Specialistai apskaičiavo, kiek iš tiesų vertas „iPhone XS Max“

Neseniai anonsuotas flagmanas „iPhone XS Max“ gavo ne tik aukščiausios klasės aparatūrą bet ir rekordinę kainą, kuri gerokai viršija jo pernykščio pirmtako nustatytą 999 dolerių ribą. Už „Apple“ naujieną JAV reikia atiduoti nuo $ 1 099 iki $ 1 499 – nepriklausomai nuo atminties talpos, suma išlieka keturių skaitmenų. Leidinio „TechInsights“ ekspertai nusprendė apskaičiuoti naujojo išmaniojo telefono komponentų kainą ir nustatyti, kiek iš tikrųjų vertas „Apple“ gaminys.

Šiuo metu populiariausia pasirodė besanti versija su 256 GB vidinės atminties. Ekspertai paskaičiavo, kad tokio prietaiso gamybos sąnaudos „Apple“ atsieina $ 443 – palyginti su praėjusių metų „iPhone X“ naujas produktas realiai pabrango vos $ 50.

„TechInsights“ specialistai brangiausiu „iPhone XS Max“ komponentu vadina OLED ekraną, kurio kaina šiuo metu siekia maždaug 80,5 dolerių. Mikroschemų rinkinys, įskaitant procesorių „Apple A12 Bionic“, kainuoja beveik 72 dolerius. Įdiegto 256 GB talpos kaupiklio gamybai reikia 64 USD, o stiklinis korpusas atsieina 58 dolerius. Dar 44 doleriai išleidžiami kamerų rinkiniui.

Verta atsižvelgti į tai, kad 443 USD reikalingi tik patiems išmaniesiems telefonams pagaminti be papildomų išlaidų. Naujos iOS versijos kūrimas, logistika ir, galiausiai, reklama – visa tai taip pat reikalauja investicijų, į kurias savo tyrimuose „TechInsights“ neatsižvelgia. Tačiau net su visomis gamybos sąnaudomis „Apple“ aiškiai nepasilieka be pelno. Bendrovė iš savo išmaniųjų telefonų uždirba daugiau nei visi kiti rinkos dalyviai kartu sudėjus.

Tai matyti iš tyrimų įmonės „Counterpoint“ paskelbto pranešimo apie išmaniųjų telefonų rinkos būklę 2018 m. antrajame ketvirtyje. Pirmiausia analitikai apskaičiavo įvairių prekės ženklų pelno dalį iš pardavimų. „Apple“ išlieka sėkmingiausiu išmaniųjų telefonų gamintoju rinkoje. Išleidusi brangesnį „iPhone X“ bendrovė gerokai padidino vidutinę prietaiso pardavimo kainą antrąjį ketvirtį, kai išmaniųjų telefonų rinka tapo persotinta. Palyginti su praėjusiais metais, JAV korporacijos pajamos šiek tiek sumažėjo, tačiau ji iš savo išmaniųjų telefonų vis dar uždirba daugiau nei visi kitų prekių ženklai kartu sudėjus – „Apple“ nuo viso „pyrago“ atsiriekia net 62%!

Antra pagal pajamos išlieka „Samsung“, kurios rodiklis per metus sumažėjo net 21 proc. Analitikai tai aiškina silpnais „Galaxy S9“ pardavimas 2018 m antrajame ketvirtyje – 24% mažiau nei „Galaxy S8“ pardavimai praėjusiais metais.

Per metus „Huawei“ padidino pelną 107%, uždirbdama 8% nuo visų išmaniųjų telefonų pardavimo. Toliau reitinge išsirikiavo kinų bendrovei „BBK Electronics“ priklausantys prekės ženklai OPPO (5%) ir Vivo (4%). Antrajame 2018 m ketvirtyje šeštoji vieta atiteko „Xiaomi“ su 3% rezultatu, tačiau šio gamintojo pelnas per metus padidėjo įspūdingai – net 747%!