Nešiojamas kompiuteris Acer Chromebook C720

Šventa vieta tuščia nebūna: į be laiko palikusių rinką netbukų vietą pretenduoja chrombukai. Gaila bet nešiojami kompiuteriai su instaliuota Chrome OS be priėjimo prie interneto tampa praktiškai nenaudingais. Tokia štai priklausomybė nuo interneto. Kyla klausimas – ar įmanoma su šia priklausomybe gyventi.

Netbook’ai pasirodė gana seniai, daugiau nei prieš šešis metus. Jie buvo sumanyti kaip nedideli ir pigūs nešiojami kompiuteriai skirti darbui internete. Pigus ir mažas nešiojamas kompiuteris reikalingas labai dideliai PC vartotojų grupei. Tokį prietaisą patogu nuolat nešioti su savimi, neužima daug vietos ir nėra toks brangus kaip  Sony VAIO Pro 13 arba Apple MacBook Air.

Acer Aspire One 522
Tipiškas Netbook’as Acer Aspire One 522

Bet realybėje netbukai nėra tokie geri kaip norėtųsi. Galima pradėti nuo to kad jie buvo lėti, net labai lėti. Nežiūrint t okad Intel kiekvienais metais tobulino savo Atom’us ir gana operatyviai pagamino kompiuteriu su dviejų branduolių procesoriais, netbukų našumas liko maždaug plintuso lygyje. Pasirodžius AMD Brazos serijos procesoriams jis šiek tiek pakilo, ypač kas liečia multimediją, bet Apple iPad pasirodymas tapo jei ne paskutine tai tikrai pati svarbiausia internetinių kompiuterių išmirimo priežastimi.

Apple iPad Air
Apple iPad Air, naujausia ir „šustriausia” Apple planšetė straipsnio rašymo metu

Daugumai vartotojų Apple planšetinis kompiuteris su metaliniu korpusu ir svarbiausia optimizuota lėtam procesoriui operacine sistema patiko labiau už lėtą plastikinį netbuką. Lyginti procesorių ARM ir x86 našumą nėra korektiška, todėl paliksime pasakojimus apie netbukų ir planšečių karus ir pereisime prie chrombukų.

Europoje ir JAv Chrombook’ai žinomi jau du metus, juk būtent 2011 metų kasmetinėje Google konferencijoje buvo pristayyti pirmi serijiniai „Googlebook’ai”: Samsung Series 5 ir Acer ZGB. Praėjus metams išleistas Acer C710 o praėjusių metų rugpjūtį pasirodė trečiasis chrombok’ų modelis Acer C720.

Acer Chromebook C720
Acer Chromebook C720

Acer Chromebook C720 įstrižainė 11,6 coliai o jo kaina apie 250 USD. Jei žiūrėti tik į šias dvi charakteristikas tai jis labai panašus į netbook’ą, bet jo viduje vietoj įprasto kietojo disko yra SSD, kas neabejotinai yra pliusas. Chrome OS neužima daug vietos diske o nedideli SSD nėra labai brangūs. Be to chrombuko storis mažesnis už įprasto netbuko – beveik du centimetrai. Tik yra vienas trūkumas – netbukams nebuvo būtinas nuolatinis ryšys su internetu, o nešiojamiems kompiuteriams su Chrome OS jis kartais tiesiog būtinas.

Išorė

Iš pirmo žvilgsnio Acer Aspire C720 labai panašus į įprastą nešiojamą kompiuterį su nedideliu ekranu. Abejonės apninka tik įsižiūrėjus atidžiau – Chrome logotipas ant dangčio šiek tiek trikdo ir atrodo nereikalingas, nors yra gražus bendro vaizdo papildymas.large-3Atidarius dangtį abejonės apie jo kilmę sustiprėja. Klaviatūra neturi eilės FN klavišų, vietoj jų Chrome OS naudojami multimedijos mygtukai. Taip pat nėra įprasto Windows klavišo įprastai esančio kairiajame apatiniame kampe.

Acer Chromebook C720 klaviatūra gavosi nebloga tokios klasės nešiojamam kompiuteriui, t.y. pigiam kompiuteriui. Klavišų paspaudimas neįprastai trumpas, už tai klaviatūros blokas dirbant linksta nestipriai. Už tai reikėtų dėkoti mažam kompiuerio storiui o ne metaliniam pagrindui.acer_c720_chromebook_keyboard-100057358-orig

Acer Chromebook C720 sensorinė dalis maloniai nustebino. Google sugebėjo padaryti tai ko nepavyko net žinomiems nešiojamų kompiuterių gamintojams – sukurti puikius touchpad’o draiverius. Todėl sensorinė dalis labai maloni dirbant nežiūrint jos nedidelių matmenų (93х52 mm). C720 touchpad’o darbo schema panaši į Apple gaminių. Jis yra vienas didelis mygtukas (nors nusispaudžia sunkiau nei Apple analogai), o jei norėsite pasinaudoti „dešiniu pelės mygtuku” teks paleisti touchpad’ą dviem pirštais.

Taip pat palaikomas pora pagrindinių gestų – prasukimą aukštyn arba žemyn dviem pirštais, o perėjimui tarp atidarytų interneto puslapių galite pasinaudoti horizontaliu prasukimu dviem pirštais. Gaila kad nepalaikomas mastelio didinimo gestas.

Jungčių Acer Chromebook C720 turi maždaug tiek pat kaip įprastas netbook’as. Pora USB lizdų (kairysis palaiko net USB 3.0). HDMI, kombinuotas audio išėjimas ir atminties kortelių lizdas. Galinėje dalyje yra vieta sim kortelei (ne visose modifikacijose).sm.IMG_8784.600sm.IMG_8787.600sm.IMG_8790.600sm.IMG_8792.600

Techniniai duomenys

Acer Chromebook C720 (C720-29552G01aii)
ProcesoriusIntel Celeron 2955U 1,4 GHz (nėra Turbo Boost); 2 MB L3;
Du branduoliai, TDP 15 W
MikroshemaNežinoma
Vaizdo plokštėIntel HD Graphics
Ekranas11,6 coliai; 1366×768, TN;
Matinė danga, LED-apšvietimas;
Matricos modelis: Nežinoma
Operatyvinė atmintis
2 GB DDR3-1600 (prilituota prie pagrindinės plokštės, nėra galimybės išplėsti)
Kietasis diskas
SSD 16 GB (Kingston RBU-SNS4151S3/16G)
Optinis įrenginys
Nėra
Flash kortelių lizdas
SD (SDHC/SDXC)
Lizdai1 x USB 3.0
1 x USB 2.0
1 x HDMI
1 x išėjimas ausinėms (mini-jack 3,5 мм)
Wi-Fi802.11a/b/g/n, 2×2, 2,4 и 5,0 GHz (Atheros AR5BMD22)
Bluetooth4.0
Tinklo plokštė
Nėra
Garsasdu garsiaklabiai,vienas mikrofonas
AkumuliatoriusIntegruotas 45 W·h (3750 mА·h, 11,4 V)
Maitinimo blokas
65 W (19 В, 3,42 А)
Kita
Dydis, mm288х202х19,1–24,3
Svoris, kg
1,202
Operacinė sitema
Chrome OS (v. 32.0.1700.103)
Kaina, lt.700
Jei atsižvelgsime į kainą tai kompiuterio parametrus galima vadinti puikiais. Jei lyginsime su parametrus su senais netbook’ais tai galima pasidžiaugti kad vietoj Intel Atom (arba Brazos) naudojami Intel Celeron, o vietoj įprato kietojo disko – SSD, tegul ir juokingo dydžio – 16 GB, bet chromui to pilnai pakaks. Maloniai nustebino Wi-Fi adapteris C720, kuris gali dirbti 5 GHz dažnio diapazone. Tokius dažnius kol kas palaiko ne kiekvienas nešiojamas kompiuteris ar maršrutizatorius.
Išvados
Pagal „geležį” Acer Chromebook C720 – tipiškas geras netbook’as. Pakankamai neblogas procesorius, talpuis akumuliatorius ir gan patogi klaviatūra ir touchpad’as. Trūkumai – tradiciškai siaubingas ekranas ir vidutinis garsas. Be to tenka susitaikyti su Chrome OS nuolatiniu interneto poreikiu. Todėl jei su Acer Chromebook C720 dažnai tenka dirbti lauko sąlygomis reikėtų pagalvoti apie USB modemo įsigijimą. Jei Jums sunku susitaikyti su nuolatiniu interneto reikalavimu galite Chrome OS pakeisti kokia nors Linux distribucija ir taip išspręsti šią problemą.