Acer TravelMate B117-M apžvalga – nešiojamasis kompiuteris mokslams

„TravelMate B117-M“ buvo sukurtas atsižvelgiant į švietimo įstaigų poreikius. „Acer“, bendradarbiaudama su „Microsoft“, atliko tyrimą tarp mokinių ir dėstytojų, ir atsižvelgdama į visus jų reikalavimus sukūrė nešiojamąjį kompiuterį su tvirtu korpusu, apsaugota nuo vandens klaviatūra ir ilgą veikimą užtikrinančia baterija. Be to, „TravelMate B117“ turi įdiegtą „Acer TeachSmart“ technologiją, kuri atveria naujas bendradarbiavimo galimybes tarp studentų ir dėstytojų. Galinio dangtelio kampe įtaisytas LED indikatorius, kuris gali šviesti keturiomis skirtingomis spalvomis. Pavyzdžiui, studentai gali pasirinkti vieną iš spalvų, norėdami nurodyti savo atsakymo variantą.

Korpsusas ir jungtys

„TravelMate“ korpusas pagamintas iš matinio juodo plastiko su vos juntama paviršiaus tekstūra, kuri kompiuterį apsaugo nuo pirštų atspaudų kaupimosi. Plastikinis apvadas, savo ruožtu, apsaugo prietaisą nuo sukrėtimų. Nešiojamas kompiuteris neturi jokių silpnų vietų, nei konstrukcijoje, nei stabilume. Vyriai pakankamai tamprūs ir tvirtai laiko dangtelį reikalingoje padėtyje. „Acer“ teigia, kad vyriai buvo išbandyti  25 tūkstančiais uždarymo ir atidarymo ciklų. Nešiojamojo kompiuterio apačioje yra nuimamas dangtelis, kuris slepia kaupiklį.

Sąsajos rinkinys įprastas nešiojamiems kompiuteriams. Viena iš dviejų USB jungčių palaiko USB 3.0 standartą. Vaizdo išvestis taip pat vietoje.  Įdiegtas atminties kortelių skaitytuvas duomenis perduoda maždaug 26 MB/s sparta.
Įdiegtas Wi-Fi modulis naudoja „Intel“ (7265) lustą, kuris palaiko spartų  AC standartą bei 802.11 a / b / g / h / n. Belaidis duomenų perdavimo greitis geras  gavimo kryptimi, o siunčiant duomenis sparta šiek tiek sumažėja.

Įvesties įrenginiai

„Acer TravelMate“ aprūpintas vandeniui atsparia klaviatūra. Plokšti klavišai pasižymi trumpa eiga ir aiškiu atsaku. Klaviatūra paliko labai gerą įspūdį ir nevargina rašant net didelės apimties tekstus. Kelis lietimus vienu metu atpažįstančios jutiklinės srities plotas siekia apie 10,5 x 6 cm ir tai suteikia daug vietos gestams. „Pelės“ mygtukų eiga mums pasirodė šiek tiek per gili ir dėl to juos naudoti nėra malonu. Laimei, daugeliu atvejų juos galima pakeisti kilimėlio lietimais.

Ekranas

„TravelMate“ siūlo matinį 11,6 colių ekraną su 1366×768 vaizdo taškų raiška. Ekraną galima pagirti už gerą kontrastą. Nešiojamojo kompiuterio matrica užtikrina pakankamus matymo kampus. „TravelMate“ turi akumuliatoriaus taupymo režimą, kuris energiją daugiausia taupo ekrano ryškumo sąskaita.

Našumas „Acer TravelMate“ turi pakankamai galios biuro, interneto ir kitoms programoms. Ją užtikrina keturių branduolių procesorius „Intel Pentium N3710“ (Braswell), kurio bazinis 1,6 GHz dažnis gali būti padidintas iki 2,56 GHz, įjungus Turbo režimą. Integruota „Intel HD Graphics 405“ plokštė atsakinga už vaizdo išvestį. Ji palaiko DirectX 12 ir gali veikti iki 700 MHz dažniu.

Duomenų saugojimui įdiegtas 120 GB talpos SSD, kuris garantuoja spartų sistemos užsikrovimą ir sklandų darbą be jokio garso.

Kadangi „TravelMate“ nenaudoja ventiliatoriaus ar įprasto kietojo disko, nešiojamasis kompiuteris veikia visiškai be jokio garso. Esant didelei apkrovai keliose vietose juntamai įšyla.

Naršant internete per Wi-fi pasirinkus subalansuotą profilį, išjungus energijos taupymo režimą ir nustačius vidutinį ryškumą akumuliatoriaus užteko bemaž dešimčiai valandų – puikus rezultatas.

Išvados

„Acer TravelMate“ skirtas naudoti švietimo įstaigose ir puikiai tam tinka. Tvirtas korpusas ir nuo drėgmės apsaugota klaviatūra padės išgyventi aktyvių vaikų keliamas grėsmes, o įdiegtas procesorius turi pakankamai skaičiavimo galios pagrindinėms biuro ir interneto programoms. Nešiojamasis kompiuteris visada veikia tyliai ir pernelyg nekaista. Greitas SSD užtikrina pakankamą sistemos darbo spartą, o akumuliatoriaus darbo laikas yra nepaprastai ilgas. Visa tai papildyta labai patogia klaviatūra. Trejų metų gamintojo garantiją ir kainą (apie 330 € straipsnio rašymo metu) taip pat galima priskirti prie privalumų.

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau