Dvi pigios planšetės su „Windows 10“ – „Cube iWork8“ ir „Chuwi Hi8 Pro“: kurią pasirinkti?

Nuo „Windows 8.1“ išleidimo „Intel Atom Bay Trail“ planšetės su „Windows“ operacine sistema vis labiau populiarėja. Nuo praėjusių metų pradžios šie prietaisai mus džiugina savo lengvumu, kompaktišku dydžiu, santykinai dideliu našumo ir ilgai dirbančia baterija. Kartu su beveik neribotomis operacinės sistemos galimybėmis šios naujos kartos planšetės gali būti rimtas konkurentas „Android” ir „iOS” prietaisams. „Windows“ yra puikiai valdoma klaviatūra ir pele, tačiau su jutikliniais ekranais ne viskas vyksta sklandžiai, kadangi programų kiekis „Windows Store“ vis dar per mažas, lyginant su „Google Play“ ir „App Store“, o įprastos programos ne visada tinkamai veikia su lietimui jautriu ekranu ir jų naudojimo patogumas dažnai kelia abejonių.

Praėjusių metų pavasarį „Microsoft“ paskelbė, kad „Windows 8.1“ bus nemokamas visiems prietaisams su mažesnė nei 9 colių įstrižaine. Šis sprendimas privedė prie, kad Kinijos rinkoje pasirodė daug pigių „Windows“ planšečių. Kai kurie gamintojai žengė dar toliau ir pristatė planšetinius kompiuterius su dviem operacinėmis sistemomis – „Android” ir „Windows“

Tačiau ši perspektyvi idėja atstūmė nemažai potencialių vartotojų nepatogiu perjungimu tarp operacinių sistemų – išjungus įrenginį, reikėjo palaikyti nuspaudus garso ir įjungimo mygtukus. 2014 metų pabaigoje OS perjungimas tapo daug patogesnis ir nuo tada rinkoje pasirodė daugiau dual-boot planšečių, tame tarpe šios apžvalgos herojai „Cube iWork8“ ir „Chuwi Hi8 Pro“.

Techninės charakteristikos

Cube iWork8Chuwi Hi8 Pro
 CPUIntel Atom x5-Z8300 64bit (Intel Cherry Trail Z8300) Quad Core 1.44GHz (iki 1.84GHz) Intel Atom x5-Z8300 64bit (Intel Cherry Trail Z8300) Quad Core 1.44GHz (iki 1.84GHz)
 GPU  Intel HD Graphics Gen 8 Intel HD Graphics Gen 8
 RAM + ROM: 2GB + 32GB 2GB + 32GB
 TF kortelė  iki 32GB  iki 64GB
 Ekranas 8.0″, 1280 x 800 WXGA ,IPS 8.0″, 1920 x 1200 WXGA ,IPS
 OS Windows 10 ir Android  Windows 10 ir Android
Kameros Pagrindinė: 2.0MP, HD video, Priekinė: 2.0MP Pagrindinė: 2.0MP, HD video, Priekinė: 2.0MP
Bevieliai ryšiaiBluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11n Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11n
Baterija3300mAh4000mAh
Matmenys214х127х9.8 mm 211,2 х 123 x 9,6 mm
Svoris340 g 304 g
KainaApie 72 € Apie 85 €
ParduotuvėCube iWork8 (tik „Windows 10”) Chuwi Hi8 Pro (tik „Windows 10”)

 

 

„Cube iWork8“

Su 214х133х9.8 mm matmenimis ir 340 g svoriu „Cube iWork8“ nepretenduoja į lengviausio ir ploniausio titulą, tačiau tarp „Windows“ planšetinių kompiuterių jis yra pakankamai kompaktiškas. Prietaiso korpusas plastmasinis su sidabro spalvos apvadu, o jo surinkimo kokybė pakankamai gera, nors, žinoma neprilygsta brangiems flagmanams. Fiziniai įjungimo, „Home“ ir garso mygtukai pakankamai jautrūs ir turi patogią eigą.

Cube iWork8
Cube iWork8

„iWork8“ siūlo daugiau ryšio galimybių nei dauguma konkurentų. Micro HDMI jungtis leidžia prijungti išorinį monitorių arba televizorių, o tai išplečia planšetės panaudojimo galimybes ir suteikia pranašumą. Taip pat yra atskira įkrovimo jungtis, todėl kraunant prietaisą mikro-USB bus galima panaudoti kitų prietaisų prijungimui. Bluetooth 4.0 ir Wi-Fi 802.11n bevielių ryšių sąsajos veikia stabiliai.

Blizgus 8 colių IPS ekranas turi 1280×800 pikselių rezoliuciją ir 16:10 kraštinių santykį. Pikselių tankis yra tik 188 dpi, kuris gerokai atsilieka nuo šiuolaikinių „Android“ flagmanų, bet tam, kad įžiūrėti atskirus pikselius, reikia pasistengti. Maksimalus ryškumas siekia 344 cd/m² o apšvietimas paskirstytas gana tolygiai – ryškumo skirtumai plika akimi vos matomi. Ryškumo lygis gali būti reguliuojamas naudojant grafinius slankiklius, tačiau nėra automatinio reguliavimo pagal aplinkos apšvietimą.

Cube iWork8
Cube iWork8

Pagal „Home“ mygtuko, kameros ir logotipo padėtį galima spręsti, kad gamintojas tikėjosi, jog prietaisas bus daugiausia naudojamas horizontalioje padėtyje. Toks režimas bus daug patogesnis naudojant „Windows“ OS, o „Android“ labiau tinka portretinė padėtis. „iWork8“ nustebino sąlyginai švariu ir stipriu garsu.

Pagrindinis šio planšetės privalumas yra tai, kad jis dirba su „Windows“ ir „Android“. Gamintojas nekūrė savo sąsajos, todėl gauname švarias operacines sistemas. Nedžiugina 32 GB eMMc vidinės atminties padalinimas į 2 dalis. Kiekviena OS turi savo, kitai neprieinamą atminties dalį, kurios vartotojams neleidžia netyčia pašalinti svarbių sisteminių kitos operacinės sistemos failų.

Po prietaiso įjungimo turite 10 sekundžių norimos sistemos pasirinkimui. Praleidus šį terminą pasikraus paskutinį kartą veikusi OS. Perjungti operacines sistemas lengva: jei jums reikia pereiti iš „Windows“ į „Android“ tiesiog paspauskite ir laikykite įjungimo mygtuką ir pasirodžiusiame lange „Windows“. Jei norite sugrįžti į „Android“, paspauskite nuorodą „Win to Android” ir pasirinkite „Switch to Android”.

„iWork 8“ gavo keturių branduolių 64 bitų „Intel Atom x5-Z8300“ procesorių su 1,4 GHz dažniu ir 2GB RAM, kurių pilnai pakanka „Android“ ir daugeliui „Windows“ programų. Planšetė labai greitai paleidžia visas „Google“ OS programas, įskaitant reiklius 3D žaidimus. „Windows“ veikimas ir valdymas taip pat pakankamai sklandus, kaip ir multimedijos atkūrimas bei „sunkių“ interneto puslapių naršymas. Tačiau paleidus reiklias „Windows“ programas planšetė „susimąsto“ ilgiau.

Planšetinį kompiuterį maitina 3300mAh talpos baterija, kurios pakanka iki 5 valandų video atkūrimo, arba visai dienai įprastinio naudojimo.

„iWork8“ turi dvi 2MP kameras, kurių nuotraukų kokybė apgailėtina net ryškioje šviesoje, na, bet už 72€ kainą tikėtis visapusiškai gero prietaiso būtų naivu.

„Chuwi Hi8 Pro“

„Chuwi Hi8 Pro” lyginant su „Cube iWork8” yra siauresnis, žemesnis, lengvesnis ir plonesnis. Skaitant jį laikyti viena ranka patogu, o nedidelis svoris nevargina. Korpusas pagamintas iš plastiko su malonia liesti tekstūra, ant kurios nelieka pirštų atspaudų. Surinkimo kokybė vidutinė: aiškių trūkumų nematyti, tačiau paspaudus planšetė šiek tiek girgžda.

Chuwi Hi8 Pro
Chuwi Hi8 Pro

„Cube iWork8″ gavo 8” 1920×1200 raiškos ekraną su 283 PPI ir 16:9 kraštinių santykiu, kuris labiau tiks filmų peržiūrai, tačiau aukštesnė rezoliucija sunaudoja daugiau energijos. Matrica turi pakankamą ryškumo rezervą, o apžvalgos kampai pakankami – žiūrint net smailiu kampu vaizdas išlieka ryškus o spalvos natūralios.

Našumo galimybėmis abi planšetės labai panašios, dėl naudojamo to paties procesoriaus ir vienodos RAM talpos.

Nedžiugina plastikinė ekrano danga, kuri greitai susibraižo, todėl gamintojas iš karto užklijuoja apsauginę plėvelę. Tarp trūkumų taip pat galima paminėti aukštą planšetės temperatūrą, esant didelėms apkrovoms, laimei prietaisas dėl to „neužlūžta”.

Chuwi Hi8 Pro
Chuwi Hi8 Pro

4000mAh akumuliatorius pažaisti leis tik 2,5 valandos, o pažiūrėti filmus per Wi-Fi galėsite 3 val. Planšetinis kompiuteris taip pat neturi nei 3G, nei GPS. Aplamai, „Chuwi Hi8 Pro” gali būti neblogas biudžetinis pasirinkimas, jei nėra labai svarbu autonomija ar nuotraukų kokybė.