Sukurti saugūs polietileno medžiagų klijai

Bet kokie klijai sujungia daiktus, naudodami tarpmolekulinius ryšius, tačiau ne visų rūšių medžiagos gali sąveikauti su rišikliu. Pavyzdžiui, gana sunku atkurti gaminį iš polietileno įprastomis priemonėmis, tačiau mokslininkai atrado veiksmingą šios problemos sprendimą, sukurdami hiperklijus.

Naujus klijus pristatė Britų Kolumbijos ir Viktorijos universitetų tyrėjai. Gauta medžiaga gali sudaryti ryšius su polietileno medžiagomis saugiomis sąlygomis. Paprastai tokie procesai apima aukštą temperatūrą ir sprogstamuosius ar degius elementus, todėl standartinių metodų taikymo sritis yra gana siaura.

Naujausias sprendimas leidžia sutvirtinti medžiagas, kurių pagrindą sudaro polietilenas, pasitelkiant specialius karabinus – jie lengvai įterpiami į polimerų anglies ir vandenilio jungtis. Šiuo atveju šis elementas susidaro suskaidžius bis-diazerino molekules veikiant kontroliuojama šiluma ir šviesa. Tokiu būdu tarp cheminių medžiagų įvyksta sąveika nebūdinga įprastomis sąlygomis. Be to, tyrimo autoriai išvengė atsitiktinio užsidegimo reakcijų metu.

Mokslininkai teigia, kad nauji klijai gali būti naudojami sujungti daiktams, pagamintiems iš didelio tankio polietileno, kuris naudojamas gaminant butelius, vamzdžius ir kitus plataus vartojimo gaminius. Kada šis atradimas peržengs laboratorijos ribas nežinoma.

Šaltinis phys.org

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau