Pristatytas „Apple Watch Series 4“ su kardiogramos funkcija

„Apple“ savo svarbiausią metų renginį pradėjo pasakojimu apie naujus išmaniuosius laikrodžius „Watch Series 4“, pabrėždami, kad ši gaminių serija užėmė pirmąją vietą pagal populiarumą tarp visų pasaulio laikrodžių, įskaitant mechaninis. Nenuostabu, nes „Apple“ rengiasi švęsti 2 mlrd. iOS įrenginio pardavimą.

Kompanija iš esmės pertvarkė visus laikrodžio dizaino aspektus bei jo aparatinės ir programinės įrangos platformą. Išlaikę prietaiso bendrą dydį ir matmenis, įskaitant visišką suderinamumą su esamu rinkoje didžiuliu dirželių rinkiniu, inžinieriai padidino ekrano dydį 35% mažesnių matmenų modeliui (40 mm) ir 32% didesniam (44 mm). Tai pasiekta sumažinus rėmelius ir suapvalinus ekrano kampus.

Visi vartotojo sąsajos elementai tiek pagrindiniame ekrane, tiek programėlėse, pvz. nuotraukos, žemėlapiai, kalendorius dabar yra ne tik didesni, bet ir buvo optimizuoti didesniame ekrane teikti didžiausią galimą kiekį informacijos, jos detalizacijai ir lengvesnei prieigai. Dabar galima sukurti reikiamas nuorodas tiesiai ant cifeblato arba rodyti animaciją, kuri padės nusiteikti reikiamam kvėpavimo ritmui.

Bendrovės inžinieriai ilgą laiką nekreipė dėmesio į elektroninį valdymo ratuką ir dabar tai ištaisė, užtikrinę didesnį valdymo patogumą ir dabar galima pajusti kiekvieną pasukimo žingsnį, lyg būtų naudojama mechaninė konstrukcija.

Siekiant pagerinti sąveiką su balso asistentu „Siri“ ir kitų užduočių efektyvumą garsiakalbio garsumas buvo padidintas 50 proc., o mikrofonas perkeltas, kad slopintų aidus. Korpuso apačia pagaminta iš keramikos ir safyro stiklo geresniam radijo bangų perdavimui, kuris pagerina mobiliojo ryšio priėmimo kokybę.

„Watch Series 4“ pagrindas yra nauja 2 branduolių 64 bitų platforma S4 lusto su atnaujintu grafikos valdikliu. Bendras sistemos veikimo našumas išaugo iki dviejų kartų. Kitas svarbus patobulinimas yra Bluetooth 5.0 belaidžio ryšio standarto integravimas. Įrenginio akumuliatoriaus veikimo trukmė išliko maždaug tokia pat: 18 valandų, o aktyviai treniruojantis įjungus GPS – 6 valandos.

Bendrovė ypatingą dėmesį skyrė sportui ir sveikatai. Naujasis šeimos atstovas šiuo klausimu tolokai pažengė į priekį. Įrengtas naujos kartos akselerometras ir giroskopas, o šių prietaisų matavimų diapazonas padidėjo dvigubai. Pasak gamintojo, jie gali užregistruoti iki 32G apkrovą ir dirbti 8 kartus greičiau, daug geriau sekti vartotojo judesių dinamiką, įskaitant atsitiktinį kritimą.

Pastaruoju atveju, jeigu „Apple“ laikrodžio savininkas liks nejudėdamas minutę, algoritmas informuos vartotoją fraze „atrodo, jūs sunkiai nukritote“, o tada automatiškai paskambins pagalbos tarnyboms ir praneš artimiesiems nurodydamas vietą. SOS signalas taip pat gali būti siunčiamas savarankiškai (tik LTE modeliuose). Žinoma, tai bus realizuota eSIM pagalba, kurios Lietuvos operatoriai neturi.

Širdies ritmo sekimo funkcija leis vesti žurnalą ir informuos vartotoją apie silpną pulsą ir prieširdžių virpėjimą. Tačiau tikrai nauja inovacija tapo elektrokardiogramos skaitymo sistemos integravimas, kuri pirmą kartą yra prieinamas vartotojams kaip individualaus vartojimo produktas. Vartotojui nereikia jokio specialaus pasiruošimo: pakanka atidaryti programą ir pridėti pirštą prie valdymo žiedo plokštumos – du elektrodai prietaiso apačioje tuo metu liečia kitą ranką. Visa procedūra trunka 30 sekundžių. Elektrokardiogramos duomenys ir jų analizė bei užrašai saugomi „Health“ programoje – jie gali būti išsiųsti gydytojui PDF formatu arba atspausdinti.

Sugebėjimas skaityti elektrokardiogramą leidžia įrašyti širdies darbo pobūdį negalavimo metu, tuo tarpu medicininės apžiūrose ne visada įmanoma nustatyti simptomus. „Apple“ laikrodžiai yra gavę JAV maisto ir vaistų administracijos sertifikatą, t.y. jie oficialiai yra medicininis produktas širdies ritmo srityje.

Bus prieinamos trys „Apple Watch Series 4“ versijos su aliuminio apdaila: sidabro, aukso ir pilkos spalvos, taip pat su nerūdijančio plieno korpusu: sidabrinė, juoda ir naujas aukso atspalvis. JAV laikrodis bus parduodamas nuo rugsėjo 21-osios, o išankstinių užsakymų priėmimas bus pradėtas jau šį penktadienį.

Pagrindinė versija su GPS iš pradžių bus platinama 26 šalyse ir kainuos $ 399, o LTE versija kainuos $ 100 brangiau. Pastaroji pateks į 16 šalių rinkas ir palaikys 34 mobiliojo ryšio operatorius. Trečiosios kartos laikrodis išlieka pardavime ir kainuoja $ 279.