Sukurta aktyvi triukšmo slopinimo sistema butams

Vasaros karštis kartais būna nepakeliamas, todėl turime atidaryti langus, kad kažkaip sumažintume temperatūrą. Tačiau nuolatinis triukšmas gatvėje trukdo susikaupti ir erzina. Problemos sprendimas gali būti aktyvi triukšmo slopinimo sistema, leidžianti mėgautis vėsumu beveik visiškoje tyloje net ir esant atviriems langams.

Naująją triukšmo slopinimo sistemą sudaro jautrus mikrofonas ir garsiakalbių blokas. Prietaisas sumontuojamas tiesiai į langą, neleidžia gatvės triukšmui patekti į butą. Anot inžinierių, sistema priklauso aktyviems triukšmo mažinimo metodams, nes ji pagrįsta vadinamojo „baltojo“ triukšmo, slopinančio garsą iš išorės, sukūrimu.

Naujiena sudaryta iš 24 garsiakalbių, kurių kiekvieno skersmuo siekia 4,5 cm. Mikrofonas gaudo triukšmą iš gatvės, o garsiakalbiai skleidžia garso bangą, kuri jį visiškai panaikina. Dėl to kambaryje esantis žmogus negirdi, kas vyksta lauke, net jei langas plačiai atidarytas.

Inžinieriai sako, kad šiuo metu jų išradimas nėra 100% efektyvus. Tai naudodami vis dar galite aiškiai išgirsti dviračio skambučio skambėjimą, nes triukšmo panaikinimas geriausiai veikia esant 300 Hz – 1 kHz garso diapazonui. Pavyzdžiui, sistema gerai susidoroja su traukinio, lėktuvo ar automobilio garsais. Išradėjai pabrėžia, kad panašios technologijos jau naudojamos daugelyje automobilių ir leidžia sumažinti triukšmą vairuotojui ir keleiviams, o dabar tai galima įgyvendinti ir butuose.

Šaltinis nature.com

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau