Telecentras transliuos IPTV aukštąja raiška

Jau šias metais aukštos (HD) raiškos tlevizijos programas bus galima matyti per belaidę išmaniąją televiziją MEZON TV. Šią naujovę savo klientams pristato spartų augimą mokamos televizijos paslaugų rinkoje pastaruoju metu demonstruojantis AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras).

IPTV suteiks galimybę valdyti tlevizijos programų įrašus – atsukti atgal, į priekį, sustabdyti, be to bus galima žiūrėti sporto transliacijas, filmus, TV laidas ir kitą turinį patogiu metu. Telecentro paslaugomis jau naudojasi per 270 tūkst. vartotojų. Maža to, klientų skaičius didėja ir dabar tai sparčiausiai auganti mokamos televizijos rūšis Lietuvoje.

IPTV dažniausiai užsisako gyventojai didžiųjų šalies miestų, kuriuose gerai išvystyti varinių ir šviesolaidinių ryšio linijų tinklai. Tuo tarpu atokesnėse vietovėse ši paslauga gali būti prieinama tik per belaidžius interneto tinklus ir tai nėra tokia paprasta užduotis.

Telecentro technologijų departamento direktorius Egidijus Ropė tikina, kad Telecentro tinklas ir naujausių sprendimų duomenų apdorojimo srityje taikymas mums leidžia pasiūlyti išmaniosios televizijos paslaugas namams, kurios pagal siunčiamų duomenų apimtis iki šiol buvo “įkandamos” tik fiksuoto ryšio technologijoms.

„Bemaž visi mobiliojo ryšio operatoriai skelbiasi 4G tinklais siunčiantys TV ir video turinį, tačiau reikia suprasti, kad šis vaizdo duomenų srautas siunčiamas daugiausiai į mažus išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranus. Retas operatorius apsiima užtikrinti TV programų pateikimą į didžiuosius namų televizorių ekranus, nes tai yra technologinis, didelių tinklo resursų reikalaujantis iššūkis”, – paaiškino Egidijus Ropė, Telecentro technologijų vadovas. – “Šiuo atžvilgiu mes esame geriau pasirengę: pajėgus Telecentro tinklas ir naujausių sprendimų duomenų apdorojimo srityje taikymas mums leidžia rinkai pateikti išmaniosios televizijos paslaugas namams, kurios pagal siunčiamų duomenų apimtis iki šiol buvo “įkandamos” tik fiksuoto ryšio technologijoms.”

Remdamasis savo patirtimi TV programų siuntimo ir radijo inžinierijos srityse 2016 metų pabaigoje Telecentras pradėjo teikti išmaniosios televizijos paslaugą per mobiliojo ryšio LTE tinklą (angl. IPTV over LTE). Technologinis sprendimas, leidęs retransliuoti TV programas į didžiuosius namų televizorius, pelnė ne tik vartotojų, bet ir išskirtinį tarptautinės telekomunikacijų bendruomenės dėmesį. Telecentro atstovai buvo kviečiami pristatyti išmaniosios MEZON TV paslaugą Barselonos (2017 m.), Berlyno (2018 m.) telekomunikacijų forumuose, apie ją rašė Hong Konge veikiantis specializuotas telekomunikacijų industrijos portalas „Telecom Asia“.

Telecentras vie ntuo neapsiribojo ir dabar ruošiasi rinkai pateikti aukštos raiškos išmaniosios televizijos per LTE paslaugą. Įmonės specialistai jau baigia testuoti įrangą, kuri remiasi moderniausiais HEVC video kodavimo algoritmais ir leidžia užtikrinti geresnę vaizdo kokybę, TV programas siunčiant į namų televizorius HD raiška.


„Bemaž visi populiariausi kanalai, per MEZON išmaniąją TV bus retransliuojami aukštąja raiška. Mini pakete iš 12 TV kanalų retransliuosime 11 kanalų HD raiška, Optimaliame HD pakete – daugiau nei 1/3  kanalų bus retransliuojami HD raiška“, – informuoja Dalius Srėbalius, Telecentro radijo ir televizijos produktų vadovas.

D. Srėbalius mano, kad išmaniąja MEZON televiziją vartotojai renkasi, nes ją labai paprasta įsidiegti: nereikia tiesti kabelių, gręžioti sienų ir patogu naudoti. Be to, išmaniosios televizijos paslauga klientas gali pradėti naudotis įsigijimo dieną – nereikia derinti meistro vizito į namus ir laukti jo keletą dienų. Įranga nesudėtinga, ją daugelis žmonių įstengs patys nesunkiai prijungti prie televizoriaus ir pradėti naudotis visais išmaniosios televizijos privalumais: galimybe mėgstamas laidas žiūrėti patogiu laiku, jas sustabdyti, prasukti, taip pat galimybe pasirinkti norimas programas iš didelio kanalų sąrašo.

MEZON išmaniosios televizijos paslaugas HD raiška planuojama pradėti teikti iki šių metų Kalėdų.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau