Wi-Fi tinklo sistemos „Synology MR2200ac“ apžvalga

Įprastas belaidis tinklas ne visuomet pajėgus užtikrinti pakankami kokybišką ryšį sudėtingo išdėstymo namuose arba dideliuose plotuose. Panašiais atvejais atsiranda pertrūkių persijungiant tarp tinklo ir vadinamų „aklųjų“ zonų, kuriose ryšys dingsta. Šioms problemos spręsti buvo sukurtos Mesh Wi-Fi sistemos, paprastai susidedančios iš kelių įrenginių-mazgų. Eiliniam naudotojui tai gali pasirodyti įprastas belaidis ryšys, tačiau iš tiesų jis bus pastebimai stabilesnis ir plačiau aprėpiantis. Vieną iš šių sistemų išnagrinėsime šioje apžvalgoje.

„Synology MR2200ac“ Mesh maršrutizatorius pasižymi daugybe funkcijų. Tarp jų pirmiausia verta išskirti trijų juostų sistemą, leidžiančią pasirinkti vieną iš duomenų perdavimui. Maksimalus pralaidumas 2,4 GHz dažniu siekia 400 Mbps ir 867 Mbps kiekvienam iš dviejų 5 GHz tinklų. Prietaisas siūlo po vieną gigabitinį WAN ir LAN prievadą.

Išvaizda

„Synology MR2200ac“ pristatomas rudoje dėžutėje, kurią lengva perdirbti. Viduje rasite maršrutizatorių, AC maitinimo adapterį, RJ-45 LAN kabelį ir diegimo instrukciją. Tai yra tipiškų matmenų, tačiau neįprasto dizaino maršrutizatorius. Dėl viduje paslėptų antenų įrenginys atrodo tvarkingiau nei dauguma konkurentų.

„MR2200ac“ priekis yra paprastas ir lakoniškas su aušinimo grotelių imitacija, gamintojo logotipu ir LED indikatoriumi, rodančiu ryšio būseną.

Užpakalinėje pusėje matome aušinimo groteles, LAN ir WAN RJ-45 prievadus, WPS, Wi-Fi, maitinimo ir atstatymo mygtukus, maitinimo kabelio ir USB 3.0 jungtis. Viršuje ir apačioje taip pat įtaisytos aušinimo grotelės. Korpusas pagamintas iš juodo plastiko su tekstūra, kuri nerenka pirštų atspaudų.

Synology MR2200ac“ specifikacijos

Pagrindinės specifikacijos:

  • CPU: keturių branduolių 717 MHz
  • Atmintis: 256 MB DDR3
  • Antenos tipas: 2×2 MIMO aukšto našumo vidinė antena (2,4 GHz / 5 GHz)
  • Wi-Fi: IEEE 802.11ac IEEE 802.11a/b/g/n/ac Simultaneous tri-band Wi-Fi 5GHz-1: 867Mbps 5GHz-2: 867Mbps
  • Wi-Fi šifravimas: WEP, WPA/WPA2-Personal, WPA/WPA2-Enterprise, WPA2/WPA3-Personal, WPA3-Personal/Enterprise, Wi-Fi Enhanced Open (OWE)
  • LAN prievadas: Gigabit (RJ-45) x 1
  • WAN prievadas: Gigabit (RJ-45) x 1
  • Išoriniai prievadai: USB 3.0 x 1
  • Matmenys (aukštis x plotis x gylis): 154 mm x 199 mm x 65 mm
  • Svoris: 0,45 kg

Synology MR2200ac“ tinklo maršrutizatoriaus nustatymas ir naudojimas

Pradinį konfigūravimą galite atlikti išmaniojo telefono programėle, kurios QR kodą rasite instaliavimo instrukcijoje, arba kompiuteriu, naršyklės pagalba apsilankę ten pat nurodytu URL arba IP adresu. Nustatymo metu pateikiate savo interneto ryšio duomenis, nustatote WiFi ir suteikiate prieigą prie tinklo tinklo. Sąrankos pabaigoje taip pat galite pasirinkti, ar norite įgalinti nuotolinį tinklo valdymą, naudodami „Quickconnect“ ID ir „Synology“ paskyrą. Paskyrą galite apsaugoti dviejų etapų patvirtinimu, todėl nepageidaujamoms šalims bus labai keblu nuotoliniu būdu pakeisti tinklo nustatymus.

