LED apšvietimas – mitai ir realybė

Ko tik neišgirsime apie LED apšvietimą – mirga, labai jau prastai šviečia, kenkia akims, kainuoja kosminius pinigus, o dar ir perdega kaip greitai… Tačiau ar tikrai šie kaimyno Jono pamąstymai apie LED apšvietimą teisingi? Galbūt laikas griauti mitus ir į namus priimti šiuo metu pranašiausią apšvietimo rūšį, esančią rinkoje? Pateikiame įmonės „ACME Europe“ kokybės vadovo, apšvietimo eksperto Dariaus Serbos patarimus, padėsiančius apsispręsti kuo tikėti, o kuo ne.

LED lempos mirga

Pradėkime nuo to, kad įprastai LED lempos tikrai nemirga. Kaip teigia Darius Serba, jos mirgėti gali tik tuomet, jeigu jų maitinimo šaltinis yra nekokybiškas. Tai patikrinti labai paprasta. Užtenka nukreipti telefono kamerą į LED lempą ne didesniu nei poros sprindžių atstumu. Jeigu ji mirgės, tai puikiai matysis telefono ekrane. „Nors mirgėjimas dažniausiai nėra matomas plika akimi, jis gali kelti nuovargį ir varginti akis, todėl patikrinti tikrai verta.“,– priduria apšvietimo ekspertas.

LED lempos kenkia sveikatai, o ypač akims

„LED lempos kenkia akims lygiai tiek pat, kiek ir bet kuris kitas šviesos šaltinis – saulė ar tarkim anksčiau naudota kaitrinė lempa. Ilgai žiūrint tiesiai tiek į paprastą, tiek į LED lempą akis gali paskausti, o tiesiog įjungtos kambaryje, jos jūsų akių tikrai neišvargins.“,– teigia „ACME Europe“ kokybės vadovas. „Be to, LED lempos jokios įtakos sveikatai neturi lyginant su CFL taupiosiomis lempomis, kurių sudėtyje yra gyvsidabrio.“,– priduria D. Serba.

Verta paminėti, kad standartinės LED lempos taip pat neskleidžia UV spinduliuotės, todėl naudojant kryptinį apšvietimą jomis apšviesti daiktai neblunka, nepraranda savo originalios spalvos.

LED lempos brangios ir niekada neatsipirks

Pasak „ACME Europe“ apšvietimo eksperto, labai nesunku apskaičiuoti per kiek laiko atsiperka LED lempa lyginant su CFL taupiąja lempa. Viena 18 W CFL taupioji lempa vidutiniškai kainuoja 3–5 €. Naudojant keturias tokias lempas po tris valandas per dieną, per metus elektros energija kainuos apie 9,5 €. Pačios lempos (keturios) dar apie 12–20 €. Iš viso apie 22–30 € per metus. Atitinkamo galingumo (12 W) keturios LED lempos, šviesdamos tas pačias tris valandas per parą, kainuos 0,017 € per dieną ir 6,3 € per metus. Pačios LED lempos kainuos vidutiniškai po 6 € už vienetą, t. y. 24 € iš viso. Taigi, per metus šios LED lempos kainuos apie 30,3 €.

„Trumpai tariant, per metus LED lempos kainuos beveik tiek pat kiek ir kompaktinės fluorescencinės lempos, tačiau LED lempų tarnavimo laikas yra 2–5 kartus ilgesnis. Be to, kaip jau minėta, LED lempų sudėtyje nėra gyvsidabrio, jos įsižiebia iš karto, dažniausiai yra nedūžtančios, o jų forma yra artima tradicinei lemputei.“–, teigia D. Serba.

LED lempos greitai perdega

Mitas. „Pradėkime nuo to, kad LED lempos neperdega. Jos sugenda kaip ir bet kuris kitas elektronikos įrenginys – įkroviklis ar telefonas. Todėl ir pristatyti į garantinį servisą galima remontui arba pakeitimui.“,– teigia D. Serba. „Įprastas LED lempų garantinis laikotarpis 2 metai, o „ACME Europe“ gaminamoms LED lempoms suteikiame net 5 metų garantiją.“,– priduria „ACME Europe“ kokybės vadovas.

Taigi, teiginys, kad LED lempa perdega iš esmės yra klaidingas. O jeigu ji ir sugenda, pykti, kad išmetėte daug pinigų į balą neverta, nes LED lempa pataisoma arba tiesiog pakeičiama nauja nemokamai.

Trumpai tariant, LED technologija – vienareikšmiškai pranašiausia apšvietimo rūšis šiuo metu esanti rinkoje. Tokių lempų ilgas tarnavimo laikas, jos suvartoja mažai elektros energijos, yra galimybė rinktis iš daugybės skirtingų techninių parametrų, jos įsižiebia iškarto, maža to – gamyboje nenaudojamas gyvsidabris. O mitus apie LED lempas panašu, kad pats laikas sugriauti…

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau