Geriau įsigyti gatavus baldus ar užsisakyti jų gamybą?

Spintų, sekcijų, sofų ir komodų trūkumo parduotuvėse nėra, tačiau ne visi perka gataviems sprendimams ir pirmenybę teikia individualių baldų gamybai. Pamąstykime, ar tai prasminga.

Tas pats, bet su pakeistais elementais

Interjero elementai, pagaminti atsižvelgiant į kliento pageidavimus, turi savo privalumų ir trūkumų, tikina dauguma ekspertų

Privalumai:

Jūs galite pasirinkti medžiagą, spalvą, tekstūrą, o tai leidžia užsisakyti lovą ar sofą po buto remonto, nes tokiu atveju baldai harmoningai derės interjere.

Sekcija ar spinta tiksliai tilps kambaryje, net jei išplanavimas toli gražu nėra tobulas. Pavyzdžiui, svetainė yra trapecijos formos (tokie variantai dažnai pasitaiko naujos statybos namuose).

Užsisakius baldų gamybą galima keisti lentynų aukštį ir spintelių dydžius atsižvelgiant į kliento pageidavimus augimą. Pavyzdžiui, vyriškų ir moteriškų rūbų saugojimui skirta spinta gali būti suprojektuota taip, kad viena pusė bus skirta vien kostiumams, kurie turėtų būti pakabinti ant pakabos. Jau nekalbant apie nestandartinį miegamosios sofos ilgį. Samprata, kad itin didelio ūgio žmonės dažnai negali rasti tinkamo gatavo modelio.

Jei garantinio laikotarpio metu kuri nors baldų dalis suges ar sulūš, gamintojas pakeis jį greitai, nes sandėlyje visada atsiras būtinas elementas. Gatavų baldų reikalingų detalių dažnai tenka ieškoti savarankiškai.

Trūkumai

Baldai pagal užsakymą dažniausiai gaminami tam tikrai patalpai. Jei planuojate greitai persikelti, pasiruoškite tam, kad virtuvės baldus arba sofą turėsite palikti sename bute. Į naują baldai gali tiesiog netiks. Net jei matmenys leis, papildomas išmontavimas ir surinkimas gali sugadinti idealią išvaizdą.

Dažnai klientas pasirenka retas spalvas arba neįprastas apmušalų medžiagas. Jei tokie baldai bus sugadinti, bus sunku ir brangiai išspręsti situaciją, be to teks ilgiau laukti, kol gamintojas užsakys reikiamą elementą. Labiausiai tikėtina, kad ji bus įvertinta daugiau, nes vienintelė kopija visada parduodama brangiau nei visa partija.

Baldų gamybos trukmė yra gana ilga. Be to, ne visi gamintojai sąžiningai vykdo savo įsipareigojimus bei pažeidžia pristatymo laiką arba parenka žemesnės nei iš pradžių reikalaujamos kokybės medžiagas.

Tipinis projektas

Pagal užsakymą pagaminti baldai taip pat turi stipriąsias ir silpnąsias puses. Gatavų baldų kaina dažnai yra gerokai žemesnė už užsakytų. Todėl, jei butas yra didelis ir nėra reikalo išnaudoti kiekvieną erdvės centimetrą, galite sutaupyti. Taip pat tinka standartinis variantas, jei nėra nukrypimų nuo standartinio išdėstymo kambaryje. Dauguma gamintojų gamina specialius serijinius baldus namams. Nebūtina permokėti jei reikalingas tik staliukas ar komoda.

Gatavus baldus galima parsivežti tiesiog pirkimo dieną. Taip pat nebūtina įtraukti fantazijos – gamyklos dizaineriai jau įgyvendino projektą. Žinoma, pagal užsakymą pagaminti baldai taip pat bus suprojektuoti specialisto, tačiau jis klientui užduoda daug klausimų. Galų gale, pirkėjas turi priimti galutinį sprendimą dėl spalvos, formos ir komplektacijos.

Tenka susitaikyti su tuo, kad gatavų baldų komplektacija nėra visiškai tokia, apie kurią svajojome. Jeigu kambarys yra toli nuo idealo, pavyzdžiui, virtuvė yra labai maža, pasirinkti baldų komplektą, kuris galėtų vizualiai padidinti erdvę, bus labai sunku. Taip yra ir su individualiais poreikiais. Pavyzdžiui, standartinis virtuvės komplektas paprastai turi gana didelę darbo zoną. Bet ar ji reikalinga ar senam viengungiui arba darboholikui, kuris retai gamina maistą namuose? Tokie klientai paprastai nori, kad virtuvėje būtų baras  arba daugiau vietos atitektų buitinei technikai.

Kur galima sutaupyti?

Norite užsisakyti baldus, bet Jūsų biudžetas yra ribotas? Sumažinti išlaidas dažniausiai įmanoma.

Pasistenkite atsisakyti madingų detalių, nes jos padidina kainą maždaug 30%. Pavyzdžiui, spintos su suapvalintais fasadais visada kainuoja brangiau nei įprastos.

Stalčiuose, kurių nenaudosite visą laiką, galite atsisakyti automatinio uždarymo mechanizmo. Visa tai nereiškia, kad verta taupyti kokybės baldų sąskaita: fiksavimo mechanizmai turi būti patikimi, nes priešingu atveju pakeitimo, taigi ir papildomų išlaidų, išvengti nepavyks.

Pagalvokite, gal būtų geriau paprašyti dviejų 50 cm virtuvės spintelių, negu keturių 25 cm? Funkcijas jos atliks tos pačias, tačiau bendras vaizdas bus šiek tiek kitoks. Tačiau už keturias mažas spinteles teks sumokėti beveik dvigubai daugiau nei už dvi didesne.

Iš dirbtinio akmens pagamintą stalviršį galima pakeisti vandeniui atsparia drožlių plokšte, kuri yra keturis kartus pigesnė, tačiau pasižymi panašiomis savybėmis.

Vartotojo atmintinė

Jei norite užsisakyti baldus, įsitikinkite, kad jūsų reikalavimai yra aiškiai nurodyti sutartyje. Spalva negali būti apibrėžtas tik žodžiais „riešutų“ ar „ąžuolo“, nes egzistuoja daug atspalvių, kurie nurodomi skaičiais. Gamybos terminas gali būti nurodytas kalendorinėmis ir darbo dienomis. Prieš skųsdamiesi dėl uždelsto prekių pristatymo, įsitikinkite, kad būtent tai yra parašyta sutartyje. Jei gamintojas tikrai vėluoja, parašykite pretenziją. Už pažeidimą baldžiai turėtų sumokėti baudą (įsitikinkite, kad ši sąlyga nurodyta sutartyje).

Beje, pretenziją verta pateikti ir jei gatavas produktas turi trūkumų. Taip bus įmanoma grąžinti baldus arba reikalauti juos pakeisti ar pašalinti atsiradusius defektus įmonės sąskaita. Pastarasis sprendimas yra idealus gamintojui, nes vėliau bus sunku parduoti spintą arba virtuvės komplektą, pagamintą konkretaus dydžio patalpai. Nesutikite iš karto visiškai apmokėti užsakymą, net pasitaiko atvejų, kad baldžiai gavę pinigus neskuba įgyvendinti projekto.