Noctua NH-C14 procesoriaus aušintuvo apžvalga

Sėkmingai atnaujinus NH-U12P procesoriaus aušintuvą, atėjo eilė NH-C12 atnaujinimui, Šio atnaujinimo rezultatas šiandien mūsų testų poligone. Tai NH-C14 procesoriaus aušintuvas. Atnaujinimas panašus kaip ir NH-D14 atveju. Buvo padidintas radiatoriaus plotas, pridėta papildomų šiluminių vamzdelių, bei sumontuoti net du 140mm skersmens ventiliatoriai.

Pakuotė ir komplektacija

Kartu su Noctua NH-D14 procesoriaus aušintuvo pristatymu, buvo pakeistas ir visų kompanijos produktų pakuočių dizainas. Taigi ši yra tokia pati, į kokią supakuotas NH-D14, tik, kad skiriasi techninės specifikacijos, informacija ir nuotraukos. Visa pakuotė yra baltos spalvos, o šios spalvos fone matome NH-C14 aušintuvo kontūrus. Kaip įprasta, pakuotės priekinėje dalyje matome surašytas pagrindines šio aušintuvo savybes, kompanijos logotipą, bei vieną aušintuvo nuotrauką.

Viršutinėje pakuotės dalyje jau tapo įprasta matyti atspausdintą išsamią aušintuvo ir ventiliatoriaus techninių specifikacijų lentelę. Vienoje iš pakuotės pusių pateikiamas procesoriaus aušintuvo aprašymas keletą kalbų, kitoje – išsamus pagrindinių savybių ir procesoriaus aušintuvo aprašymas anglų kalba. Likusioje dalyje pateikiamas aušintuvo brėžinys, su išmatavimais sumontavus vieną ar du ventiliatorius, bei visiškai be ventiliatorių.

Noctua aušintuvai pasižymi ypač gausiu aksesuarų sąrašu. Šiandien apžvelgiamas NH-C14 – ne išimtis. Jį sudaro du NF-P14 ventiliatoriai, L.N.A. ir U.L.N.A. apsukų reguliavimo adapteriai, gerai žinomos NT-H1 termo pastos tūtelė, SecuFirm2™ tvirtinimo elementai AMD ir Intel sistemoms, bei metalinis Noctua lipdukas, kurį galite priklijuoti, tarkime ant korpuso priekinės dalies.

NH-C14 konstrukcija, dizainas ir techninės specifikacijos

NH-C14 procesoriaus aušintuvas yra C raidės formos. Siekiant ypač didelio našumo, šis procesoriaus aušintuvas turi net šešis šiluminius vamzdelius, kurie yra pagaminti iš vario, kaip ir NH-C14 pagrindas. Visi šeši šiluminiai vamzdeliai prasideda aušintuvo pagrinde, kuris yra sudarytas iš dviejų plokštelių, ir tęsiasi per visas aliuminio plokšteles iki pat radiatoriaus krašto. Nuotraukose matote, jog šiluminiai vamzdeliai nėra išdėlioti taip paprastai. Jau ankstesniuose Noctua procesoriaus aušintuvuose, buvo susirūpinta šiluminių vamzdelių išdėstymu, kuris gali slopinti ventiliatoriaus sukuriamą oro srautą. Taigi šiluminiai vamzdeliai tarp radiatoriaus plokštelių yra išdėstyti atitinkamais tarpais, arčiau kraštų.

Aliuminio plokštelės taip pat yra specialios formos, tai irgi turėtų padidinti oro pralaidumą pro radiatorių, o to pasėkoje dar labiau sumažės aušinamo procesoriaus temperatūra. Surinkinėjant pačius pirmuosius Noctua aušintuvas reikėdavo patiems užklijuoti vibraciją slopinančias juosteles, tačiau dabar siekiant supaprastinti, sutrumpinti ir taip lengvą montavimo procesą, šios vibraciją slopinančios juostelės užklijuojamos fabrike.

Noctua ypač pabrėžia šio aušintuvo matmenis. Be ventiliatoriaus ant viršaus, šio aušintuvo aukštis tėra 105 milimetrai. Tai leis šį aušintuvą naudoti net pačiuose žemiausiuose stalinių kompiuterių korpusuose, ar net HTPC kompiuteriuose. Sumontavus vieną NF-P14 ventiliatorių viršuje, aušintuvo aukštis padidėja tik iki 130mm ir vis tiek išlieka labai žemas, lyginant su tokiu bokštu, kaip NH-D14. Plikas radiatorius sveria 700 gramų, o pridėjus vieną arba du ventiliatorius atitinkamai po 750 ir 1000 gramų.

