Tyrėjai rado būdą 3D spausdintuvu atkurti kremzlių audinį

3D

Kankina artritas ar galbūt sportuodami susižeidėte sąnarį? Daktarai netolimoje ateityje padės jums, 3D spausdintuvų pagalba.

Tyrėjų komanda iš „Wallenberg Wood Science Center“, Švedijoje, sėkmingai atspausdino kremzlinį audinį, sukūrę rašalą, kurio sudėtyje yra žmogaus ląstelių.

„Trijų dimensijų bio-spasudinimas, tai technologija, kuri sukels revoliuciją audinių kūrime ir regeneracinėje medicinoje,“ teigė Paul Gatenholm, tyrimui vadovaujantis mokslininkas.

Galbūt ateityje 3D būdu atspausdinti implantai padės gydyti pažeistas kremzles, kurios yra ausyse, nosyje, keliuose ir sąnariuose, kurios pažeistos savaime negyja.

„Šiuo metu mes dirbame kurdami ausis ir nosį, nes šias kūno dalis gydytojams itin sunku gydyti,“ kalbėjo Gatenholm.

Mokslininkų komanda paaiškino, kodėl anksčiau atspausdintos kūno dalys su žmogaus ląstelėmis neišlaikydavo formos. Pirmiausia jiems reikėjo sukurti rašalą, kurio sudėtyje būtų gyvų žmogaus ląstelių, taip atspausdintos kūno dalys gali išlaikyti formą.

Norėdami sukurti rašalą, kuris atspausdintas galėtų išlaikyti savo formą, tyrėjai į jo sudėti pridėjo chondrocitų, tai ląstelės, kurios reikalingos kremzlių susidarymui.

Nors tyrėjų komandai pavyko sėkmingai 3D būdu atspausdinti audinių pavyzdžius ir juos implantuoti į pelių kūnus, kuriuose audiniai išgyveno ir sėkmingai augino kremzlių audinį, tačiau dar reikia atlikti daug tyrimų, prieš metodą taikant  žmonėmis.