Po „WordCamp Europe 2015“ konferencijos – panašus renginys ir Lietuvoje

Birželio pabaigoje vykęs kasmetinis renginys c į Ispaniją sukvietė daugybę „WordPress“ turinio valdymo sistemos entuziastų, tarp kurių – būrelis lietuvių. Jau 475-ąjį kartą vykusioje konferencijoje dominavo pranešimai apie efektyvius sistemos išnaudojimo būdus bei ateities tendencijas.

„WordPress“ – populiariausia pasaulyje

Birželio 26-28 dienomis apie plačiausiai pasaulyje naudojamos, nemokamos turinio valdymo sistemos „WordPress“ subtilybes norintys sužinoti programavimo specialistai, projektų vadovai ir šių sričių entuziastai susitiko Ispanijoje. Konferencijoje apsilankiusio skaitmeninio ir grafinio dizaino agentūros „Gamadigi“ programavimo specialisto Nerijaus Benedikos teigimu, sistemos populiarumas nestebina, nes ji gerokai lenkia savo artimiausius konkurentus.

„Wordpress“ skirta kurti įprastinius, įmonę reprezentuojančius internetinius tinklalapius ir internetinius dienoraščius, o įdiegus papildomus įskiepius galima lengvai sukurti internetinę parduotuvę, forumą ar mažą socialinį tinklą. Kitos turinio sistemos, kaip „Joomla“, „Drupal“, „vBulletin“ nėra tokios funkcionalios ir turi mažesnį naudotojų skaičių. Didelį vartotojų susidomėjimą paskatina dar ir tai, jog „WordPress“ lengva įdiegti, ji paprastai modifikuojama, o didelė vartotojų bendruomenė gali kurti papildomus įskiepius bei temas. Šių, papildomų, mokamų bei nemokamų komponentų dėka, greitai ir paprastai pakeičiamas tinklalapio funkcionalumas bei išvaizda“, – teigia N. Benedika.

Konferencijoje kalbėta apie „WP REST API“, PHP 7 ir kitas naujoves

Į dvi dalis išskaidyta renginio programa leido pasirinkti dalyviui aktualiausią pranešimo temą. UAB „Gamadigi“ specialistų nuomone, vienas didžiausių renginio privalumų – būtent įvairiapusiškas turinys. Ekspertai taip pat pažymi, jog ne visos temos buvo susiję su pačios „WordPress“ sistemos subtilybėmis.

„Per dvi dienas konferencijoje išgirdome daugiau nei 20 skirtingų ir tikrai įdomių pranešimų. Keletas jų buvo skirti tinklalapių kūrimo, testavimo technologijoms aptarti. Įsiminė ir PHP programavimo kalbos septintosios versijos anonsas (PHP7). Tiesa, ši versija pasirodys tik spalio mėnesį, tačiau jau dabar sužinojome, jog jos našumas, lyginant su dabartine, bus didesnis nuo 25% iki 75%. Atnaujinus PHP versiją, WEB serveryje, savo programiniame kode programuotojams nereikės keisti nei vienos kodo eilutės. Daug entuziastų pritraukė pranešimai apie programinės įrangos kūrimo etiką, „Wordpress“ saugumo užtikrinimą, kuriant specifinio funkcionalumo svetaines“, – įspūdžiais dalijasi agentūros „Gamadigi“ programavimo specialistas.

Daugiau nei 40 konferencijos pranešėjų siūlė apžvelgti ir diskutuoti apie „WordPress“ evoliuciją, darbą su „Hostingais“. Ypač didelio palankumo sulaukė „WP REST API“ įskiepį pristatantys pranešėjai.

„Konferencijos metu ypatingai patiko Ryan McCue ir Jack Lenox pranešimai apie tobulinamą „WP REST API“ įskiepį. Jis leidžia greitai ir paprastai savo svetainėje HTTP užklausos pagalba surinkti reikalingą informaciją ir ją užkrauti arba atnaujinti konkrečiame internetinio puslapio turinio bloke neperkraunant viso puslapio. Laukiame didelio šio įrankio atnaujinimo, kuris leis lengviau išplėsti jo funkcionalumą ir taip paprasčiau pritaikyti jį savo reikmėms“, – pasakoja N. Benedika.

Pranešimų temos – aktualios ir vadovams

„WordCamp Europe 2015“ metu, nemažas dėmesys skirtas pranešimams apie bendravimą su klientais. Skaitmeninio dizaino agentūros „Gamadigi“ projektų vadovo Kęstučio Janulevičiaus teigimu, išmanant „WordPress“ sistemą, galima lengviau surasti klientams ir vartotojams efektyviausius sprendimus.

„Konferencijos metu buvo galima suvokti, jog „WordPress“ yra lyg sufleris bendraujant su klientu. Išmanant šios sistemos subtilybes, turime galimybę pasiūlyti daugiau klientų poreikius atitinkančių sprendimų. Įdomių minčių pasisėmiau klausant „Working with Hosting Companies“ bei „Your Customers are Actual People“ pranešimus. Jie pateikė idėjų, kaip realizuoti neeilinius kliento poreikius ir net kebliausioje situacijoje surasti kompromisą“, – teigia K. Janulevičius.

Kalbant apie naudą, kurią darbuotojai gauna dalyvaudami tokio pobūdžio konferencijose agentūros „Gamadigi“ vadovė Indrė Šimukonytė pripažįsta, jog kiekviena patirtis prideda žinių į jau turimą bagažą.

„WordCamp Europe 2015“ konferencijoje išgirsti pranešimai įkvepia šios srities specialistus ir entuziastus judėti pirmyn, tobulinti savo žinias bendraujant su tarptautinio lygio bendraminčiais. Mes, savo ruožtu, itin palankiai vertiname dalyvavimą konferencijoje. Tokie renginiai ne tik plečia akiratį, bet ir atveria galimybes surasti naudingiems ryšiams. Tikimės, jog ir šiame renginyje užmegzti kontaktai pagelbės ateityje, siekiant optimaliau panaudoti „WordPress“ galimybes“, – atskleidžia I. Šimukonytė.

Pirmoji „WordCamp Lietuva“ konferencija – jau rudenį

Per 20 „WordCamp Europe 2015“ konferencijoje susitikusių specialistų iš Lietuvos renginio metu diskutavo apie tai, kokią naudą programavimo sprendimus teikiančioms įmonėms ir jų darbuotojams turėtų Lietuvoje surengta panašaus pobūdžio konferencija. „WordPress“ bendruomenė tai išsiaiškinti galės jau rugsėjo 19 dieną, pirmojoje Vilniuje vyksiančioje „WordCamp Lietuva“ konferencijoje.wordcamp

„Konferencijoje su kolegomis iš Lietuvos diskutavome apie tai, kokią didelę naudą duotų panašaus pobūdžio konferencija ją surengus mūsų šalyje. Grįžę netikėtai sužinojome, jog jau rugsėjo antroje pusėje galėsime sudalyvauti „Wordpress Lietuva“. Labai palaikome šią idėją. Konferencija suteiks galimybę dalintis bendra praktika, gauti daugiau žinių nagrinėjant „WordPress“ sistemą ir kartu pradėti formuoti naujus programavimo kultūros sprendimus Lietuvoje“, – sako K. Janulevičius.

Informacijos šaltinis: pranešimas žiniasklaidai.