Jonvabalių tyrimai padidino OLED technologijos efektyvumą 60 procentų
Jonvabaliai laikomi vienais iš efektyviausiai šviesą skleidžiančių sutvėrimų. Tyrėjai išsiaiškino, kad ryškią šviesą jonvabaliai skleidžia ne tik dėl įvairių cheminių medžiagų, tačiau ir dėl tam tikros chitino „žibinto“ struktūros. Tyrėjai įžvelgė, jog panaši struktūra gali būti naudojama ir OLED technologijose.
Jonvabalių „žibintų“ paviršius nėra visiškai lygus, tačiau turi tam tikrą hierarchinę raštuotą struktūrą, aiškina „Phys.org”. Šios asimetriškos ir nuožulnios mikrostruktūros buvo ištyrinėtos mokslininkų, Korėjoje, KAIST institute. Mokslininkai jas pakartojo, kad sukurtų biologiškai įkvėptą, OLED. Rezultatai buvo įspūdingi, tokie OLED išskyrė 60 procentų daugiau šviesos ir turėjo 15 procentų platesnį švietimo kampą.
„Phys.org” projekto vadovas, Ki-Hun Jeong teigia – „buvo visiškai aišku, jog asimetriškos ir hierarchiškos struktūros turi didelės įtakos šviesos ryškumui ir švietimo kampui, priešingu atveju jonvabaliai šviesos beveik neskleistų.“ Panašu, kad šie tyrimai atvėrė kelią naujos kartos OLED gamybai.
Šiuo metu KAIST instituto komanda ieško industrinio OLED gamybos partnerio, kad galėtų komercializuoti savo idėjas. Tuo tarpu ši technologija ir toliau bus tobulinama.