Kaip išsirinkti automobilį nuomai?

Automobilio nuoma Vilniuje, Kaune ar kitame mieste turi daug privalumų. Net jei turite nuosavą transporto priemonę, šią galimybę reikėtų rimtai apsvarstyti dėl kelių priežasčių. Mūsų šalyje automobilių nuoma kelionėms yra reta: dažniau tokia galimybe išnaudojama įvairiems renginiams ir specialiems poreikiams.

Automobilio nuomai pasirinkimo kriterijai
Žinoma, jūsų galutinis sprendimas išsinuomoti automobilį tiesiogiai priklausys nuo kainos ir kokybės derinio. Svarbų vaidmenį atliks ir nuolaidos: dauguma nuomos kompanijų nori nusileisti klientams, kurie pasiruošę išsinuomoti automobilį ilgam. Tačiau neišvengiamai teks susidurti su automobilio apžiūros ir pasirinkimo procesu. Yra 10 pagrindinių dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį.

1. Kėbulo tipas.
Kėbulo tipas yra lemiamas veiksnys, labiausiai įtakojantis automobilio pasirinkimą apskritai. Jei reikia reprezentatyvaus ir solidaus varianto – rinkitės sedaną. Šeimai ar didelei įmonei hečbekas ar universalas yra geresnis už kitus.

Į keliones užmiestyje geriau imti visureigį (bekelei) arba pikapą (lauko ir užmiesčio keliams). Krosoveris yra universalus pasirinkimas beveik visais naudojimo atvejais: toks automobilis pasižymi minkšta pakaba, gana aukštu pravažumu, gerai atrodo ir siūlo daug erdvės salone.

2. Išvaizda.
Atsižvelgiant į nuomojamo automobilio paskirtį, reikėtų atkreipti dėmesį į išvaizdą. Kelionėms užmiestyje tai neturi jokios reikšmės, nebent ant automobilio yra akivaizdžių „žiauraus“ elgesio požymių – tuomet turėtumėte atidžiau pažvelgti į važiuoklę ir variklį (tai bus atskira straipsnio pastraipa).

Vestuvėms, susitikimams iš ligoninės ir kitiems panašiems atvejams tinka tik geros būklės automobilis: be įbrėžimų, įtrūkimų ir nutrynimų ant kėbulo. Taip pat verta atkreipti dėmesį į diskus – jie taip pat turėtų būti be matomų naudojimo žymių.

3. Modelis ir gamintojas.
Taip pat verta atkreipti dėmesį į tokius banalius parametrus kaip automobilio gamintojas, jo modelis ir pagaminimo metai.

Praktika rodo, kad Korėjos ir Kinijos gamintojų automobiliai yra mažiau populiarūs. Tas pats pasakytina ir apie Rytų Europos markes – pavyzdžiui, „Škoda“ yra geras automobilis, bet pirmiausia nebrangus, skirtingai nei „Mercedes“, BMW ar „Lexus“.

4. Vidaus būklė.
Kai išsiaiškinsite, ar jums tinka automobilio išorė, turėtumėte susitvarkyti su interjeru. Atkreipkite dėmesį į sėdynės užvalkalą. Ūgio ir padėties reguliavimas taip pat turėtų pasiteisinti – išvažiavę vargu ar dėl šios priežasties spėsite pakeisti automobilį ir tikrai neteksite patogumo.

Pageidautina (bet nebūtina) turėti galvos atramas, porankius ir puodelių laikiklius – tai išties patogaus automobilio atributika kelionėms. Jei renginiams nuomojatės automobilį trumpam, paskutinio patarimo galima nepaisyti.

5. Laisvos vietos kiekis.
Kiekvienas potencialus automobilių nuomos įmonės klientas turėtų su kuo nors atvykti apžiūrai įmonėje. Kartu nesunkiai įvertinsite, ar salone užtenka vietos patogiai kelionei: už vairo galite sėsti jūs, o už jūsų – ant galinės sėdynės. Jei jūsų keliai remiasi į sėdynę, tada geriau rasti kitą variantą.

Jei planuojate naudoti vaikišką kėdutę, įrenkite ją iš anksto ir įvertinkite patogumą vaikui. Idealiu atveju geriau išsinuomoti krosoverius ir visureigius – juose a priori daugiau vietos vairuotojui ir keleiviams. Tokių automobilių trūkumas – palyginti didelės degalų sąnaudos kombinuotame naudojimo cikle.

6. Vaizdo registratoriaus buvimas.
Svarbus momentas, padėsiantis išvengti daugelio prieštaringų situacijų. Jei vis dar nėra vietos DVR, pasitarkite su nuomotoju, ar galima naudoti savo: taip išvengsite didelių baudų už nelaimingą atsitikimą.

7. Papildomos parinktys.
Patikrinkite, ar yra vietos vaikiškai kėdutei ir ar įmonė jas nuomoja. Iš anksto patikrinkite saugos diržų ir tvirtinimo detalių saugumą. Idealiu atveju reikia ateiti su vaiku ir leisti jam atsisėsti į kėdutę – jam teks eiti ilgai, o bet kokie nepatogumai įsimins ilgam ir rimtai sugadins kelionės įspūdį.

Taip pat patikrinkite, ar automobilyje yra pirmosios pagalbos vaistinėlė, domkratas, atsarginė padanga ir gesintuvas. Siurblys su kitais pagrindiniais automobilių remonto įrankiais nebus nereikalingas. Patikrinkite, ar signalizacija veikia ir ar ji tinkamai nustatyta: nei „tylus“, nei „rėkiantis“ variantas nuo kiekvieno šniokštimo jums netiks – tai gali visiškai sugadinti jūsų atostogas.

8. Važiuoklės ir variklio būklė.
Svarbiausias punktas sąraše – automobilio techninės būklės patikrinimas. Patikrinimas „iš akies“ neveiks. Vienintelė galimybė yra važiuoti automobiliu per stovėjimo aikštelę. Atkreipkite dėmesį, ar vairas sklandžiai sukasi į abi puses – daugelis automobilių kelionės metu gali turėti problemų su vairo stiprintuvu.

Paspaudus greičio pedalą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į pašalinius garsus. Taip pat verta atidžiai klausytis, ar pavarų dėžė perjungia sklandžiai. Taip pat pažiūrėkite į prietaisų skydelį: savidiagnostikos sistemos indikatoriai neturėtų mirksėti, o alyvos ir akumuliatoriaus lygis turi būti virš skalės vidurio. Žinoma, patikrinkite faktines automobilio degalų sąnaudas ir ar automobilio bakas pripildytas.

9. Dugno būklė.
Prieš renkantis nuomai automobilį, reikia atidžiai apžiūrėti apatinę automobilio dalį – ji gali daug pasakyti apie veikimo režimą ir automobilio tarnavimo laiką.

Apatinėje dalyje neturėtų būti rūdžių žymių ar rimtų skylių. Taip pat atidžiai pažiūrėkite į apsaugos būseną: jei ji sulenkta arba trūksta, geriau ieškoti kito varianto. Jei apatinė kėbulo dalis pradėjo pūti, geriau tokio automobilio išvis neimti, nepaisant finansinių sąlygų.

10. Gumos būklė.
Padangos – dar vienas parametras, kurį itin svarbu įvertinti prieš renkantis nuomai automobilį. Pirma, jis turi būti nustatytas pagal sezoną. Protektorius turi būti nusidėvėjęs ne daugiau kaip pusę pradinės būklės. Atskirai verta pasitikrinti, ar pripūsti ratai: tai bus jaučiama važiuojant aikštelėje, nors apžiūros metu geriau papildomai nestipriai pataikyti į ratą.

Išvados
Dabar žinote, kaip išsirinkti automobilį nuomai ir sutaupyti daug pinigų bei nervų. Geriausia sekti kiekvieną elementą iš eilės, ar net namuose iš anksto sudaryti sąrašą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau