ASUS ZenFone Max Pro (M1) apžvalga: pirmasis gamintojo išmanusis telefonas su švariu Android

ASUS po ne itin sėkmingų eksperimentų su „Intel“ vėl atsigręžė į „Qualcomm“ ir nusiteikė gana agresyviai konkurentų atžvilgiu: po patraukliu kainos ir galimybių santykiu pasižyminčių „ZenFone 5“ ir „ZenFone 5Z“ pasirodė išmanusis telefonas su gremėzdišku pavadinu „ZenFone Max Pro (M1)“, kuris be priimtinos kainos gali pasiūlyti gryną „Android“ ir itin talpią bateriją. Taivano gamintojas, atrodo, surado teisingą kelią kovoje dėl aukščiausių pozicijų persotintoje išmaniųjų telefonų rinkoje. Pirmiausia tam turėtų padėti už protingą kainą platinami pažangūs modeliai „ZenFone 5“ ir „ZenFone 5Z“  bei visiškai savarankiškai besivystanti „Zenfone Max“ šeima.

Žiūrint į specifikacijas, „ASUS ZenFone Max Pro (M1)“ atrodo pajėgus surasti savo pirkėją kainų segmente iki 250 €. Jame naudojama „Qualcomm Snapdragon 636“ platforma, dviguba kamera, madingas šešių colių 18:9 formato ekranas, NFC ir 5000 mAh baterija. Tačiau svarbiausia – jis yra pirmasis „Zenfone“ su švariu „Android“ (8.1.0 Oreo) be firminės sąsajos „Zen UI“.

Dizainas, ergonomika ir programinė įranga

ASUS ZenFone Max Pro M1

„ASUS ZenFone Max Pro“ dizainas pasižymi paprastu stiliumi su pailgu ir siauru ekranu be išpjovos, kuklių spalvų metaliniu korpusu su plastikiniais intarpais galuose. Jokio išskirtinio grožio čia nerasite, tačiau praktiškumo požiūriu tai nėra blogiausias sprendimas. Sidabro spalvos metalinis dangtelis yra labai atsparus mechaniniams pažeidimams ir nesiteplioja, tačiau mūsų testuojama tamsi versija pirštų atspaudus renka gana noriai, žinoma, ne taip kaip stikliniai išmanieji. Priekinis skydelis padengtas grūdintu stiklu su efektyvia oleofobine danga ir gerai apsaugotas įbrėžimų. Tarp stiklo ir metalo įdėtas plastikinis intarpas, kuris kritimo atveju sumažina dūžio tikimybę.

„ASUS ZenFone Max Pro“ sudėtinga valdyti viena ranka, nes jo matmenys (159 × 76 × 8,45 mm) ir ekrano rėmeliai yra gana masyvūs, todėl pirštas sunkiai pasiekia kampus. Kišenėje prietaisą nešioti taip pat nėra malonu ir dėl to, kad jis sveria 180 g. Šiuos trūkumus galima pateisinti 5000 mAh baterijos talpa. Virš ekrano įtaisyta priekinė kamera, aplinkos šviesos jutiklis, garsiakalbių grotelės ir būsenos LED indikatorius.

Plastikiniai korpuso intarpai užtikrina  kokybišką darbą ne tik ryšių antenų, bet taip pat ir NFC. Taigi, „Max Pro“ gali būti naudojamas bekontakčių mokėjimų terminaluose, kurie pamažu skverbiasi į Lietuvą. Tai vis dar yra reta išimtis tarp vidutinio segmento išmaniųjų telefonų. Kinijos įmonės dažnai tiesiog ignoruoja šią galimybę. Kinijoje, kaip ir Indijoje, bekontaktinis mokėjimas atliekamas naudojant QR kodus, todėl NFC įtaisuose nereikalaujama.

Kameros blokas sėkmingai tilpo korpuse ir tik labai nedaug išsikišęs virš jo. Taip sumažėja tikimybė jį subraižyti. Kitais atžvilgiais „ZenFone Max Pro“ maketavimas atitinka tipišką išmanųjį telefoną – fiziniai mygtukai dešinėje pusėje, operatoriaus ir atminties kortelių lizdas kairėje, o jungtys įtaisytos apačioje.

Pirštų atspaudų skaitytuvas yra toje pačioje tinkamiausioje galinio skydelio vietoje – pirštas ten patenka savo natūralioje padėtyje. Skeneris pagrįstas standartiniu talpiniu jutikliu. Veikia jis pakankamai greitai ir tiksliai atpažįsta savininką. Taip pat galite atrakinti išmanųjį telefoną naudodami veido atpažinimo funkciją – ši galimybė yra prieinama visose išmaniuosiuose telefonuose su „Android 8.0 Oreo“. Vartotojo autentifikacijai čia naudojama priekinė kamera, todėl neverta tikėtis teisingo veikimu esant silpnam apšvietimui, be to, šią apsaugą galima apeiti naudojant paprastą fotografiją.

Kaip jau minėjau, „ASUS Zenfone Max Pro“ (M1) neturi firminės sąsajos, o tik standartinę operacinę sistemą „Google Android 8.1.0 Oreo“. Tai ASUS eksperimentas, kuris nereiškia, kad Taivano gamintojas išsižada ZenUI. Bendrovė tik tiria rinką tokiu būdu bandydama pirkėjų požiūrį į tai. Atsisakius daugybės iš anksto įdiegtų programų, pats vartotojas gali nuspręsti, ką jis nori įdiegti į savo išmanųjį telefoną.

Ši laisvė niekuo neapribota. Trys ASUS programėlės vis dėlto buvo įdiegtos: diktofonas, FM radijas ir skaičiuotuvas. Programoje „Android One“ išmanusis nedalyvauja, taigi vartotojas negaus atnaujinimų vienas iš pirmųjų, tačiau jie turėtų ne daug atsilikti nuo „Nokia“ ar „Google Pixel“ savininkų. Operacinė sistema veikia labai greitai, tačiau nėra tokios plačių nustatymo galimybių kaip ZenUI. Nepatiko pernelyg laisvas greitos prieigos piktogramų išdėstymas – jas buvo galima sutalpinti viename skirtuke. Taip pat nevykusiai parinkta aktyvių programų uždarumo mygtuko vieta – atidarius daugiau programėlių, jis uždengiamas, be to, mygtuką sunku pasiekti, nes jis yra ekrano viršuje.

Ekranas ir garsas

„ASUS Zenfone Max Pro (M1)“ įdiegtas 6 colių 18:9 formato ekranas, kurio skiriamoji geba siekia 2160 × 1080 vaizdataškių. Pastarųjų tankis yra 403 taškai colyje. Tai galima vadinti tipišku šiuolaikiniu sprendimu – nėra čia jokio neeilinio ryškumo, tačiau pikselizacija diskomforto nesukels. Ryškioje saulės šviesoje vaizdas atrodo blyškus ir sunkokai įžiūrimas. Oleofobinė danga, kaip jau minėjome aukščiau, tikrai gera. Ekranas taip pat turi poliarizuojančią plėvelę ir jutiklinį sluoksnį, kuris reaguoja į dešimt prisilietimų vienu metu. Pirštinių darbo režimas gali būti įjungtas  nustatymų meniu.

IPS matrica pasižymi gerai žinomais privalumais ir trūkumais – vidinis kontrastas ir puikūs matymo kampai. Galite reguliuoti spalvos temperatūrą, bet rimtai pakeisti spalvos pobūdį nepavyks.

ASUS giriasi garsiakalbiu su penkiais neodimio magnetais ir pažangiu stiprintuvu. Tai yra gamintojo išmaniesiems būdingas pakankamai aukštas lygis. Garsiakalbio skleidžiamas garsas yra švarus, gana stiprus, bet klausytis muzikos su šiuo išmaniuoju telefonu nepatarčiau. Ausinėse kokybė tinkama, įskaitant belaidea, nes aptX  duomenų perdavimo standartas palaikomas.

Techninė įranga ir našumas

„ASUS Zenfone Max Pro (M1)“ be švaraus „Android“ pateikė ir antrąją staigmeną – platformą „Qualcomm Snapdragon 636“. Pastaroji įdiegta ir bemaž dukart brangesniame „Zenfone 5“. Mobiliosios platformos sudėtyje yra aštuoni 1,8 GHz „Kryo 260“ branduoliai ir grafikos posistemė „Adreno 509“ su 720 MHz dažniu. Pagaminta taikant 14 nm technologiją. Nepaisant mažesnio nei „Snapdragon 630“ taktinio dažnio, našumas labai išaugo. Ši platforma 2018 m gali tapti pati populiariausia vidutinės klasės išmaniuosiuose telefonuose.

Išsamios specifikacijos ir testo rezultatai:

„Snapdragon 636“ leidžia tikėtis rimtų grafikos parametrų bet kuriame mobiliajame žaidime ir labai greito darbo su pagrindinėmis programomis. Stabilumo ir perkaitimo problemų per savaitę nepasitaikė – tam taip pat padeda labai „lengva“ operacinė sistema.

Yra dvi „Max Pro“ versijos – su 3 GB operatyviosios ir 32 GB vidinės atminties bei 4/64 GB modifikacija. Šiuolaikinio išmaniajam telefonui to ne visuomet pakanka, tačiau apribojimus galima išplėsti su iki 2TB talpos microSD” atminties kortele. Čia naudojamas trijų sekcijų kortelių lizdas: vienu metu galite įdiegti dvi SIM korteles ir atminties kortelę.

Ryšiai

„Zenfone Max Pro (M1)“ leidžia vienu metu naudoti dvi nano SIM korteles, be to abu lizdai dirba 13 kategorijos LTE tinkluose, todėl duomenų perdavimo sparta siekia 400 Mb/s. Visi reikiami dažniai yra.

Beveik visi belaidžiai moduliai savo vietose: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 b / g / n (tik 2.4 GHz), taip pat jau minėtas NFC. Trūksta tik infraraudonųjų spindulių prievado, skirto dirbti su buitine technika.

Navigacijos modulis veikia su GPS (A-GPS), GLONASS ir BeiDou sistemomis. Ryšio su palydovais nustatomi greitai ir tiksliai – „Zenfone Max Pro (M1)“ galima saugiai naudoti kaip navigaciją.

Kameros

Išmanusis gali pasigirti dviguba galine kamera su pagrindiniu 13 megapikselių moduliu (ƒ/2.2), tačiau papildomas 5 MP modulis nėra plataus kampo arba išplečiantis dinaminį diapazoną, o tik padeda sulieti foną, kuomet programinės įrangos pagalba kuriamas Bokeh efektas. Fotoaparatas naudoja fazinį automatinį fokusavimą, kuris veikia gana patikimai tiek esant įprastam apšvietimui, tiek tamsoje.

Kameros sąsaja pasižymi didelėmis piktogramomis, aiškia navigacija, įvairiais režimais ir filtrais, tačiau nėra rankinio režimo su galimybe įvesti norimus parametrus. Tačiau yra virtualus horizontas, kuris filmavimo metu rodomas pagal nutylėjimą.

Nuotraukų kokybe „Zenfone Max Pro (M1)“ nenustebino, tačiau išmanusis telefonas gali užtikrinti pakankamai aukštą lygį įprastomis apšvietimo sąlygomis: padorus spalvų atkūrimas, priimtinas dinaminis diapazonas ir detalizacija. Esant nepakankamam apšvietimui trūksta pralaidesnės diafragmos. Išmanusis telefonas gali filmuoti vaizdo įrašus, kurių didžiausia raiška siekia 3840 × 2160 taškų, o dažnis – 30 kadrų per sekundę.

8 MP priekinė kamera taip pat gavo ƒ/2.2 diafragmą, tačiau neturi automatinio fokusavimo ir blykstės. Įprasto apšvietimo sąlygomis fotografavimo kokybė tinkama socialiniams tinklams. Nuotraukų pavyzdžius rasite čia.

Autonominis darbas

„Asus Zenfone Max Pro (M1)“ turi net 5000 mAh (19 Wh/h , 3.8 V) talpos bateriją. Nepaisant to, kad naudojamas didelis šešių colių LCD ekranas, akumuliatorius užtikrina  išmaniojo telefono autonomiją visą dieną net naudojant labai intensyviai. Tam taip pat daro teigiamą poveikį energijos vartojimo efektyvumu išsiskirianti platforma „Snapdragon 636“ ir švari operacinė sistema.

Atkuriant HD vaizdo įrašą, įjungus belaidžius ryšius ir nustačius maksimalų ekrano ryškumą „Max Pro“ išgyvena beveik vienuolika valandų – rezultatas tikrai įspūdingas. Naujasis ASUS tikrai nusipelnė ilgai veikiančio išmaniojo telefono pavadinimo.

Įkrovimui naudojamas microUSB prievadas, tačiau yra galimybė greitai įkrauti naudojant adapterį, palaikantį 5 A srovę. Jos pagalba visiškai įkrauti išmanųjį telefoną galima per 2 valandas 40 minučių.

Išvados

Taivano kompanijos išmanusis telefonas „ASUS Zenfone Max Pro (M1)“ užima poziciją, kurią daugiausia okupavo Kinijos gamintojų prietaisai. Tarp pastarųjų jų tėvynėje galima rasti ir įdomesnių pasiūlymų, tačiau jei kalbėsime apie savybių ir oficialių pardavimų derinį, tada „Max Pro“ yra puikus pasirinkimas su našia platforma ir švariu „Android“. Pagrindinis prietaiso akcentas, be abejo, yra galinga baterija, kurios talpa pateisina lūkesčius, todėl „Zenfone Max Pro” yra puikus pasirinkimas vertinantiems autonomiją.

72%
Vertas dėmesio

Geras išmanusis telefonas

  • Dizainas
  • Ekranas
  • Našumas
  • Autonomija
  • Kameros
  • Kaina