„Synology Router Manager“ (SRM) nėra tipiška maršrutizatoriaus programinė įranga, o pritaikyta „Linux“ versija. Tai labai laksti operacinė sistema, pasižyminti aukščiausio lygio saugumu ir pažangia personalizacija. SRM iš karto turi įdiegtas visas pagrindines funkcijas, reikalingas maršrutizatoriaus ir tinko valdymui. Jei norite papildomų funkcijų, pvz., VPN ar DNS serverio, saugumo ir tėvų kontrolės, galite tiesiai iš OS aplinkos įdiegti papildomus paketus. Kiekvienas modulis turi nuorodą. Spustelėkite ją ir pamatysite galimus nustatymus bei informaciją. Visi nustatymai yra gerai paaiškinti, todėl šiek tiek pažengęs kompiuterio vartotojas gali be vargo konfigūruoti tinklo maršrutizatorių. Sąsaja suplanuota gerai ir nors jūs gaunate prieigą prie daugybės konfigūravimo parinkčių, visa tai neatrodo bauginančiai ir nesuprantamai. Kai kam gali pasirodyti trūkumas tai, kad sąsaja neturi lietuvių kalbos.

SRM džiugina plačiu saugumo priemonių pasirinkimu, kurias galite suaktyvinti. Saugumo nustatymo vedlys yra puikus, taip pat ir apsauga, kurią gausite. Labai mažai gamintojų šiuo metu gali pasiūlyti panašų apsaugos priemonių spektrą. „Synology MR2200ac“ yra pirmasis maršrutizatorius, sertifikuotas pagal WPA3 saugumo standartą.

Jei SRM atrodo per daug sudėtinga, tuomet „DS Router“ mobilioji programėlė suteiks puikų paprastumo ir pagrindinių valdiklių derinį.

„Synology MR2200ac“ gali dirbti kaip VPN arba medijos serveris, palaikantis PS4 ir „Xbox One“ konsoles. Taip pat galite įgalinti belaidį tinklą svečiams su individualiais saugumo ir prieigos nustatymus. „Cloud Station“, savo ruoštu, leidžia sinchronizuoti duomenis iš kelių platformų ir saugoti atsargines kopijas.

DDNS paslauga suteikai galimybę prisijungti prie tinklo iš interneto, net jei jūsų interneto paslaugų teikėjas suteikia jums dinaminį viešąjį IP adresą.

„Synology“ galima pagirti už atsakingą požiūrį į programinės įrangos atnaujinimus. Nesvarbu, ar administruojate „Synology MR2200ac“ iš savo išmaniojo telefono su „DS Router“, ar interneto vartotojo sąsajos pagalba, galite nustatyti, kad SRM ne tik patikrintų bet ir įdiegtų atnaujinimus automatiškai be jūsų intervencijos. Be to, galima pasirinkti, kad SRM automatiškai įdiegtų tik svarbius naujinimus, pvz., saugumo problemų ištaisymus, ir praleisti kitų funkcijų naujinius.

Wi-Fi“ ryšys

„Synology MR2200ac“ sukuria „Wi-Fi“ tinklą, veikiantį 2,4 ir 5 GHz dažniais, kurie parenkami automatiškai priklausomai nuo prie sistemos prijungto įrenginio. Jei prijungtas įrenginys palaiko 5 GHz, tuomet tinklas veiks atitinkamu dažniu. Žinoma, ryšio greitis tiesiogiai priklauso ir nuo jūsų interneto tiekėjo. Didžiausias duomenų perdavimo greitis 2,4 GHz kanalu siekia 400 Mbit/s, o 5 GHz – 867 Mbit/s.

Testuodami maršrutizatorių naudojome išmanųjį telefoną su įdiegta „NetSpot“ programėle. Mūsų naudojamo interneto sparta gana kukli – 100 Mbit/s, todėl ypač svarbu, kad ryšys pasiektų visus patalpų kampus.

WI-Fi spartas svyruoja apie mūsų interneto tiekėjo siūlomus 100 Mbit/s, o signalo stiprumas visame bute išliko stabilus. Išėjus į lauką, t. y. nuo „Mesh Wi-Fi“ sistemos mus skyrė maždaug 7 m. atstumas ir 3 tipiško daugiabučio sienos. Žinoma, tuomet signalas gerokai susilpnėjo, bet išliko pakankamai stiprus. Belaidis ryšys visiškai nutrūkus tik užėjus už namo kampo, kuomet tarp įrenginių atsidūrė keturi butai ir dvi laiptinės.

Sujungus kelis „Synology MR2200ac“ galima sukurti platesnį ir pajėgesnį Wi-Fi tinklą. Vienas maršrutizatorius aprėpia 185 m², o kiekvienas papildomas „MR2200ac“ tiek pat praplečia tinklo pasiekiamumą.

Išvados

„Synology MR2200ac“ bus geras pasirinkimas ieškantiems aukšto saugumo ir privatumo lygio. Maršrutizatorius taip pat siūlo USB 3.0 jungtį, patogų valdymą ir plačias konfigūracijos galimybes. „Synology MR2200ac“ straipsnio rašymo metu kainuoja apie 140 € ir tai nėra pigus maršrutizatorius, tačiau jei Jums reikia sukurti stabilų Mesh tinklą, pageidaujate aukščiausio saugumo lygio bei plačių valdymo galimybių – šis modelis tikrai nenuvils.