Noctua NH-D14 procesoriaus aušintuvo apžvalga

Dar praėjusių metų pradžioje pristatytas, bei ilgai kompiuterinės technikos entuziastų lauktas galiausiai jau ir mūsų rankose. Noctua NH-D14 turbūt yra daugiausiai dėmesio 2009 metais susilaukęs procesoriaus aušintuvas, dėka puikią reputaciją Noctua kompanijai sukūrusio ir ilgą laiką geriausiojo karūną turėjusio NH-U12P procesoriaus aušintuvo. Ar šiandien atrasime naują aušinimo karalių ? Skaitykite apžvalgą ir sužinosite.

 Pakuotė ir komplektacija

  Noctua flagman’o NH-D14 pakuotė turbūt viena iš didžiausių mano matytų procesoriaus aušintuvų pakuočių. Pakuotės svoris arti net 3 kilogramų. Kaip įprasta Noctua, pakuotė yra išmarginta įvairiausia naudinga, bei svarbia informacija. Tiesa, verta paminėti, kad pasikeitė pakuotės dizainas, tokį dizainą jau turėjote progą pamatyti skaitydami NF-P14 ventiliatoriaus apžvalgą. Taigi, paradinėje pakuotės pusėje matome vieną aušintuvo nuotrauką, išvardintas pagrindines savybes, aušintuvo modelį, bei kompanijos logotipą.

 Kiek pasukę pakuotę matome dar vieną NH-D14 procesoriaus aušintuvo nuotrauką, jo išmatavimus, kurie yra gan svarbūs, kadangi šis aušintuvas tikrai ne mažas. Aukštis – standartinis, tik 160mm, kaip ir daugelio kitų panašaus tipo procesoriaus aušintuvų. Tačiau tik ne ilgis, kuris yra 157,5mm.

 Pasukame dar ir matome anglų kalba apibūdintas, bei iliustruotas pagrindines šio aušintuvo savybes, tarp kurių svarbios paminėti yra šešių šiluminių vamzdelių radiatorius, SecuFirm2 tvirtinimo sistema, bei pridedama NT-H1 termo pasta.

 Gamintojas taip pat neužmiršo ir anglų kalbos nesuprantančių pirkėjų, todėl pateikia NH-D14 procesoriaus aušintuvo aprašymą net šešiomis kalbomis, tarp kurių yra net japonų kalba parašytas aprašymas. Keista tai, kad montavimo instrukcija pateikiama tik anglų kalba, bet galbūt yra susidariusi nuomonė, kad nesuprantantiems anglų kalbos užteks instrukcijoje esančių paveikslėlių sėkmingai sumontuoti procesoriaus aušintuvą ?

 Išėmę pakuotės turinį, matome tris dėžutes. Didžiojoje – procesoriaus aušintuvas, su jau iškart pritvirtintais ventiliatoriais, kitoje visi reikalingi tvirtinimo elementai ir aksesuarai, kurios matote žemiau, o trečiojoje tiesiog nieko, ji skirta užpildyti tuščią įpakavimo erdvę. Pridedami tvirtinimai visiems naujausiems procesoriaus lizdams, tarp kurių ir Intel 1366, bei 1156, bei AM3 lizdai. Instrukcijos, bei visi adapteriai jau yra įprasta Noctua kompanijos produktų palyda.

 NH-D14 dizainas, konstrukcija ir techninės specifikacijos

 NH-D14 tikrai nustebino pirmą kartą pamačius parodoje, o štai dabar paėmus į rankas neatrodo jis pats didžiausias, Cooler Master V10 tikrai didesnis, bet ir nėra vienas iš mažiausių. Susidaro bendras vaizdas, jog čia būtų sukomponuoti tiesiog du NH-U12P aušintuvai, ir ant vieno iš jų yra NF-P14 ventiliatorius, o ant kito NF-P12.

 Šis procesoriaus aušintuvas turi net šešis šiluminius vamzdelius, kurie iš procesoriaus pagrindo eina tiesiai į abi radiatoriaus dalis, kur viršuje yra gražiai apipavidalinamos, kaip ir kituose Noctua procesoriaus aušintuvų modeliuose. Mane džiugina tai, kad nusipirkęiškart gauname beveik surinktą procesoriaus aušintuvą, prisimenant NH-U12P, kai ventiliatorius, ir daugybe SecuFirm tvirtinimo sistemos plokštelių reikėjo prisukinėti pačiam, čia priklausomai nuo jūsų kompiuterio lizdo reikės prisukti tik dvi plokšteles, kurias varžtais turėsite sujungti su vadinama backplate plokštele.

 Kaip matote žemiau pateikiamoje nuotraukoje, iš vario gaminami šiluminiai vamzdeliai yra išdėstyti optimaliai, ties procesoriaus pagrindu jie yra susispaudę, kad būtų nuo procesoriaus pašalinta kuo daugiau šilumos, o vėliau jie išplatėja, kad ventiliatoriai efektyviau galėtų pašalinti šilumos kiekį. Nuėmus ventiliatorius matome, kad jau gamykloje buvo užklijuotos vibraciją slopinančios silikoninės juostelės, anksčiau vartotojams jas reikėdavo klijuoti patiems, bet dabar rūpinamasi tuo, kad vartotojui reikėtų kuo mažiau įdėti darbo, kad galėtų sėkmingai naudotis įsigytu procesoriaus aušintuvu.

 Pasukus procesoriaus aušintuvą, pro aliuminio plokšteles matomi šeši šiluminiai vamzdeliai, bei didžiulis NF-P14 ventiliatorius, kurio skersmuo 140mm.

Kaip matome testų lentelėje, NH-D14 įveikė iki šiol buvusi mūsų testų laimėtoja Cogage Arrow pastebimai didesniu skirtumu. Verta paminėti, kad NH-D14 veikė pastebimai tyliau negu didžiausias konkurentas Arrow.

 Verdiktas

 Noctua NH-D14 šiuo metu yra vienas iš pajėgiausių procesoriaus aušintuvų už savo kainą, kadangi mūsų testų lentelėje užėmė pirmąją vietą, jam suteikiame du labiausiai vertinamus TechXpert apdovanojimus. Jeigu galvojate apie rimtą sistemos spartinimą, arba tiesiog žemas temperatūras ir labai tylų darbą, jūsų pasirinkimas be abejonės turėtų būti – NH-D14. Dėka puikiai tarp entuziastų žinomų Noctua ventiliatorių, kurie užtikrina ypač tylų darbą, šis procesoriaus aušintuvas yra negirdimas net ir prie didelės apkrovos, visgi, jeigu esate visiškai pakvaišęs dėl tylos galite naudoti L.N.A. arba net U.L.N.A. adapterius, kurie pateikiami kartu su procesoriaus aušintuvu. Aukšta gamybos kokybė, puiki kaina, bei didelis našumas – štai kuo visada pasižymėjo Noctua kompanijos gaminiai, o NH-D14 tai tik dar kartą patvirtino !