„Acer Aspire R13“ apžvalga: stiklinis transformeris

Operacinės sistemos „Windows 8“, kuri sukurta tikintis prietaisų su jutikliais ekranais pardavimų augimo, pasirodymas lėmė tai, kad per keletą metų galėjome pamatyti labai įvairių ir netikėtų dizainerių idėjų. Netradicinis transformeris „Acer Aspire R7“, kuriame jutiklinė dalis buvo įsikūrusi ne po klaviatūros, kaip įprasta, o virš jos, tapo vienu iš šio kūrybiškumo pavyzdžių. Tačiau pirkėjai unikalią idėją įvertino labai prieštaringai – prietaisas gavo ir teigiamų ir neigiamų vertinimų.

Acer Aspire R13
Acer Aspire R13

Naujasis transformeris „Acer Aspire R13“ turi praktišką atidarymo mechanizmą, bet jutiklinė dalis yra sau įprastoje vietoje. Modelis siūlo viską, ko paprastai norite iš kompaktiško nešiojamojo kompiuterio, be to, prietaisas turi labai lanksčią konstrukciją.

Techninės charakteristikos

  • Ekranas: 13,3″, 2560 x 1440, jutiklinis, 10 taškų „multi-touch“, blizgus
  • Procesorius: Intel Core i7-4510U, 1,4 GHz
  • Grafika: Intel HD Graphics 4400HD
  • Atmintis: 8 GB DDR3
  • Duomenų saugojimas: SSD 256 GB, RAID 0
  • Jungtys: 2 x USB 3.0, USB 2.0, SD kortelės lizdas, 3,5 mm lizdas
  • Tinklas: Wi-Fi802.11ac, Bluetooth 4.0
  • Baterija: 3220 mAh
  • Matmenys: 323 x 230 x 18 mm, svoris 1,46 kg
  • OS: Windows 8.1
  • Kaina: nuo 1000 JAV dolerių

Išvaizda
Iš „Acer“ kompaktiškų nešiojamųjų kompiuterių flagmano „Aspire S7“, modelis paveldėjo stiklinį dangtelį, pagamintą iš patvarios medžiagos „Gorilla Glass 3“. Tokiu būdu „Acer“ demostruoja kartų tęstinumą, rodo savo įdomius medžiagų sprendimus ir tuo pačiu metu siūlo efektyvų transformerio formatą.

Acer Aspire R13
Acer Aspire R13

Daugelis žmonių nepasitiki stiklu, bijodami dėl jo stiprumo, tačiau įprastai naudojant jokių problemų dėl stiklo paviršiaus nepastebėta. Ko gero vienintelis jo trūkumas yra padidėjęs polinkis susitepti – paviršius gana greitai pasidengia pirštų atspaudais. Kompiuterio korpusas surinktas nepriekaištingai – detalės tiksliai guli savo vietose ir nesimato jokių tarpų. Ekrano rėmelis ir vyrių mechanizmas pagaminti iš metalo, kas suteikia daugiau pasitikėjimo tokia konstrukcija.

Acer Aspire R13

„Acer Aspire R13“ sveria šiek tiek mažiau nei 1,5 kg, tai yra geras rodiklis transformeriams, kurie dažnai būna gana sunkūs. Korpuso storis yra 18 mm, ir greičiausiai, viršutinė dalis galėjo būti plonesnė, bet dėl ​​ stiklo naudojimo teko pasirinkti kompromisinį variantą. Beje, pagal matmenis „R13“ yra panašus į 14 colių nešiojamus kompiuterius, nors čia yra tik 13 colių ekranas. Kodėl taip? Ekrano rėmelis yra platesnis nei įprasta, todėl modelis tapo šiek tiek didesnis nei jo „bendraklasiai”. Tvirtinimas užima beveik po centimetrą kiekvienoje pusėje, į tai reikėtų atsižvelgti į lyginant prietaisą su artimiausiais konkurentais.

Komplektas
Komplektas

Nešiojamųjų kompiuterių-transformerių pastaraisiais metais matėme daug. Panašią koncepciją buvo galima pamatyti modelyje „Dell XPS 12“. Jos esmė yra tame, kad ekranas yra montuojamas ant rėmo ir gali jame pasisukti, taip sudarant sąlygas pasirinkti patogią darbui poziciją.

„Acer Aspire R13“ apžvalga: stiklinis transformeris

„Acer“ nusprendė ne pilnai pakartoti mintį ir pasirinko savo kelią. Rėmas tvirtinamas ekrano pusės viduryje o masyvi jungtis supa ekraną apačioje ir šonuose. Dėl tokio tipo konstrukcijos yra patogu pakeisti ekrano kampą, naudojant dviejų pakopų sistemą: ekranas gali atsilenkti beveik 180 laipsnių kampu ir, jei būtina, suktis aplink savo ašį pasirenkant norimą poziciją. Be to, dirbant su „R13“ atlenkus ir liečiant ekraną, galima pasidžiaugti, kad ekranas nesisupa pagal vartotojo veiksmus, nors tarp jutiklinių nešiojamųjų kompiuterių tai gana paplitęs reiškinys. Taigi, nepaisant labai egzotiškos išvaizdos, transformeris padarytas labai patvarus ir gali lengvai konkuruoti su modeliais, neturinčiais tokio mechanizmo.

Nešiojamojo kompiuterio dugnas padengtas „soft-touch“ medžiaga – praktiškas ir ilgalaikis sprendimas.

Klaviatūra

Klaviatūros išdėstymas yra „salos“ tipo, mygtukai yra tam skirtoje nišoje. Simboliai puikiai matomi įvairiomis sąlygomis, įskaitant tamsioje patalpoje, visa tai papildo malonus pieno spalvos apšvietimas, kuris yra aktyvuojamas automatiškai. Jei reikia, galite jį visiškai išjungti. Šviesumas reguliuojamas, tam yra du veikimo režimai – maksimalus lygis ir prislopinta šviesa.

klaviatura

Mygtukai dydis yra 12 mm, tačiau spausdinimo klaidų nepasitaiko, klavišai vienas nuo kito yra pakankamai patogiame atstume. Mygtukai spaudžiasi švelniai, beveik be garso, todėl čia labai malonu dirbti su tekstais.

Puikiai pirštų judesius atpažįstančios jutiklinės dalies matmenys yra 105 x 60 mm. Su ja valdyti kompiuterį labai patogu. Vienoje plokštumoje sujungti ir du pakankamai patogūs „pelės“ klavišai, todėl jei norite, galite dirbti be jutiklinio ekrano.

Aspire R13

Ekranas

Pigesnės nešiojamojo kompiuterio versijos turi 1920 x 1080 taškų ekraną, o brangesni variantai – WQHD ekraną. Pastaruoju atveju IPS ekranas turi 220 ppi taškų tankį, esant 2560 x 1440 pikselių rezoliucijai. 13,3 colių nešiojamajam kompiuteriui tai yra labai, labai gerai, net jei turėsime omenyje, kad yra analogų su didesne skiriamąja geba. Vaizdas atrodo gerai, bet „Windows 8.1“ su mastelio keitimo problemomis, dirbant darbalaukio režimu, atima iš vartotojo tokio ekrano privalumus.

Aspire R13

Komplekte pirkėjas ras specialų rašiklį. Tai „Active Pen“, kuris padeda darbe, ypač jei norite ką nors parašyti ranka ar nupiešti paveikslėlį. Profesionalios planšetės jis nepakeis, bet tai vis viena geriau negu nieko, jei norite užsiimti kūryba ar su juo tiesiog valdyti prietaisą.

Aspire R13

Ekrano jautrumas yra puikus, kaip ir visa kita – spalvų atkūrimas geras, paspaudimai atpažįstami teisingai, vienodai patogu atlikti operacijas ir su rašikliu, ir su pirštais.

Našumas

„Acer Aspire R13“ našumo pakanka visoms kasdienėms užduotims išskyrus žaidimus, nes integruota grafika yra labai ribotų galimybių. Likusi modelio techninė dalis yra moderni ir universali. Beje, testai parodė, kad yra didžiausios apkrovos metu naudojama apsauga nuo procesoriaus perkaitimo (throttling), kuriai įsijungus krenta našumas, bet normaliai naudojant tokių situacijų neturėtų kilti. Aušinimo sistema veikia efektyviai ir yra beveik begarsė – nešiojamas kompiuteris neriaumoja, net esant didelei apkrovai.
testai

Kompiuteris su 3220 mAh akumuliatoriumi veikia pakankamai ilgai. Esant mažiausiai apkrovai be „Wi-Fi“ ir nustačius mažiausią ryškumo lygį jis „gyvena“ 9 valandas. Žiūrinti Full HD raiškos vaizdo įrašus „YouTube”, esant maksimaliam ekrano ryškumui įrenginys išsikrauna per 4 valandas. Žiūrėti Full HD filmus, nukopijuotus į prietaiso atmintį, galima beveik 6 valandas, šiuo režimu transformatorius išsikrauna po 15-17 % per valandą.

Acer R13

Praktiškai realu tikėtis apie 5 – 6 valandų veikimo mišriu režimu su aktyviu bevielio ryšio moduliu ir vidutinio lygio ekrano ryškumu. Rodiklis yra tipiškas šiuolaikiniams „Windows“ nešiojamiems kompiuteriams.

Išvados

„Acer R13“ apjungia kelių tipų įrenginių privalumus. Jis yra pakankamai galingas, tam kad atliktų bendros paskirties kompiuterio vaidmenį. Be to kompiuteris yra pakankamai mobilus ir turi patogų dizainą su didele galimų darbo scenarijų įvairove.

Pirvalumai:

  • Patikimas ir patogus transformerio mechanizmas
  • Patogi klaviatūra su apšvietimu
  • Stylusas komplekte
  • Tylus aušinimas
  • Kokybiškas ekranas

Trūkumai:

  • Vidutinė autonomija
  • Neišraiškingas garsas per garsiakalbius
  • Teplus paviršius