„iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ – evoliucija ir jokios revoliucijos

„Apple“ surengė tradicinį rugsėjo pristatymą, kuriame anonsavo naujus išmaniuosius telefonus. Šį kartą dienos šviesą išvydo trys nauji produktai – „iPhone XS“, „iPhone XS Max“ ir „iPhone XR“, tačiau nei vienas iš jų nepateikė nieko revoliucingo. Tiesiog įvyko logiška evoliucija, o visą pristatymą gamintojas paskyrė naujienų liaupsėms, pasakodamas kiek ryškesnis tapo ekranas, kokie dabar greiti ir našūs jų išmanieji telefonai, kaip puikiai jie skamba ir fotografuoja, taip pat kokius saugius produktus pagaliau pavyko sukurti. Šiame straipsnyje parašysime apie brangesnes naujojo „iPhone“ versijas, o jų „biudžetiniam“ kolegai – „iPhone XR“ skirsime atskirą pranešimą.

Svarbiausia naujienų dizaino „inovacija“ tapo  iš jubiliejinio pirmtako paveldėta išvaizda: ekranas per visą priekinį skydelį, išpjova, vertikali dviguba kamera ir abi puses dengiantis grūdintas stiklas. Pagrindinis skirtumas nuo pirmtako bus atsiradusi auksinės spalvos versija. Tiesioginis „iPhone X“ įpėdinis su S raide pavadinime gavo 5,8 colių OLED ekraną Super Retina su 2436×1125 taškų raiška, 120 Hz jutikliu, HDR ir Dolby Vision. Išmaniojo matmenys lygūs 143,6 х 70,9 х 7,7 mm, o sveria jis 177 gramus.

Kitas debiutantas, pavadintas „iPhone XS Max“ yra didžiausias mobilusis telefonas kompanijos istorijoje (matmenys – 157,5 x 77,4 x 7,7 mm, svoris – 208 g). Jam buvo suteiktas 6.5 colių ekranas, kurio raiška yra 2688 x 1242 taškų. Tradicinio pirštų atspaudų skaitytuvo čia nėra ir jį pakeičia sistema „Face ID“, kuri tapo „protingesnė“ ir spartesnė, o gamintojas naujienas vadina labiausiai apsaugotais išmaniaisiais telefonais pasaulyje.

Techninės įrangos požiūriu – eilinis žingsnis į priekį. Naujųjų „iPhone“ darbo spartą užtikrina nauja platforma „A12 Bionic“ ir „Apple“ ją vadina pirmuoju lustų rinkiniu rinkoje, sukurtu taikant 7 nm technologinį procesą. Keista, tačiau vaikinai iš Kupertino nusprendė nepastebėti, kad mažiau nei prieš dvi savaites, „Huawei“ pristatė pirmąją 7 nm procesorių „Kirin 980“. Naujasis „aifonų” lustas gavo 6 branduolius ir veikia 15% greičiau nei „Apple A11“, be to 40% sunaudoja mažiau energijos. Vaizdo greitintuvas sudarytas iš 4 branduolių ir žada 50% našumo augimą, palyginti su ankstesnės kartos GPU. Kita svarbia „A12 Bionic“ savybe galima vadinti neuroninį varikliuką, atsakingą už mašinos mokymąsi, neuroninių tinklų analizę ir išmaniuosius skaičiavimus. Anonso metu buvo nurodyta, kad neuroninis blokas gali atlikti 5 trilijonus operacijų per sekundę. CPU yra geras ir pranašumas prieš „Snapdragon 845“ bus didžiulis. Yra tikimybė, kad netgi „Snapdragon 855“ negalės prilygti naujajai „Apple“ mobiliajai platformai.

Fotoaparatas taip pat tapo vienu iš pagrindinių pokyčių. „Apple“ nepadidino vaizdo taškų kiekio ir pasiūlė du 12 Mp jutiklius (plataus kampo f/1.8 + teleobjektyvas f/2.4). Yra 2x optinis priartinimas ir optinis vaizdo stabilizavimas. Iš pirmo žvilgsnio skirtumas tarp naujienos ir „iPhone X“ fotoaparato techninių charakteristikų nėra ypatingas. Tačiau bendrovė teigia, kad tai yra visiškai naujas sprendimas su naujais jutikliais ir optika, leidžiantis sukurti detalizuotas ir aukštos kokybės nuotraukas, taip pat gavo pažangius apdorojimo algoritmus bei naudoja atnaujintą „TrueTone“ blykstę. Įdiegta funkcija „Smart HDR“, kuri „Apple A12“ esančio neuronų bloko pagalba leidžia gauti ryškius ir aiškius vaizdus. Buvo patobulintas ir portreto režimas – dabar įmanoma pakeisti diafragmos reikšmę jau gatavoje nuotraukoje. Naujienos gali ne tik atkurti stereofoninį garsą, bet ir įrašyti jį filmavimo metu. Asmenukėms siūlomas 7 MP objektyvas su f/2.2 diafragma.

Galima pasveikinti „Apple“ gerbėjus – įmonė pagaliau pasiūlė dviejų SIM kortelių palaikymą. Tačiau „obuolio“ kompanija nebūtų savimi, jei pademonstruotų tradicinį sprendimą. Du atskirus SIM lizdus gaus tik Kinijos rinkai skirti naujieji „iPhone“, o kitiems regionams teks SIM ir eSIM derinys. Tradiciškai per pristatymą bendrovė nereklamuoja akumuliatoriaus talpos, apsiribodami vien pažadu, kad darbo trukmė padidėjo. Deklaruojama, kad „iPhone XS“ gali ilgiau „išgyventi“ 30 minučių ilgiau nei „iPhone X“, o „iPhone XS Max“ atveju šis skaičius išaugo iki 1,5 valandos.

Tarp kitų „iPhone XS“ ir „iPhone XS Max“ specifikacijų atkreipsime dėmesį į IP68 apsaugą nuo dulkių ir drėgmės, Gigabit LTE, „iOS 12“ operacinę sistemą, greito ir belaidžio įkrovimo palaikymą bei tai, kad prie 64/256 GB nuolatinės atminties versijų dabar bus ir 512 GB. „iPhone XS“ kaina JAV prasidės nuo $ 999, o „iPhone XS Max“ – nuo 1099 USD. Išankstiniai užsakymai bus priimami nuo rugsėjo 14 d., o pardavimai prasidės rugsėjo 21 d.

„Bitė Lietuva“ pranešė, kad klientams naujuosius „Apple“ įrenginius pristatys ir pasiūlys įsigyti nuo rugsėjo 28 dienos („iPhone Xs“ ir „iPhone Xs Max“) bei nuo spalio 26 dienos („iPhone XR“). Išankstiniai „iPhone Xs“ ir „iPhone Xs Max“ užsakymai prasidės kitą penktadienį, rugsėjo 21 dieną, o „iPhone XR“ – spalio 19 dieną.