Hakeriai įsilaužė į Elono Musko ir kitų milijardierių „Twitter“ paskyras, kad pavogtų bitkoinus

Paprastai skandalai „Twitter“ kyla dėl platformos vartotojų skambių publikacijų, tačiau šį kartą sensacingų įrašų seriją inicijavo ne jų savininkai. Nemažai milijardierių ir didelių bendrovių vadovų sąskaitų vienu metu buvo nulaužtos hakerių. Pasinaudoję situacija, jie vos per pusvalandį išviliojo dešimtis tūkstančių dolerių iš patiklių populiaraus mikroblogų skaitytojų.

Įsilaužėlių atakos aukomis tapo „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas, buvęs JAV prezidentas Barackas Obama, „Amazon“ vadovas Jeffas Bezosas ir kitos garsios asmenybės, taip pat kelios oficialios didelių kompanijų paskyros, įskaitant „Apple“.

Vienas pirmųjų nukentėjo „Tesla“ generalinio direktoriaus Elono Musko tinklaraštis – jo vardu įsilaužėliai paprašė sekėjų atsiųsti bitkoinų į nurodytą kriptovaliutos piniginę, pažadėdamas grąžinti dvigubą pervedimo sumą tiems, kurie atsakys per 30 minučių. Turėdami omenyje ekscentrišką milijardieriaus elgesį, daugelis neįtarė klastos – sukčių galutinis laimikis, kai kurių leidinių duomenimis, siekė daugiau nei 118 000 dolerių.

„Twitter“ vadovybė patvirtino įsilaužimą ir laikinai užblokavo visas pažeistas paskyras. Bendrovė teigė, kad tiria incidento priežastis ir neatkurs savininkams prieigos, kol nebus įsitikinusi, kad tai gali padaryti saugiai.

„Sunki diena mums Twitter’yje. Visi jaučiamės baisiai dėl to, kas įvyko. Diagnozuosime ir pasidalysime viskuo, kuo galime, kai geriau suprasime, kas tiksliai įvyko “, – rašė mikroblogo generalinis direktorius Jackas Dorsey.

Didelis nulaužtų paskyrų skaičius rodo, kad užpuolikai aptiko rimtą „skylę“ „Twitter“ autorizacijos sistemoje arba gavo prieigą prie sistemos įmonės darbuotojo lygiu. Hakeriai dabar dalijasi ekrano kopijomis „Twitter“ administravimo įrankio, kuris buvo naudojamas įsilaužti į paskyras. Tuo pačiu metu kūrėjai iš savo platformos ištrina paskelbtas ekrano kopijas ir sustabdo prieigą prie paskyros tiems vartotojams, kurie platina tokią informaciją.