Būkite atsargūs – naujas SMS trojanas slepiasi po „WhatsApp“ išvaizda

Apsikeitimo pranešimais programėlė „WhatsApp“  2015 metų balandį pasiekė 800 milijonų aktyvių mėnesio vartotojų ribą. Prognozuojama, kad metų pabaigoje šis skaičius viršys 1 milijardą. Ši auditorija jau seniai traukia kibernetinius nusikaltėlius. Paprastai naudojamos nepavojingos, nors ir erzinančios šlamšto platinimo kenkėjiškos programos, tačiau dabar „WhatsApp“ vartotojams iškilo reali grėsmė – naujas trojanas vagia vartotojų pinigus.

Antivirusinės programos „ESET“ kūrėjai įspėja apie mobiliesiems įrenginiams skirto SMS trojano platinimą, kuris slepiasi po „WhatsApp“ išvaizda. Kenkėjiška programa, pavadinta „TrojanSMS.Agent.ZS“, orientuota į „Android“ išmaniuosius telefonus ir planšetes. Ji organizuoja pranešimų siuntimą į padidinto tarifo numerius, todėl nukentėjusių vartotojų sąskaitas gali greitai ištuštėti.

Netikro „WhatsApp“ parsisiuntimo tinklapis
Netikro „WhatsApp“ parsisiuntimo tinklapis

„TrojanSMS.Agent.ZS“ taip pat gali vartotojui nežinant skambinti, siųsti prietaiso ir sistemos duomenis į nuotolinį serverį, taip iš užkrėsto įrenginio savininko ne tik vogdamas lėšas, bet taip pat gali piktadariams  perduoti aukos asmeninius duomenis.

Nieko neįtarianti auka apgaunama gana paprastai: atsisiųstas padirbtas „WhatsApp“ įdiegimo failas vartotojui siūlo sumokėti mokestį už programos naudojimą, o po to parsiunčiamas antras APK, kuriame yra papildomų paketų. Tada trojanas pereina prie įdiegimo į operacinę sistemą ir prašo administratoriaus teisių, įskaitant leidimą Išsiųsti SMS.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau