Indiegogo svetainėje surinko virš 200 tūkst. dolerių kiniškus dronus parduodamas kaip savus

Ne paslaptis, kad daugelis minios finansavimo platformų projektų naudoja komponentus, o kai kuriais atvejais ir tik šiek tiek pakeistus Azijoje pagamintus prietaisus. Tačiau vienas žmogus surinko daugiau nei 200 tūkst. JAV dolerių tiesiog perparduodamas iš Alibaba.com įsigytus gatavus prietaisus.

Kinų svetainė Alibaba.com leidžia didmeninėmis kainomis užsisakyti nedideles prekių partijas, kurias galima nežymiai modifikuoti – pakeisti spalvą, etiketes ir sudėtingesnius pakeitimus. Tuo pasinaudojo Robertas Morrisonas, kuris tiesiog užsisakė dronų minėtoje svetainėje ir eksponavo juos kaip savo. Rinkdamas lėšas jų „gamybai“, asmuo aparatus perparduodavo kelis kartus brangiau.

Morrisono dronas
Morrisono dronas – 46 USD
Kinų dronas
Kinų dronas – 13 USD

Savo vardu jis pradėjo šešias lėšų rinkimo kampanijas, iš kurių keturios buvo sėkmingai užbaigtos surinkus keletą kartų daugiau pinigų nei buvo prašoma. Iš esmės, tokia veikla nėra neteisėta, bet yra ji pažeidžia finansavimo projekto Indiegogo vartotojo sutartį, kur Morrisonu jau susidomėjo. Vartotojai taip pat jaučiasi apgauti, nes analogiškus prietaisus galėjo gerokai pigiau įsigyti Kinijoje, o minios finansavimo svetainės lėšų negražina.

Internetinis portalas „Crowdfund Insider“ lėšų rinkimo kompanijas reklamuojančią bendrovę „Command Partners“ paprašė pakomentuoti situaciją. Gautame atsakyme reklamos agentūra tvirtina, kad Robertas Morrisonas registracijai yra padavęs virš 20 patentų, kurie jau daugiau kaip 18 mėnesių laukia patvirtinimo iš USPTO (United States Patent and Trademark Office) ir apkaltino kinus nukopijavus kūrėjo dronus.