Pirmas funkcionalus biuro programų paketas, skirtas „Android“ planšetėms

Ekspertų duomenimis, iki šių metų pabaigos pasaulyje bus virš milijardo vartotojų, naudojančių planšetinius kompiuterius, ir tai yra dvigubai daugiau nei prieš trejus metus. Tačiau planšečių patogumą ir pritaikomumą verslo poreikiams iš esmės lemia joms skirtos programos, leidžiančios atlikti su kompiuteriu tapusius įprastus veiksmus.

Technologijoms pažengus į priekį, planšetinis kompiuteris nebėra tik įrenginys, skirtas prisijungti prie el. pašto ar naršyti internete. Prieš kelerius metus atlikto „Eurostat“ tyrimo rezultatai atskleidė, kad Lietuvoje verslo organizacijos suteikia savo darbuotojams nešiojamus įrenginius (planšetinius kompiuterius, išmaniuosius ir verslo telefonus), kad jie galėtų prisijungti prie el. pašto (90 proc.), naršyti internete (92 proc.), pasiekti ir redaguoti dokumentus (49 proc.) bei naudoti verslo programas (33 proc.).

„Darbas su dokumentais yra nemenkas iššūkis mažiesiems įrenginiams – išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams. Dažnai tenka girdėti, kad jiems skirtos programėlės nepatogios vartotojui, iškraipo dokumento turinio formatavimą, turi nepakankamai funkcijų“, – sako „SoftMaker“ programas pristatančios bendrovės „Baltimax“ produktų vadovas Deividas Švėgžda.

Vokietijos programinės įrangos kūrėjos „SoftMaker“ specialiai „Android“ planšetiniams kompiuteriams skirtas biuro programų paketas „SoftMaker Office HD“ turėtų įveikti verslo keliamus darbo su dokumentais iššūkius. Tai vienintelis toks sprendimas planšetėms, kuriame išlaikytas įprasto biuro programų paketo funkcionalumas, todėl planšete kurtų ar redaguotų dokumentų nereikės papildomai redaguoti kompiuteriu.

SoftMaker Office HD

„Office HD“ vartotojams siūlo tris atskiras programas dokumentų kūrimui ir redagavimui, kurios yra visiškai pritaikytos liečiamiems ekranams. Kiekviena biuro paketo programa yra suderinama su analogiška „Micosoft office“ programa. Tad vartotojai gali atidaryti, išsaugoti ir dirbti su tais pačiais dokumentais be jokių formatavimo iškraipymų – tiek su senesniais formatais DOC, XLS ir PPT, tiek su naujaisiais DOCX, XLSX ir PPTX.

Naudojant tekstinių dokumentų programą „Textmaker HD“, galima automatiškai tikrinti rašybos klaidas 17 kalbų, įterpti komentarus ir sekti turinio pakeitimus, taip pat kurti išnašas, pridėti iliustracijas ir atlikti paiešką pagal žodį, kurti diagramas.

Skaičiuoklių programa „Planmaker HD“ turi visas įprastas skaičiavimo funkcijas, leidžia kurti diagramas pasirenkant iš 80 siūlomų 2D ir 3D variantų. Profesionalus nudžiugins galimybė su planšetiniu kompiuteriu dirbti su suvestinėmis lentelėmis, duomenų konsolidavimo ir grupavimo funkcijos. Programa lengvai palaiko itin dideles skaičiuokles su daugiau nei milijonu eilučių ir 16 tūkst. stulpelių.

Prezentacijų kūrimui ir redagavimui skirta „Presentations HD“ leidžia į skaidres įterpti multiplikaciją, garsus ir muziką, kurti skaidrių perėjimo efektus. Vartotojai šioje programoje ras visus įprastus „Microsoft PowerPoint“ dizaino elementus, įskaitant šablonus, spalvų schemas, lenteles, diagramas ir multimedijos objektus.

Visos trys „Android“ planšetėms skirtos „SoftMaker Office HD“ programos turi dokumentų eksportavimo į PDF funkciją ir leidžia prisijungti prie „Dropbox“, „OneDrive“, „Google Drive“ ir „Evernote“ tiesiai iš programų. „Office HD“ šiemet buvo įvertinta kaip geriausia verslo programa britų technologijų portalo „The Inquirer“ rengiamuose „Tech Hero“ apdovanojimuose.

Vartotojams prieinama ir nemokama „SoftMaker Office HD“ versija „SoftMaker Office HD Basic“, kurios programas nemokamai galima atsisiųsti iš „Amazon Appstore“ ir „Google Play“. Nemokamose versijose prieinami ne visi programų funkcionalumai, veikia tik pagrindinės funkcijos.