Bepilotės skraidyklės jau pristato siuntas

„DPD Lietuva“ valdytojai – bendrovė „GeoPost“ jau dvejus metus atlieka tarptautinės siuntų pristatymo  bandymus tam, kad sukurti inovatyvius siuntų pristatymo būdus. Ir jie sėkmingai pasiekė savo tikslą – siuntinius jau galima pristatyti ir bepilotėmis skraidyklėmis.

„Ši automatizuota bepilotė skraidyklė, gebanti pristatyti siuntą, įrodo, kad ieškome alternatyvių siuntų gabenimo būdų remdamiesi inovacijomis ir eidami išvien su skaitmeniniu pasauliu. Bepiločių skraidyklių panaudojimo galimybės yra didžiulės – tereikia nuolat ieškoti, bandyti, eksperimentuoti. Techninis bepiločių siuntas pristatančių skraidyklių tobulinimas yra ilgas procesas, tačiau inovacijos – mūsų ateitis“, – teigia „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Bandymai įgyvendinti siuntinį pristatančios bepilotės skraidyklės idėją buvo prasidėti 2014 metais. Praėjus vieneriems metams dronas parodė savo sugebėjimus – už 14 km esančiam adresatui, pristatė 1,5 kg sveriančią siuntą.

Šiuo metu bepilotė skraidyklė jau gali pasiekti adresatą, esantį už 20 km, o gabenama siunta gali sverti iki 3 kg.  Dronas gali skristi 30 km/h greičiu.

Kartą per savaitę ši bepilotė „DPDgroup“ skraidyklė skraido 15 km maršrutu Pietų Prancūzijoje esančiame Provanso regione.

Didžiausias šio sprendimo privalumas yra tai, kad bepilotės skraidyklės suteikia galimybę siuntinius nugabenti į izoliuotas ar laikinai nepasiekiamas vietas, pavyzdžiui, salas, kalnuotas ar kaimo vietoves, taip pat pristatyti siuntas, kai ribojamas eismas arba tuo atveju, kai reikia įveikti tam tikrą atstumą esant nepalankioms oro sąlygoms.

Pamatyti, kaip atrodo ir siuntas pristato bepilotė skraidyklė galite žemiau esančiame vaizdo įraše.