Thermalright Venomous X aušintuvo apžvalga

Thermalright kompanijos aušintuvai yra puikiai žinomi kompiuterinės technikos entuziastų tarpe. Ilgą laiką Thermalright Ultra-120 Extreme aušintuvas išlaikė geriausio aušintuvo titulą savo klasėje, bet visada atsiranda tokių, kurie aplenkia geriausius. Thermalright kompanija siekdama susigražinti geriausio procesoriaus aušintuvo titulą pristatė Venomous X procesoriaus aušintuvą.

 Pakuotė ir komplektacija

 Kartu su procesoriaus aušintuvu apžvelgti gavome ir du Thermalright 120mm skersmens ventiliatorius, kadangi Venomous X, kaip ir visi kiti Thermalright kompanijos procesoriaus aušintuvai yra parduodami be ventiliatorių. Aušintuvo pakuotė yra juodos spalvos, priekinėje dalyje matome kompanijos logotipą, aušintuvo pavadinimą, bei suderinamų procesoriaus lizdų sąrašą.

 Atidarę pakuotę viduje radome dėžutę pavadintą „Accessory Pack”. Sprendžiant iš pavadinimo juodos dėžutės viduje rasime visus reikalingus aksesuarus. Nukėlę dėžutę, pamatome saugiai supakuotą Venomous X procesoriaus aušintuvą. Tiesiog idealių formų procesoriaus aušintuvas, bet sunkus.

 Juodoje dėžutėje buvo maišelis su tvirtinimo detalėmis, bei The ChillFactor 2 termo pasta. 

 Taip pat juodoje dėžutėje buvo pridėtos dvi vartotojo instrukcijos ir vienas Thermalright kompanijos lipdukas, kurį galėsite kur nors priklijuoti arba tiesiog išmesti. Man asmeniškai nepatinka lipdukų klijavimas ant kompiuterio, bet tai kiekvieno asmeninio skonio reikalas.

 Thermalrigt TR-FDB-12-1300 ventiliatoriai buvo supakuoti į iš neapdirbto kartono, viduje apart ventiliatoriaus nieko daugiau neradome.

 Aušintuvo konstrukcija ir techninės specifikacijos

 Vartotojai matę, naudoję ar vis dar naudojantys Ultra 120 procesoriaus aušintuvą pastebės, kad Venomous X dizaino srityje daug pakeitimų neturi. Naujasis radiatorius yra 5mm trumpesnis, bei 1mm mažesnis lyginant su buvusiu favoritu, tad pilni Venomous X aušintuvo išmatavimai yra 127 x 63 x 160 mm. Lyginant svorio kategorijoje, Venomous X laimi prieš Ultra 120: 755 gramai prieš 790 gramus.

 Svorio skirtumą puikiai paaiškina radiatoriaus plokštelių skaičius. Ultra 120 jų turėjo 52, o šiandien apžvelgiamas Venomous X turi jau tik 47.  Šis radiatorius yra beveik stačiakampio formos, todėl palyginus su Ultra 120 radiatoriumi, kurio forma buvo išgaubta į vidinę pusę, efektyvus aušinimo plotas dėl mažesnio kiekio radiatoriaus plokštelių neturėjo sumažėti.

 Tik pažvelgus į aušintuvą iškart į akis krinta labiausiai gamintojo pabrėžiama Venomous X savybės – net šeši šiluminiai vamzdeliai. Ankstesni Thermalright kompanijos gaminami procesoriaus aušintuvai neturėjo pagrindo nupoliruoto iki veidrodinio atspindžio, bet Venemous X procesoriaus aušintuve buvo nuspręsta pagaliau naudoti šią „rinkos madą”.

 Tiesa, prisiminus Ultra 120 procesoriaus aušintuvą, kurio pagrindas nebuvo idealiai apdirbtas, tarp mėgėjų buvo populiaru šlifuoti aušintuvo pagrindą siekiant pasiekti geresnius aušinimo rezultatus. Dar viena savybė, visada buvusi dideliu trūkumu Thermalright procesoriaus aušintuvuose yra nelygus procesoriaus pagrindas. Atstovai teigia, kad tai yra inžinieriniai sprendimai siekiant pagerinti aušinimo rezultatus, bet tai bus efektyvu nebent jūsų procesorius turės tokį pat įgaubimą savo paviršiuje.

 Venomous X procesoriaus aušintuvas nėra išimtis, todėl jau net ir tarp Lietuvos kompiuterinės technikos entuziastų atsirado bandžiusių pagerinti Venomous X procesoriaus aušinimo rezultatus. Radiatoriaus plokštelės turi specialius įpjovimus, kurie puikiai matosi tiek žemiau, tiek aukščiau esančiose nuotraukose. Virštunėje aušintuvo dalyje yra išgraviruotas Thermalright kompanijos logotipas. Venomous X turi galimybę pritvirtinti ir antrą papildomą ventiliatorių, nors pačių ventiliatorių tvirtinimas nėra vienas iš patogiausių.

 Testavimas

 Taigi, priartėjome prie įdomiausios apžvalgos dalies – testų. Norint pakankamai gerai išnaudoti Venomous X procesoriaus aušintuvo potencialą reikalingi pajėgi i7 platformos sistema. Būtent tokią mes šiandien ir naudosime. Ant procesoriaus buvo sumontuoti du Thermalright TR-FDB-12-1300 ventiliatoriai. Testų sistemos konfigūracija.

Apkrovėme procesorių kaip visada su Prime95 programa, o temperatūros daviklių rodmenis nuskaitėme su RealTemp programa.

 Verdiktas

 Thermalright Venomous X procesoraius aušintuvas yra puikus Ultra 120 modelio pasekėjas. Šioje procesoriaus aušintuvo versijoje buvo ištaisyta dauguma, bet ne visos klaidos ribojančios šio procesoriaus aušintuvo našumą. Tiesa pažvelgus į testų lentelę matome antrą iš geriausių rezultatą naudojant du ventiliatorius. Jeigu mėgstate pats visad ką nors pataisyti, įsigiję šį procesoriaus aušintuvą galėtumėte atskleisti dar didesnį šio procesoriaus aušintuvo potencialą.