ADATINIAI SPAUSDINTUVAI

Adatiniai spausdintuvai šiuo metu sutinkami retai, jų technologija yra jau pasenusi, tokius spausdintuvus galima pritaikyti tik labai specializuotam darbui (pvz., sąskaitų-faktūrų arba keleto lapų spausdinimas naudojant kalkę).

Adatiniai spausdintuvai spausdinimui naudoja juostelę, per kurią adatų pagalba popieriaus lape atkuriamas vaizdas. Adatiniuose spausdintuvuose spausdinamo teksto elementai formuojami popieriuje spausdinimo galvute, turinčia vieną ar kelias vertikalias metalinių adatėlių (jų būna nuo 9 iki 24) eilutes. Spausdinimo metu atitinkamos adatėlės, mušdamos į popierių per dažančią juostą, atspaudžia reikalingus simbolio taškus. Spausdinimo galvutė, judėdama horizontalia kryptimi, per kelis kartus popieriuje suformuoja visą simbolio vaizdą. Adatėles valdo atskiri elektromagnetai. Vaizdo kokybė priklauso nuo taškų tankio. Dažniausiai tokie spausdintuvai būna 24 adatų, o senesnio standarto 9. Tokie spausdintuvai eilutę spausdina nuosekliai, o spausdinimo sparta siekia 120-450 simbolių per sekundę.

Paprasčiausiuose spausdintuvuose tekstas spausdinamas galvutei judant tik pirmyn, o sudėtingesniuose – ir atgal. Adatinis spausdintuvas gali sudaryti ir grafinį vaizdą. Dažniausiai adatinis spausdintuvas turi atmintį, kurioje aprašyta, kokius veiksmus turi atlikti adata, suformuodama vieną ar kitą simbolį. Spausdintuvo atmintyje koduojant raides, tekstas išvedamas daug greičiau nei grafinis vaizdas. Dokumentų spausdinimo adatiniais spausdintuvais savikaina yra mažiausia, spausdinimo kokybė nėra aukšta ir krenta dylant juostelei, spausdintuvai dirba palyginus triukšmingai. Šiaip jie yra gerokai pasenusio standarto, dažniausiai būna tik juodai balti, nors į jų eros pabaigą atsirado ir spalvotų. Šiuo metu daugiausia naudojami prekybos įstaigose, rečiau namuose, užsilikę dar iš senesnių lakių, maždaug 3-6 metų amžiaus, tačiau galima įsigyti ir naują kurio kaina gali siekti nuo 600 litų iki 2000 litų.ADATINIAI SPAUSDINTUVAIPavyzdžiui EPSON DLQ-3500 yra labai patikimas ir kompaktiškas spausdintuvas siūlantis greitį ir kokybę. Kaip ir visi EPSON adatiniai spausdintuvai šis spausdintuvas yra labai efektyvus,  spausdinimo sąnaudos yra labai mažos. Geros kokybės spausdinimas gali būti pasiektas netgi ant 8 sluoksnių popieriaus. DLQ-3500 turi labai patvarią EPSON konstrukciją kad užtikrinti stabilų darbą. Spausdintuvo ir spausdintuvo galvutės gyvenimo laikas yra labai ilgi, netgi įvairiausiose aplinkose. Priekinis automatinis popieriaus paėmimas yra labai patogus nes jis turi automatinę popieriaus išlyginimo sistemą, ir lapas niekad nebus įtrauktas į spausdintuvą kreivai. Galima pakeisti popieriaus paėmimo vietą vieno mygtuko paspaudimu. Patogumo dėlei galite naudotis priekinio popieriaus tiekimo sistema, kai popierius yra įtraukiamas iš priekio ir išstumiamas taip pat į priekį. DLQ-3500 komplektuojamas su abiem, spalvota ir juoda juostomis – labai naudinga pažymėti svarbias vietas ar nubraižyti grafiką. Maksimalus suderinamumas pasiekiamas naudojant „USB” ir „Parallel” sąsajas kaip standartines ir  „Network, Twinax”, „Coax” ir „Serial” sąsajas kaip papildomas kartu su pramonės standartu tapusiu   „EPSON ESC/P2” ir „IBM” emuliacija.

Nors savo laiku jie buvo labai populiarūs, bet naujo adatinio spausdintuvo namams pirkti neverta. Visų pirma jų kainos šiuo metu yra tikrai didelės, o kokybė gerokai nusileidžia tiek rašaliniams, tiek lazeriniams spausdintuvams.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau