„YouTube“ algoritmai pradeda kovą su įžeidžiančiais komentarais

„YouTube“ paskelbto turinio komentarai ne visada yra malonūs, o kai kuriais atvejais vaizdo įrašų autorius net puola troliai, liejantys įžeidžiančius komentarus. Norėdama kuo labiau sumažinti tokius išpuolius, populiaraus vaizdo įrašų talpinimo komanda paskelbė apie savotiško eksperimento pradžią, kuriuo siekiama sumažinti „toksiškumą“ platformoje.

Eksperimentinė „YouTube“ funkcija patikrins naudotojų komentarus ir nustatys, ar juose yra potencialiai įžeidžiančių žodžių ar frazių. Aptikus „priešišką“ turinį, jo autorius gaus rekomendaciją redaguoti tekstą pagal paslaugų politiką.

„Siekdami skatinti pagarbesnę sąveiką„ YouTube “, mes išbandome priminimą, kuris pasirodo prieš paskelbiant galimai įžeidžiantį komentarą, suteikiant jums laiko apie tai pagalvoti ir pasitaisyti“, – rašoma oficialioje „YouTube“ svetainėje.

Pasak vaizdo įrašų talpinimo komandos, vartotojas bet kokiu atveju pasiliks teisę paskelbti originalų tekstą be taisymų. Net jei komentaro „YouTube“ algoritmai neatpažįsta kaip įžeidžiančio, jis vis tiek gali būti pašalintas dėl bendruomenės gairių pažeidimo.

Dabar priminimą gali matyti tik tie vartotojai, kurie buvo atsitiktinai atrinkti dalyvauti eksperimente. Atnaujintos moderavimo sistemos visuotinio paleidimo data vis dar nežinoma.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau