„Apple“ pristatė „iOS 16“: tinkinimas, atidėtas mokėjimas ir naujas „CarPlay“

WWDC 2022 kūrėjų konferencijos metu Apple pristatė naują operacinės sistemos versiją iOS 16, skirtą išmaniesiems telefonams. Viena pagrindinių naujovių buvo visiškai perdarytas užrakinimo ekranas, tačiau yra ir kitų įdomių pakeitimų.

„Apple“ teigimu, „iOS 16“ naudotojai laukia didžiausio užrakinimo ekrano atnaujinimo per visą operacinės sistemos egzistavimą. Bendrovė pridėjo daug tinkinimo funkcijų. Pavyzdžiui, galite pakeisti informacijos šriftą ir spalvą budėjimo režime ir pridėti skirtingus stilius prie pasirinktų fono paveikslėlių. Be to, galite pridėti valdiklių, leidžiančių greitai matyti prijungtų įrenginių įkrovą, orus, kalendoriaus įvykius ir kt., neatrakindami savo iPhone.

Kad pranešimai neužgožtų užrakinimo ekrane nustatytų fono paveikslėlių, dabar jie rodomi ekrano apačioje esančioje karuselėje. Įdomi naujovė – nauji „Live Activities“ valdikliai, leidžiantys sekti įvairią informaciją realiu laiku. Pavyzdžiui, galite pamatyti iškviesto taksi būseną arba greitai sužinoti rezultatą futbolo rungtynėse.

Ir svarbiausia, iOS 16 galite sukurti kelis užrakinimo ekranus, kurių kiekvienas turės unikalų stilių, valdiklius ir kt.

Prie „Messages“ buvo pridėtos trys funkcijos, kurių vartotojai prašė jau seniai. Nuo šiol bus galima redaguoti jau išsiųstas žinutes. Taip pat galite atšaukti žinutės siuntimą. Galiausiai buvo pridėta galimybė pažymėti pokalbius, į kuriuos reikia atsakyti, kad jų nepamirštumėte. Tokie pokalbiai bus pažymėti specialia piktograma ir patalpinti sąrašo viršuje.

„iOS 16“ pridėjo sklandų perjungimą tarp diktavimo ir spausdinimo naudojant klaviatūrą. Abi parinktys bus prieinamos vienu metu. Pavyzdžiui, galite padiktuoti žinutę ir iš karto tęsti jos rašymą. Arba pasirinkite teksto dalį ir padiktuokite kitą, kad ją pakeistumėte.

Praeityje pristatyta tiesioginio teksto funkcija sulaukė didelio atnaujinimo. Taigi, dabar galite kopijuoti ir versti tekstą ne tik iš nuotraukų, bet ir iš vaizdo įrašų. Norėdami tai padaryti, tiesiog sustabdykite vaizdo įrašą ir spustelėkite norimą tekstą. Be to, dabar galite tiesiog spustelėti objektą nuotraukoje, kad jį iškirptumėte ir įklijuotumėte į dokumentą arba išsiųstumėte kaip žinutę.

Paskelbta nauja Apple Pay Later funkcija, leidžianti padalinti jau įsigytą pirkinį į keturis vienodus mokėjimus. „Apple“ nesigilino į detales, tačiau teigė, kad ji veiks visur, kur yra „Apple Pay“. Be to, už pavėluotus mokėjimus įmonė neskaičiuos delspinigių ir netesybų.

„Apple“ labai atnaujino „CarPlay“ paslaugą. Dabar jis galės rodyti informaciją visuose automobilio ekranuose, iš esmės pakeisdamas gamyklinę sistemą. Jis parodys prietaisų skydelį, žemėlapius ir suteiks prieigą prie visų transporto priemonės valdymo funkcijų. Be to, vartotojas gali visa tai pritaikyti pagal savo skonį. Pavyzdžiui, bus galima pasirinkti labiau klasikinį prietaisų skydelio dizainą ir pritaikyti jo stilių.

Be kita ko, patobulinta fokusavimo funkcija: atsirado galimybė rūšiuoti darbo ir asmenines svetaines, žinutes, laiškus ir pan. Naudodami „Family Shares“ galite bendrinti prenumeratas iki penkių kitų žmonių, valdydami, kokį turinį galės pasiekti jūsų vaikas. „iCloud Photo Shared Library“ leidžia sukurti bendrinamą nuotraukų albumą, skirtą iki penkių žmonių, ir galite nustatyti, kad prie jo būtų pridėta nuotraukų tiesiog fotografuojant. Bendrovė taip pat radikaliai atnaujino išmaniojo namo valdymo programą.

Šie įrenginiai gaus iOS 16 naujinimą:

  • iPhone 13 serija;
  • iPhone 12 serija;
  • iPhone 11 serija;
  • iPhone XS ir iPhone XS Max;
  • iPhone XR;
  • iPhone X;
  • iPhone 8 ir iPhone 8 Plus;
  • iPhone SE (2020) ir iPhone SE (2022).

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau