Apeliacinis skundas nepadėjo „Apple“ išvengti bausmės už per dideles elektroninių knygų kainas

JAV antrosios federalinės apygardos apeliacinis teismas antradienį įvykusiame posėdyje patvirtino žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuris „Apple“ bendrovę pripažino kalta dėl kartelinio susitarimo su elektroninių knygų leidėjais. IT milžinė buvo apkaltinta nepagrįstai didelėmis kainomis savo internetinėje parduotuvėje „iBookstore“.

iBookstore
iBookstore

„Mes padarėme išvadą, kad apylinkės teismas teisingai nusprendė, jog „Apple“ surengė suokalbį su elektroninių knygų leidėjais, siekdami padidinti kainas, kurios nepagrįstai suvaržo prekybą, tokiu būdu pažeidė Shermano akto pirmą (antimonopolinį) straipsnį ir kad teismo draudimas yra teisingas, siekiant apsaugoti visuomenę nuo antikonkurencinės žalos ateityje“, – pranešama apeliacinio teismo sprendime. – „Taigi, apygardos teismas sprendimą patvirtina“.

Komentuodamas Apeliacinio teismo sprendimą „Apple“ atstovas „Reuters“ agentūrai pareiškė:

„Nors mes norime palikti tai praeityje, klausimo esmė yra dėl principuose ir vertybėse. Mes žinome, kad  2010 metais nepadarėme nieko blogo, o dabar vertiname tai, kokių tolesnių veiksmų imsimės.“

Nepaisant to, kad „Apple“ nesiruošia pasiduoti, susitarimas dėl konflikto sureguliavimo su vyriausybe jau pasirašytas, todėl po apeliacinio teismo sprendimo bendrovė privalo atlyginti 50 milijonų JAV dolerių bylinėjimosi išlaidų ir pradėti kompensacijų vartotojams išmokėjimą, kurių bendra suma siekia 400 mln dolerių.