„Corning Gorilla Glass 5“ yra mažiau atsparus įbrėžimams už savo pirmtaką

Naujasis stiklas „Corning Gorilla Glass 5“ yra mažiau atsparus įbrėžimams už savo pirmtaką. „Youtube“ kanalas JerryRigEverything paviešino vaizdo įrašą, kuriame, naudodamas specialius įrankius, išbandė „Samsung Galaxy Note 7“ atsparumą įbrėžimams. Autorius pažymi, kad dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų subraižomi panaudojus šeštą iš septynių lazdelių, tačiau „Gorilla Glass 5“ „palūžo“ jau po trečio kietumo lygio įrankio panaudojimo. „Samsung Galaxy Note 7“ taip pat nemaloniai nustebino tuo, kad subraižius „namų“ mygtuką, nustoja tinkamai veikti pirštų atspaudų skeneris, nors dauguma išmaniųjų tokį „sužalojimą“ ištveria garbingai.

Mūsų kolegos iš „Android Authority“ nustebo dėl tokios „Corning“ pasididžiavimo kokybės, todėl gamintojo paprašė pakomentuoti bandymo rezultatus ir sulaukė labai netikėto atsakymo. „Corning“ pareiškė, kad trečio kietumo lygio lazdelė nesubraižė stiklo – tai jos smaigalys nusitrynė į ekraną, o ant paviršiaus likusios metalo dalelės sukūrė įbrėžimų iliuziją! Tačiau šis paaiškinimas žurnalistų neįtikino, kadangi vaizdo įraše matyti, jog kiekvienas kietesni įrankis palieka aiškesnius pėdsakus ant stiklo. „Corning“ specialistas tai bandė paaiškinti tokiu pasisakymu:

„Yra priklausomybė nuo medžiagų kietumo skirtumo, bet, visų pirma, spaudimas yra labai svarbu. Todėl daug labiau paspaudus minkštą lazdelę galima pasiekti tokį rezultatą, kaip su kieta naudojant mažesnę jėgą. Spaudimo jėgos ir kontaktuojančių medžiagų kietumo skirtumo derinys nulemia perkėlimą.“

Tačiau „JerryRigEverything“ įraše matyti, kaip autorius medžiagos gabalėliu patrina įbrėžimą, tačiau pastarasis neišnyksta. Gamintojo atstovas ir čia nesutriko, tikindamas, jog metalo daleles gali būti labai sunku nuvalyti.

Pristatymo metu „Corning“ gyrėsi dukart už ankstesnės karto stiklą didesniu „Gorilla Glass 5“ atsparumu smūgiams, tačiau bandymai ir šioje srityje neparodė nieko stebuklingo: „Samsung Galaxy Note 7“ stiklas įskilo jau po pirmo kritimo.