„iPhone XR“ – potencialus „Apple“ pardavimų lyderis

„Apple“ pristatymo dar vienu debiutantu tapo gamintojo vadinamas biudžetiniu „iPhone XR“. Lyginat su „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ šis modelis turi keletą supaprastinimų, tačiau dėl jų buvo galima sumažinti kainą iki 749 JAV dolerių už bazinę versiją su 64 GB vidinės atminties. Taip pat bus 128 GB ir 256 GB modifikacijos.

Kaip ir „vyresni broliai“, naujiena taps našiausiu išmaniuoju telefonu rinkoje. Jis naudoja tą patį 6 branduolių SoC „A12 Bionic“, o gamintojas gali pasigirti ir 50 procentų GPU našumo augimu. „iPhone XR“ dizainas atitinka laiko dvasią ir labai primena dešimtą „iPhone“. Naujiena nuo brangesnių versijų atsilieka vaizdo kokybe, nes gavo LCD Liquid Retina ekraną su 6.1 colių įstrižaine ir 1792×828 taškų raiška, o ne OLED. Be to, rėmelis aplink korpusas pagamintas iš aliuminio lydinio, o ne iš nerūdijančio plieno, kuriuo gali pasigirti „iPhone XS“, „iPhone XS Max“ perimetras.

Kitas skirtumas yra tik viena galinė plataus kampo 12 Mp kamera su f/1.8 diafragma ir 5 kartų skaitmeniniu priartinimu. Yra „True Tone“ blykstė ir portreto režimo palaikymas. Turi išmanusis 7 Mp priekinę kamerą su f/2.2 diafragma, veido atpažinimo sistemą „Face ID“, IP67 lygio apsaugą nuo dulkių ir drėgmės („iPhone XS“, „iPhone XS Max“ atitinka IP68 klasę), palaiko dvi SIM, tačiau antroji yra ESIM (prietaise integruota kortelė, kurios Lietuvos operatoriai nepalaiko). Išmaniojo telefono matmenys – 150,9 х 75,7 х 8,5 mm, svoris – 194 g.

Akumuliatoriaus specifikacijų gamintojas nepaskelbė, tik žada, kad palyginti su „iPhone 8“, naujiena veikia 1,5 valandos ilgiau. Išmanusis telefonas gavo stereofoninius garsiakalbius ir „Bluetooth 5.0“ palaikymą. Išankstinių užsakymų priėmimas prasidės rugsėjo 19 d., o pardavimai – nuo spalio 26 d.