi.
Jutiklinės dalies dydis yra 10,5×6,5 cm. Ji ne visada atpažįsta kelių lietimų gestus, bet, aplamai, suteikia priimtiną naudojimo komfortą.
Sensorinis ekranas yra gana jautrus ir tinkamai reaguoja į lietimus. Blizgus apsauginis išorinis sluoksnis greitai susitepa ir gadina aiškumą, todėl jį valyti turėsite kiekvieną dieną.
Ekranas
Gamintojas pasirinko 1366×768 pikselių ekrano rezoliuciją, o jo spalvų atkūrimo trūkumai matomi net plika akimi. Priimtinas ryškumas (200 cd/m ²) ir geras kontrastas neleidžia 14 colių „Aspire R14“ matricos apibūdinti labai neigiamai, tačiau reiklius vartotojus jis vargu ar patenkins. Tik 768 taškų ekrano aukščio ne visada pakanka patogiam darbui.
Lauke, šviečiant saulei skaitomumas krenta iki minimumo, o dėl didelio atspindžių kiekio ką nors pamatyti tampa labai sunku.
Kaip įprasta TN tipo matricoms, matymo kampai yra kuklūs. Vaizdas neiškreipiamas tik žiūrint tiesiogiai (+/- 15 laipsnių nuo vertikalios plokštumos ir apie 45 laipsnius horizontalioje plokštumoje).
Našumas
CPU neblogas – „Intel Core i5-4210U“. RAM veikia dvigubo kanalo režimu, jos talpa – 8 GB. Už trimačių vaizdų ir grafikos rodymą atsakingos dvi vaizdo plokštės: pagrindinė „NVIDIA GeForce 820M“ ir procesoriuje integruota „Intel HD Graphics 4400“, kuri aktyvuojama tik energijos taupymo sumetimais. Vartotojo duomenys saugomi gana greitame 5400 RPM kietajame diske, kurio duomenų perdavimo sparta siekia 100 MB per sekundę.
Tokios aparatinės įrangos turėtų būti pakankamai visoms namų užduotims: naršymui internete, paprastiems žaidimams ir filmų peržiūrai.
Nepaisant santykinai mažos galios, darbo metu nešiojamas kompiuteris pastebimai kaista, ypač oro išpūtimo grotelių srityje. Aušinimo sistema skleidžia netolygų garsą, kuris nedideliu atstumu pastebimai girdimas.
„Acer Aspire R14“ akumuliatoriaus be apkrovimo pakanka 11 valandų ir 16 minučių, naršant internete per WiFi – 5,26 h, žaidžiant – 2,15 h.
Išvados
Jei atsižvelgsime į sąlyginai nedidelę „Aspire R14 R3-471TG“ kainą (apie 660 €) jis neatrodo labai blogas pasirinkimas. Jo trūkumai – pusėtinas ekranas ir klaviatūra yra būdingi ir kitiems tos pačios kainų kategorijos nešiojamiems kompiuteriams, tačiau pastebimas korpuso šilimas nenusipelno tokio lengvo atleidimo, todėl mūsų nuomonė apie prietaisą yra daugiau neigiama.