Man nuo pat pradžių patiko Noctua kompanijos požiūris į savo gaminamus produktus. Visur naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, viskas išdirbta iki tokio lygio, kad tiesiog nebėra kaip prisikabinti prie aušintuvo kokybės. Su kiekvienu nauju produktu, kompanija produktų kokybės lygį pakelia vis aukščiau, nustebindama tiek pirkėjus, tiek apžvalgininkus. Aušintuvo pagrindas nėra apdirbtas iki veidrodinio atspindžio lygio, bet apdirbtas specialia kryptimi, kad šį paviršių sutepus su termo pasta, jis tiesiog prilimpa prie procesoriaus aušintuvo paviršiaus, padidindamas procesoriaus aušinimo efektyvumą.

Procesoriaus aušintuvų tvirtinimui Noctua naudoja atnaujintą SecuFirm2™ montavimo sistemą, kuri suderinama su LGA1366, LGA1156, LGA1155, LGA775, AM2, AM2+ ir AM3 lizdais. Dėka išdirbtos montavimo sistemos, procesoriaus aušintuvo sumontavimas tampa toks paprastas, jog nesukelia jokių iššūkių net nepatyrusiam kompiuterinės technikos vartotojui. Intel lizdo vartotojams, priešingai nei AMD lizdo vartotojams, teks išimti pagrindinę plokštę iš korpuso, norint sumontuoti būtina backplate plokštelę, bet jeigu jūsų korpusas turi angą, šios plokštelės montavimui, jūs sutaupysite šiek tiek laiko.

Kadangi pastaruoju metu operatyviosios atminties radiatoriai darosi vis aukštesni. Tokio tipo aušintuvai dažnai atsiremia į aukštus radiatorius ir vartotojui tenka rinktis: ar keisti aušintuvą ar operatyviosios atminties modulius. Noctua siekdama išvengti šio nesusipratimo, šį aušintuvą suprojektavo taip, kad jį galima naudoti, kompanijos pavadintu „High Clearance Mode”. Jeigu jūsų operatyviosios atminties modulių radiatoriai yra išties aukšti, nenaudodami apačioje esančio 140mm skersmens ventiliatorius, jūs turėsite 65 milimetrų tarpą, į kurį tilps net patys aukščiausi operatyviosios atminties moduliai.

Noctua pagalvojo ir apie tai, jeigu jūsų korpuse nėra pakankamai vietos aukštiems procesoriaus aušintuvams, pavyzdžiui, kaip NH-D14. Arba gal jūs norite šį aušintuvą sumontuoti į HTPC kompiuterį? NH-C14 naudodami „Low Profile Mode”, paliekate tik ventiliatorių esantį apačioje, ir šį aušintuvą galite sutalpinti į didžiąją dalį HTPC korpusų, nekalbant net apie Mid-Tower tipo korpusus. Ir tai dėl to, jog su ventiliatoriumi ant viršaus aušintuvo aukštis yra 130 milimetrų, o nuėjimus NF-P14 ventiliatorių lieka tik 105 milimetrai.

Du NF-P14 FLX ventiliatoriai prie aušintuvo radiatoriaus tvirtinami tokiais pat laikikliais kaip ir NH-D14 aušintuve. Tik šį kartą Noctua dar supaprastino montavimo procedūras uždedant ventiliatorių. Kiekvienas laikiklis yra įtvirtintas į ventiliatoriaus skyles, kurios skirtos montavimui. Taigi nuėmę ventiliatorių nepamesite laikiklių, ir ventiliatorius vėl sumontuoti atgal ant procesoriaus aušintuvo bus paprasta.

Verdiktas

Noctua dar kartą pateisino savo gerą vardą. Naujasis NH-C14 procesoriaus aušintuvas ne tik parodė įspūdingus aušinimo rezultatus testų metu, bet ir ypač tyliai veikė net su abiem NF-P14 ventiliatoriais. Šis aušintuvas taip pat gali pasigirti gausia komplektacija, ypač patogia montavimo sistema tiek AMD, tiek Intel procesorių lizdams. Vienas iš didesnių šio aušintuvo privalumų yra iš žemas aukštis, kas leis šį procesoriaus aušintuvą, priešingai nei NH-D14, naudoti ne tik mažuose mid-tower tipo korpuse, bet ir daugelyje HTPC sistemų. Galutinį sprendimą žinoma nulems kaina, kuri siekia beveik 260 litų. Kaip procesoriaus aušintuvui tai jau yra išties brangu. Tačiau šias išlaidas atperka puikūs aušinimo rezultatai, tylus darbas ir visi kiti šio aušintuvo privalumai.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau